810 su druhe najsilnejsie brzdy co som kedy mal.
27.02.2017 - 11:15:42
00
Ale tie boli on/off stylu co?
27.02.2017 - 11:17:57
00
hej. ale nie zas tak ze by to bolo nejazditelne.
27.02.2017 - 11:29:57
00
Parada, vsetci nadavaju na Avidy (ktore co viem netecu, okrem jednych starych CR, co bol problem s tesnenim od vyroby), ale ked tecie Shimano, tak postup je kupit novu paku :clap: :clap: a ze tecu, tak to citam kazdy rok znovu a znovu :) Na Avidy sa nadava kvoli zavdusneniu, ale co citam, tak kazda druha, alebo snad kazda Shimano brzda ma problem s tvrdnutim paky, maknutim paky a neviem cim este :) No nic, treba Hope .. aj ked pre mna, dokial nezmenia objimku , tak neprijatelne.
27.02.2017 - 11:46:12
01
to je zas krásna technológia toto
27.02.2017 - 12:00:43
00
Parada, vsetci nadavaju na Avidy (ktore co viem netecu, okrem jednych starych CR, co bol problem s tesnenim od vyroby), ale ked tecie Shimano, tak postup je kupit novu paku :clap: :clap: a ze tecu, tak to citam kazdy rok znovu a znovu :) Na Avidy sa nadava kvoli zavdusneniu, ale co citam, tak kazda druha, alebo snad kazda Shimano brzda ma problem s tvrdnutim paky, maknutim paky a neviem cim este :) No nic, treba Hope .. aj ked pre mna, dokial nezmenia objimku , tak neprijatelne.


Avidy DB5 po 5.000km fungujú ako nové, žiadne odvzdušňovanie nebolo potrebné, včasná výmena platničiek bola kľúč k problému asymetrického zaberania piestikov. Jeden čas som uveril aj legende, že na šúchanie kotúčov treba po vymontovaní kolesa a jeho opätovnom namontovaní neustále meniť polohu prasaťa, kým mi došlo, že toto predsa nedáva nijakú logiku. Napokon som zistil, že a) som mal nedotiahnuté kontramatky na konusoch, b) nenasadil som QR poriadne.
27.02.2017 - 12:21:10
00
Mne mäkla od novoty M785 aj ked nikde nic neslzilo, netieklo, tak asi presakovalo okolo tesnenia piestu. Spravila to tiez len vymena packy. Bol som tiez z toho dost sklamany na uvod.
Ale od vtedy obe idu obe jak hodinky.
Kamos kupil fungel obe Hope a od novoty to vrzgalo, piskalo, tieklo...v kuse nieco , servis x krat ....proste masaker za tu cenu.
Ked som to videl tak som upustil od varianty zakupenia si megadrahych brzd.

Na tom shimane v pripade potreby ci katastrofy vymenim cokolvek za par eur, aj dolekopcom funguju naozaj dostatocne.
Obstaravacia cena tiez uplne v pohode , takze vo finale spokojnost.
27.02.2017 - 14:09:29
00
ked to tak citam - neviem ci sa casom nevratim k tomuto :-D
http://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/kotucove-brzdy/avid-ball-bearing-7-kotucova-brzda-predna-zadna-180mm.html
27.02.2017 - 14:35:06
00
urcite dobra volba, ved Avid V-brake boli kedysi najuzasnejsie brzdy na trhu, seci sme o nich snivali ...nechytalo sa ani Shimano....toto bude urcite nieco podobne, netreba podcenovat :)
27.02.2017 - 14:49:05
01
jazdil som aj take - ale uz by som v-breake nechcel ani keby som ich mal kam nasrobovat.
27.02.2017 - 15:05:03
00
marina_militare napísal:
to co si postol su stare sainty.
novsie to maju vid foto.
nieje to tam dobre vidiet, ale pre predstavu ti to staci. je to velmi tenka guma.
potom paka tecie cez dieru v zlatom srobe., a normalny postup je ze kupis novu paku.


jou. je to presne ta membrana, ktora neexistuje ako nahradny diel :n: rovnako ani ten plastovy brzdovy valcek, ktory vidiet.

btw. k tomu prispevku dalej vzadu a vyjadrenia shimano technika a dovozcu typu "cerny olej", "uhlikove shluky z duvodu prehrati oleje a pod" su pítshoviny. pravda je taka, ze to su piliny z toho plastoveho valceka. :lol:
28.02.2017 - 15:24:28
02
azet napísal:
jou. je to presne ta membrana, ktora neexistuje ako nahradny diel :n: rovnako ani ten plastovy brzdovy valcek, ktory vidiet.

btw. k tomu prispevku dalej vzadu a vyjadrenia shimano technika a dovozcu typu "cerny olej", "uhlikove shluky z duvodu prehrati oleje a pod" su pítshoviny. pravda je taka, ze to su piliny z toho plastoveho valceka. :lol:


tak tak.
inak nechal som to vyrobit 2 roky dozadu, zial nedalo sa. museli to spravit z 2 kusov a lepit. nedrzalo to. plus, ono je to cele spravene tak aby sa to nerozoberalo. uz len tym ze som to vytiahol von som v podstate odpalil ten zlaty srob.
28.02.2017 - 17:12:45
02
Shimano si s tými novými 8xxx brzdami pekne ***** meno.Mám taký pocit,že vôbec nemajú ani v nových sériách záujem o nápravu zlej konštrukcie páky.
01.03.2017 - 10:25:15
00
ono sa to da rozobrat a zlozit bez ujmy, ale kedze membranu clovek ajtak nezozenie, je cela ta hodinarska operacia zbytocna.
01.03.2017 - 10:30:02
00
M8000 je zatial najhorsia XT sada co som mal,mne ta paka blbne len ked je pod nulou takze to ma az tak netrapi.Skor ma vytaca ta ich kazeta z ktorej mi pri pedalovani dozadu pada retaz ked je zaradeny najlahsi prevod.Ked do biku nahodim ine koleso so Sram kazetou tak mozem tocit 2 hodiny dozadu a nemam problem.Uz rozmyslam ze kupim xD orech a sram kazetu a bude po probleme
01.03.2017 - 10:47:50
00
keyboard_arrow_up