scarinko napísal:
sice som nad tym uvazoval ale neskusal, cital som aj nazory ze to nie je uplne presne lebo na tych kostiach su svaly a tuk ktore mozu skreslovat vysledky

Tie kosti si vieš aj sám nahmatať s rukami. Zas toľko svalov (a tuku) na danom mieste nieje keď zatlačíš, aby to natoľko skresľovalo, že by si si nevedel vybrať správnu šírku sedla, taký názor je úplná blbosť. Hlavný dôvod prečo ťa boli riť može byť,že si ťažký a zadku trvá dlhšie kým si zvykne na 2 -3- 4 hodinové tréningy v sede A to si samozrejme nezvykne za týždeň, niekedy ani za mesiac. To, že ti trpnú prsty môže byť spôsobené sedlom, ale aj vôbec nemusí, skôr tretrami. Keď máš napríklad širšiu nohu a obuješ tretry určené pre užšiu nohu, tak ti po čase môžu začať tŕpnuť nohy až pod koleno. Nejazdíš náhodou SIDI?
A ešte keď pozerám, že si za minulý rok najazdil 1 346 km, ak je to skutočná najazdená hodnota, tak sa nečuduj, že ťa bolí riť.
28.03.2017 - 10:45:59
03
ahoj, tretry mam letne shimano M089 a zimne force ale tie su viacmenej volne a v tom to nebude. Skor to vidim v tom sedle lebo ked sa postavim a uvolnim prietok krvi do noh tak sa to trocha zlepsi. Minuly rok (od juna som mal az prvy bicykel) som spravil cca 2400km (nechcelo sa mi prehadzovat vsetko na MTBiker kedze tych vyjazdov mam vela a nejde tu automaticne synchro len manualne nahravat GPX). Tento rok mam uz teraz 926km a nedavno som kupil cestak takze to bude urcite viac.

2016
Súčet: 98 Aktivity
Vzdialenosť: 2,395.73 km
Čas:132:10:44 h:m:s

2017
Súčet: 31 Aktivity
Vzdialenosť: 926.68 km
28.03.2017 - 10:57:30
00
na riť a tŕpnutie môže mať vplyv aj celkové nastavenie posedu... výška sedla, prednozadná poloha, dĺžka predstavca atd, kvalita vložky atd..
28.03.2017 - 11:35:27
00
926,68km je máááličko na to, aby si zadok stihol navyknúť. Tých 2395,73km je tak akurát, kedy ťa prestane zadok ako tak bolieť :). A dovtedy to musíš trpieť, ale čím ďalej tým menej, resp. po čím ďalej tým dlhšom čase tréningu. Pomôcť trochu môže masť špeci určená na dané partie. A dôležitá je aj samotná tvoja hmotnosť, takže ntreba za každým hľadať problém v zle vybranom sedadle. Niekedy sa jazdilo na iba kožou potiahnutom plaste a cyklisti si zvykli a nesťažovali sa.
28.03.2017 - 11:39:47
00
na riť a tŕpnutie môže mať vplyv aj celkové nastavenie posedu... výška sedla, prednozadná poloha, dĺžka predstavca atd, kvalita vložky atd..

tak moze vsetko, vysku som skusal nastavovat, predo-zad som zatial neskusal, dlzka predstavca, mno neviem, viem sa chytit na 3-4 roznych miestach s rozdielnou vzdialenostou a nema to vplyv na nohy alebo rit, vyslo mi z toho najskor to sedlo a aj tym ze mi ho kamos odporucil tak som sa opytal tu lebo tu je vacsia komunita. Cital som ze vela triatlonistov pouziva to adamo.

926,68km je máááličko na to, aby si zadok stihol navyknúť. Tých 2395,73km je tak akurát, kedy ťa prestane zadok ako tak bolieť :). A dovtedy to musíš trpieť, ale čím ďalej tým menej, resp. po čím ďalej tým dlhšom čase tréningu. Pomôcť trochu môže masť špeci určená na dané partie. A dôležitá je aj samotná tvoja hmotnosť, takže ntreba za každým hľadať problém v zle vybranom sedadle. Niekedy sa jazdilo na iba kožou potiahnutom plaste a cyklisti si zvykli a nesťažovali sa.

