Snake skin je TL-easy vzdy, lite skin "these tires can also be converted to Tubeless by using a sealing fluid". Ten moj je PERFORMANCE. Dal som ho nasucho, namydlil okraje, fukol kompresorom a nic. Tiez mi pride divne he ho dokazem zhodit z rafika uplne lahucko rukou.
27.02.2017 - 10:18:11
00
Tak pouzi tu Rubena pasku.

https://www.kupkolo.cz/rubena-tubeless-kit_z5896/
27.02.2017 - 10:28:31
00
Paradoxne vsetky prerezania bocnice som mal na prednych plastoch. Osobne musia mat u mna obidva plaste spevnenu bocnicu.
27.02.2017 - 13:33:41
00
imro1 napísal:
Veď sa hneď nerozčuluj ;) len som sa spýtal, či stačí aj klasická jarová voda, prípravkov existuje veľa to je fakt a snáď sa tu môžem opýtať aj na toto, táto téma snáď nie je len o tmeloch...ale teda ak sa nikomu chce k tomu ešte niečo napísať, tak mi môžte do správy, aby to tu niekomu zas nevadilo.


To vobec nieje o tom, ze som bol rozculeny. Proste niektore temy sa zvrahavaju uplne zcestnym smerom, polozenim niekedy fakt priblblej otazky. Tentokrat si bol ty, kto sa proste spytal na totalnu banalitu a majstri odmastnovania sa hned chytili. Mojou rekaciou som len chcel povedat, ze toto by mal byt vedomostny zaklad bez ktoreho by si sa do bezdusakov (ale aj do cohokolvek ineho) snad ani nemal pustat. Jasne, ze sa clovek moze spytat na kde co, ani mne nieje hned vsetko jasne. Ale ved presne preto tu mame kopec stran materialu a aj pana googla, kde si cokolvek o bezdusakoch vies dohladat v priebehu par sekund. Nastuduje si to, spravis svoj subjektivny prienik a ides. No ked pozeram na tvoje otazky takmer v kazdej jednej teme tohoto fora, tak ano, myslim si ze by si mal "tri krat marat a raz rezat" v pripade pokladania otazok..
Tolko moj nazor ktory snad tiez mozem vyjazdrit na tomto fore, bez nutnosti okamziteho sktaulkovania do emocialenej vypetosti len na zaklade pisaneho textu.
27.02.2017 - 20:50:40
01
Veď v pohode, vidím, že si si ma už podľa mojích príspevkov zaradil, no nevadí, asi si na vyššej intelektuálknej úrovni ako ja, no nevadí, každí sme iní. Vyhľadať som si to mohol to máš pravdu, no myslel som že nie je problém, keď sa aj opýtam podľa teba priblblú otázku. Kto chce poradí, kto nie, ten radšej iného odsúdi a zaškutuľkuje si ako niekoho menejcenného, ale nevadí. Budem sa snažiť aby mojich priblblých otázok bolo menej a budem radšej viac jazdiť ako sem prispievať, lebo ako vidím tak niektorých ľudí to uráža. Prajem ti pekný večer.
27.02.2017 - 21:07:10
02
Som rad, ze si to pochopil zle :) Ale s tym jazdenim mas pravdu.
27.02.2017 - 22:06:14
00
Čaute,

dnes som robil TR. Predné kolo v pohode nahodené na komplet veľkou pumpou za pol hodku. Zadné kolo všetko v poriadku, až na to že plášť ako keby sa krútil a po nafúkaní mi šúcha o rám. Asi kevlarová päťka. Nejaké rady ako ďalej? Namydlit ráf aj plášť?
27.02.2017 - 22:20:40
00
a najlepsi na odmastenie cohokolvek je aj tak cistic brzd.... Master Care alebo Berner......... a to hovoria roky praxe.... a nicomu neublizuje akurat vysusuje...........
technicky benzin nieje ideal lebo je mastny...
isopropil alkohol je super ale je drahy (6-7 euro liter)...
28.02.2017 - 00:25:47
03
Kenny1 napísal:
Čaute,

dnes som robil TR. Predné kolo v pohode nahodené na komplet veľkou pumpou za pol hodku. Zadné kolo všetko v poriadku, až na to že plášť ako keby sa krútil a po nafúkaní mi šúcha o rám. Asi kevlarová päťka. Nejaké rady ako ďalej? Namydlit ráf aj plášť?


urcite namydlit, nahodit a nafukat na 4bar . patky krasne zaskocia a sfuknes na kolko jazdis.
28.02.2017 - 02:43:57
00
Namydlené úplne som napenil patky aj ráf, linka plášťa je v podstate rovnomerne po celom obvode viditeľná. Myslím si že chyba je v plášti aj keď mi nejde do hlavy aká. Plášť viditelne hádže do strán ale už aspoň nešúcha o rám. Kolesá som pred týždňom dal centrovať... Myslíte že ak plášť mierne podhustím, po prvom výjazde sadne k dokonalosti? Alebo ho treba naopak prehustit ? Alebo treba nový? Plášť je Maxxis Dhr 2 2,3 TR. V predu mám High Roller 2,35 Taktiež TR a na prvý krát sadol.


Naposledy upravil Kenny1 dňa 28.02.2017 - 18:33:55, celkovo upravené 2 krát.

28.02.2017 - 18:30:51
00
nabombuj na maximum ale este predtym skontroluj ci sadli patky.
28.02.2017 - 18:33:39
00
Ak ti uz patky sedia a plast aj tak hadze, tak je krivy plast. Ak je novy, tak ho reklamuj.
28.02.2017 - 18:35:03
03
Povolil som plášť, napenil patky, nabomboval som ho na 4,2 niekoľko krát som to takto spravil. Stále rovnaký výsledok. Plášť už má niečo za sebou. Ešte doplním že v predu je drôtena patka, vzadu kevlarová. Asi už teda bude v prdeli.
28.02.2017 - 18:37:19
00
Tu este nebol taky technicky problem ktory by sa nedal vyriesit poriadnym namydlenim :-)
28.02.2017 - 19:40:40
01
Kenny1
ten plast moze byt naozaj nevhodny (nechcem napisat zly / pokazeny :)) na bezduse
stala sa mi podobna vec, ked som sfuknuty plast (podfuklo mi ho na vyjazde) fukal tou malou pumpou na autozapalovac (predavaju take v lidli) a mel som bajk polozeny na boku (koleso bolo v rame)
domov som dosiel, ale citil som, ze mi hadze koleso
tak som zhodil plast, vsetko vycistil, dal novy tmel a fukal. mal som pocit, ze patky pekne zaskocili (ale nekontroloval som vizualne)
nafukal som cez 4atm a isiel sa do kuchyne napit
zrazu som pocul obrovsku ranu - tmel bol skoro vsade a hodne dokruteny plast meter od rafika - vyzulo ho

plast som vyhodil ...
mozno bude lepsie, ak radsej kupis novy plast a tento odlozis pro strycka prihodu (alebo na zimu) ...
28.02.2017 - 20:13:45
01
keyboard_arrow_up