Nie je nic jednoduchsie ako mu napisat a opytat sa. ;)
16.03.2017 - 21:52:14
00
Vsak vy ho tu chválite, tak asi viete, čo vie poskladať za tie peniaze!!!
16.03.2017 - 22:13:35
00
Ja neviem jeho cennik a ani co ma momentalne skladom. Daval som si u neho skladat biky pred 5 rokmi. Jeden cca v cene 650e a jeden asi za 400e.
Cize nie netusim co dokaze aktualne teraz za 850e poskladat!!!!!
16.03.2017 - 22:23:35
00
dudas_jan, chápem Ťa, proste zlé skúsenosti, ale napísať, že vieš o čom hovoríš... Nie, nevieš, vieš o tých ľuďoch, či firmách, od ktorých si nakupoval, o tomto konkrétnom človeku nevieš nič. Na českom fóre nie sú dvaja ľudia, ale desiatky, ktorí majú bicykel poskladaný, a odhadujem stovky, ktorí o tom nepíšu. Tiež tam nie je výnimkou, že tam zákazníci hodia ponuku, ktorú dostali, takže si ten človek nedovolí šidiť ľudí (zlú povesť získaš veľmi rýchlo, tá dobrá sa buduje roky). Každopádne tvoj postoj chápem, je to tvoj boj :) Z vybraných bicyklov by som vybral niečo so vzduchovou vidlou, čo nespĺňa ani Merida ani ten Trek (ten je najväčšou zlátaninou z toho výberu a za Meridou aj CTM zaostáva veľmi veľa), tak jedine CTM. Ako som ale spomínal, rýchlosť na asfalte nebude záležať primárne od toho, že budeš mať nový krosový bicykel, ale aký nastavíš posed (akú vyberieš veľkosť) a čím to prípadne do budúcna obuješ (tie defaultné pneu nebudú nič moc, čo sa valivého odporu týka).

GZA, ak máš záujem, napíš mu a dohodnete sa, ak chceš len vedieť, čo za koľko, tak navštív bike-forum.cz a je tam xy vlákien, kde sa rozoberajú krosové bicykle a v mnohých narazíš aj na scalarove výtvory aj s cenami (pokiaľ len zo zvedavosti chceš vedieť, čo vyskladá, nepríde mi fér obťažovať ho, ale môžeš to skúsiť).

Mik98, asi berieme pánovi GZA nejaký kšeft :)
16.03.2017 - 22:24:30
00
Ja mám CTM kúpený za 850€ a neverim, ze ten cech mi za tie prachy osadi lepší bike...
16.03.2017 - 22:34:41
00
Ok GZA. Good for you, ze mas CTM. Tym padom je tato debata bezpredmetna. :)
16.03.2017 - 22:39:34
00
Na pár stoviek km s kamoskou mi bohate staci... :)
16.03.2017 - 22:43:48
00
Ja, aj tuto kolega máme bicykle verejne prístupné, každý si môže pozrieť čo a ako. Za mňa poviem, že môj stál 20 800 czk, čo v tej dobe predstavovalo cca 780 eur. O tvojom bicykli vieme len toľko, že je to CTM za 850 eur, netušíme kedy bol hodný tých peňazí, ani v akej konfigurácii (ja som proti pôvodnému menil iba sedlo, predstavec a prešiel na SPD). Nemienim si tu merať pindíkov, a verím, že v dobrej akcii (veľmi dobrej) sa dá za rovnaký peniaz kúpiť rovnako dobrý, alebo aj lepší bicykel, ako mám, ale rozhodne nebude tak prispôsobený tomu, čo potrebujem, ako pri individuálnej stavbe (čo je spolu s cenou pre mňa veľmi podstatné). Samozrejme, v prípade reklamácie je to trocha zdĺhavejšie, ale to je aj pri Canyonoch napríklad :) Takže neberiem Ti tvoju výhodnú kúpu, to by som si nedovolil :) CTM za 850 eur bude určite ten najlepší ;)
16.03.2017 - 22:44:23
00
pridam aj ja svoj nazor - tiez jazdim tak 80-90% na cestach a zvysok po lahkom terene (upravene polne cesty atd). mal som mtb, ale ten som nedavno predal a pozeram po niecom novom. momentalne to vidim na canyon roadlite aj ked z tej neodpruzenej vidly mam respekt
17.03.2017 - 10:50:06
00
Aj to môže byť cesta :) Tiež som uvažoval, že vymením odpruženú za pevnú vidlu, ale po dvoch naozaj podarených výjazdoch minulý rok s partiou po horách (ľahký terén s pár krátkymi miestami až stredného) som sa rozhodol že nie :) Ale pre toho, kto vie, že odpruženú nevyužije, prečo nie. Mimochodom, ten Roadlite má fakt luxusné pneu do rýchla a pritom zvládne aj nejakú tú prašnú poľnú ;)
17.03.2017 - 11:14:16
00
Tak ja chcem mať vidlu odpruženú.

