Skus este odlepit pasku, ocisti dobre rafik zvnutra a dobre ho prezri ci nie je niekde prasknuty.
03.03.2017 - 18:14:04
00
Nie každý ventil dobre sadne do konkrétneho profilu ráfika.
Jeden druh, i keď rovnaký výrobca ako výrobca ráfiku, mi tiež púšťal. Zatiahol som ho na fest kombinačkami a potom bolo OK. Na druhý deň som ho povolil a už to držalo.
Vyskúšaj super silne dotiahnuť a vlož do vody, aby si videl účinok. Tmel nalievaj až potom keď bude ventil utesnený., aby sa ti prípadne nedostal do vnútra ráfiku.
03.03.2017 - 18:20:51
01
Potvrdené, bol naprd plášť. Nahodil som rovnaký nový a na prvý krát sadol. Snáď to niekomu ušetrí hodiny skúšania s krivým plášťom. Pojazdím a zreferujem ako sa to chová.
03.03.2017 - 18:54:47
03
Dnes 5 hodín prudkých skalnatých svahov aj výjazdov a chová sa to super. Kolesá držia tlak, začal som na cca 1,8 bar v predu a 1,9 v zadu. Zajtra na BK trail ešte trošičku odpustím, ale už takto tie bezduše držia v zákrutách na jedničku. Bajk na bezduš. mi príde o niečo živší.

Ráfy Sram Roam 30.
Plášte:
V predu: High Roller 2, (2,3) 3c max terra, exo, TR.
V zadu Minion DHR 2,(2,3) exo, DC, TR.

Ventily: rozoberateľné Mitas Tubuless Supra, Tmel: Stans No Tubes Quart.
Páska do ráfikov, žltá 10y x 25mm.

Tento tmel dokonca do pár sekúnd zalepil dosť veľkú dieru na starom plášti, ktorý som na druhý deň natlakoval na 4,2 baru a tmel stále držal.
04.03.2017 - 19:14:47
00
Najlepšie ak sa páska lepí až skoro na vrchný okraj ráfiku. Len ju treba dobre pozatláčať napr. montpákou práve na tých okrajoch. Potom nieje šanca že by sa páska pri zhadzovaní ráfiku odlepila alebo pod ňu poďtekal tmel. Ja som lepil spôsobom kedy kmitáš do strán aby páska pekne zapadla ak je širšia. Ani som ju až tak moc nešponoval a drží. Tu je video:

https://youtu.be/BxeKlrVli7g

Lajcy_XC napísal:
Chlapi ja už to začínam vzdávať.. Stále mi to sici.. Cez špice ale cez tie isté pásku som dal už druhý krát odmastil som to denaturovanym liehom natlakujem z pumpu na 4 bary a za minútu je to prázdne.. Predtým som myslel že tam mám dať mlieko a to to opraví.. Ale nevyšlo to.. Čo som spravil zle mám tam dat mlieko teraz?
04.03.2017 - 21:59:49
01
Prave to som robil krasne som to tam nalisovaval ...uz ma to nebavi asi kupim UST rafik a dam si to prepiest ..
05.03.2017 - 09:05:22
00
Buď robíš niečo zlé alebo musíš mať jemne prasknutý rafik. Už tu boli taký čo boli zúfalí ale napokon to dali. ;)
05.03.2017 - 10:32:39
00
Zly ventil
Zle nalepena paska
Paska sa pretrhne/odceri pri dotiahnuti ventilu
Ako spominal fofo prasknuty rafik/mozno je niekde nacaty

Ja som sa tiez s mojimi prvymi minuly rok natrapil. Dobry tip je po nalepeni pasky nahodit plast a dusu. Nafukat a nechat do druheho dna. Paska aj plast pekne sadnu.
05.03.2017 - 11:38:24
03
Mne sa páska dokonca na zadnom kole roztrhla pozdĺž asi 3-4 cm prelepil som to miesto z presahom par cm a divím sa že to drží tlaky. Ešte doplním postreh z dnešného výjazdu. Ak mi veľká pumpa ukazuje dobre tak som odjazdil Trail BK na 15-16 psi, celkom na prasáka aj po kameňoch a nič. Vážim do 65 kg s výbavou. Manometer nemám, tak neviem či sú tie tlaky reálne, ale ten pocit istoty že vám držia kola ako prilepené je na nezaplatenie ☺️
05.03.2017 - 19:13:14
00
dnes som menil zadny plast pretoze maxxis icon exo tlr po 2000km strelil v behuni a neskutocne zacal hadzat. mam tmel slime pro. po roku bol stale tekuty a vyzeral funkcne. v prednom ho bolo uz pomenej ale v zadnom dostatok. za rok pouzivania sa sem tam na kolese objavil mokry fliacik. ale pokles tlakov som nezaznamenal. takze spokojnost
05.03.2017 - 20:58:49
00
Nazdar, mam rafky roval a je v nich hneda páska 2 bliss ready, ak to nahodim na sucho pomedzi niple vychádzaju male bublinky vzduchu (samozrejme ked to ponorim do vody) , zopár príspevkov vzadu sa písalo že to tak nesmie byť. Ja som žil v tom že to tmel zalepí. Otázka akú siroku pásku potrebujem namiesto tej mojej? V prílohe je presne moje koleso a na páske píše 23mm.

Prílohy:

2bliss ready.jpg
2bliss ready.jpg 83.61 KiB thumb_up0thumb_down

06.03.2017 - 12:33:39
00
sss5xxx to to tam nie je nalepene to musis este podlepit paskou.. a v podstate ja som to dal prec ked som prerabal moje kola.. mi to vzdy vytlacilo niekde na kraji ked som to fukal..
06.03.2017 - 12:49:04
01
Mám dojem, že pod tou páskou vidím vzduchové bubliny. To svedčí, že nie je dobre prilieha. (je na prd prilepená)
06.03.2017 - 13:22:59
00
sss5xxx napísal:
Nazdar, mam rafky roval a je v nich hneda páska 2 bliss ready, ak to nahodim na sucho pomedzi niple vychádzaju male bublinky vzduchu (samozrejme ked to ponorim do vody) , zopár príspevkov vzadu sa písalo že to tak nesmie byť. Ja som žil v tom že to tmel zalepí. Otázka akú siroku pásku potrebujem namiesto tej mojej? V prílohe je presne moje koleso a na páske píše 23mm.


Vyhodil som tiez na vsetkych Rovaloch, bola odlepena, posunuta, pri ventile preto zvacsena diera. Zrejme preto ze sa to jazdilo predtym s dusami. Mozno keby to bolo nove od vyroby..
06.03.2017 - 14:05:52
00
birkovnik napísal:
sss5xxx to to tam nie je nalepene to musis este podlepit paskou.. a v podstate ja som to dal prec ked som prerabal moje kola.. mi to vzdy vytlacilo niekde na kraji ked som to fukal..

Zeby to bolo tak ze sice rafit je 2bliss ready ako pisu na paske ale samotna paska taka nie je?
06.03.2017 - 14:09:30
00
keyboard_arrow_up