A tieto biky by v porovnaní s CTM Spark obstáli ako ?:

https://bicykle.heureka.sk/specialized-crosstrail-elite-disc-2016/specifikace/#section
https://bicykle.heureka.sk/scott-sub-cross-30-2016/specifikace/#section
https://bicykle.heureka.sk/specialized-crosstrail-sport-2017/specifikace/#section
17.03.2017 - 19:01:02
00
Ukradli mi bicykel a idem kupovať nový. Mal som Trek x caliber. K nemu som si dokúpil také trekove plášte a mohol som v pohode jazdiť s deťmi po hrádzi. Ak som chcel ísť do terénu alebo na maratón nebol problém prezut plášte a mal som plnohodnotný mtb. Teraz keď som bol v predajni ze chcem nový bike a neviem aký a možno by stačil aj krossovy tak mi predavač a zároveň majiteľ predajne povedal ze krossovy nemá zmysel. A naozaj ma pravdu. Idem opäť do 29 palcového mtb. Je pravda ze mojou prioritou sú cestné bicykle a ten mi našťastie neukradli. Ale ako tu bolo písané krossovy bicykel je vlastne na všetko a zároveň na nič. To je len môj subjektívny názor. Ja na cestnom najazdím ročne okolo 5000 km. Na mtb momentálne 1000 km. A s deťmi po hrádzi možno 300 km za rok. Teraz sú moje požiadavky na bike : pevne osy, dobra vidla a minimálne radenie deore. Cena je max do 850€. Neviem totiž kedy ma opäť osloví mtb a nechcem o ...... zasa riešiť to isté. Ako predať krossovy a kúpiť mtb alebo cestný.
17.03.2017 - 21:57:13
00
dudas_jan, pokiaľ sa bavíme o Spark 2.0, tak by tie "biky" neobstáli. Horšie radenie, vidlica...

gogo, je to o tom, či vieš čo chceš, alebo nie. A tiež o tom, že máš cestný bicykel, vôbec nemusíš riešiť nejaký kompromis. Za seba hovorím, že kros ako taký zmysel má aj v dnešnej dobe, pokiaľ vieš na čo ho chceš a čo jazdíš, a tiež pokiaľ vieš, o čo prídeš a vieš s tým žiť. Pokiaľ si niekto môže dovoliť dva bicykle, tak samozrejme nemusí túto dilemu riešiť.
17.03.2017 - 22:13:59
00
Samozrejme že crossovy bicykel nenahradi cestný, alebo horský bike... crossovy bike je podľa mna vhodný pre ludi, ktorí idú na hradzu, výlet a zbehne sem tam na poľnú cestu... nič viac nic menej..
18.03.2017 - 07:57:37
00
Presne tak. Otec má crossový a nedá naňho dopustiť. Nejaký kellys na altuse so základnými hydraulickými kotúčami. Najazdí cca 2500km ročne, väčšina asfalt a sem tam nejaká poľná cesta. Na dovolenku to prezúva na širšie plášte aby tie poľné cesty zvládal s prehľadom.

Čiže crossový ako taký má na trhu určite miesto, len nie keď sa chceš ísť občas naháňať na maratóny
18.03.2017 - 09:06:22
00
keyboard_arrow_up