ano kupil som si chamois cream a raz som zatial natrel ale ziaden rozdiel, je mozne ze to treba castejsie aplikovat
28.03.2017 - 11:45:02
00
V prvom rade treba viac a pravidelne trénovať. A v druhom rade schudnúť.
28.03.2017 - 11:55:52
00
a co ti co maju rovnako kil ako ja a jazdia podobne mozno trocha menej ako ja a pomohla im vymena sedla? aj tym poradis schudnut
predstavme si ze teraz schudnem 20kg a problem nezmizne, co potom? zistime ze to nebolo v tej vahe a dalej?
28.03.2017 - 12:47:35
00
A predstavme si, že schudneš 20kg a problém zmizne, čo potom? S druhými sa netreba porovnávať (vyhovárať sa), každému pomôže niečo iné. Keď najazdíš 5000km a aj tak bolesť neprejde, potom vymeň sedlo, ale nie po tvojich sprepáčením smiešnych 900km riešiš, že ťa boli riťka a nepomohla ani masť.
Samozrejme je dôležitá aj šírka sedla vzhľadom k pánvovej kosti, od nesprávnej šírky môže trpnúť aj nohy, ale viac bolieť zadok, ale na to máš tiež argument, že meranie je nepresné, lebo sú tam svaly a tuk. Tak potom čo chceš poradiť, keď si vždy nájdeš nejaký argument?
28.03.2017 - 13:04:12
05
nie prvý raz čo sa u neho prejavil federerov syndróm :D si myslím, že schudnúť nie je nikdy na škodu, aj vzhľadom na zdravie.. a o tom aká je váha dôležitá na bicykli sa netreba baviť...
28.03.2017 - 13:39:14
01
ked pises ze mas na vsetkych bicykloch +- rovnako tvarovane sedla tak skus iny tvar. kazdemu sadne neco ine,proste musis skusat...ja som isiel do fizik arione a po 40km peklo, tak som skusil aliante a to je parada premna.
28.03.2017 - 13:50:36
00
Hosť napísal:
nie prvý raz čo sa u neho prejavil federerov syndróm :D si myslím, že schudnúť nie je nikdy na škodu, aj vzhľadom na zdravie.. a o tom aká je váha dôležitá na bicykli sa netreba baviť...

preco mam pocit ze tu nikdy nikomu nic neporadia to na co sa pyta?
otazka: Mate skusenosti s tymto sedlom? ak ano ake?
odpoved: schudni
tak kto je tu *****?

ked pises ze mas na vsetkych bicykloch +- rovnako tvarovane sedla tak skus iny tvar. kazdemu sadne neco ine,proste musis skusat...ja som isiel do fizik arione a po 40km peklo, tak som skusil aliante a to je
parada premna.

ako nie us uplne rovnake len sa mi zda ze maju podobny tvar
na kroske som mal WTB Rocket to bolo najmenej pohodlne aj ked bolo najmaksie
na HT mam Selle Royal Seta S1
na cestaku Selle Italia X1

na to adamo mam ponuku za 60€ jazdene tri mesiace aj s papiermi a ako nove
28.03.2017 - 14:14:55
00
Chalpce ako sa tu vyjadrujes?!? Bratislava ti uz nejak lezie na mozog. Kazdy sebakriticky clovek sa vie ohodnotit ked je tlsty a vzhladom k tvojej fotke na facebookovom profile si myslim, ze schudnut ti prospeje.
Strejda nazyvas *****? Ty zmrde, nikdy nedosiahnes to co dosiahol Strejdo (viacnasobny majster SR na drahe, na ceste a momentalne paraolympionik), tak asi vie co rozprava a nenabral to z kadejakych for, ale skusenosti. Mas zdrave nohy narozdiel od neho? On trpi od detstva ty k.k.te a dosiahol to, co malokto a medzi zdravymi. Tak sadni na tu tvoju tlstu stukovatelu rit, trenuj a schudni, potom ti bude dobre aj karbonove sedlo bez potahu. A nezabudni si nabalit na cestu slivkove buchty, tie mas rad : post1222993.html#p1222993

Prílohy:

14222080_10208992829811708_7174696592165847578_n.jpg
14222080_10208992829811708_7174696592165847578_n.jpg 146.64 KiB thumb_up1thumb_down

28.03.2017 - 15:02:51
02
Ty si tomu dal :) Mam pocit ze tebe uz prepina, mozno z tvojho super 7kg bicykla. Si radsej pozri na koho som reagoval nez tu zacnes davat tie svoje vylevy.
A to je vlastne jedno, neviem preco cakam nejake normalne odpovede na tomto fore. Mozem napisat na auto alebo IT forum alebo rovno zakricat z okna, odpoved bude rovnaka ako tu.

Strejdo napísal:
A predstavme si, že schudneš 20kg a problém zmizne, čo potom? S druhými sa netreba porovnávať (vyhovárať sa), každému pomôže niečo iné. Keď najazdíš 5000km a aj tak bolesť neprejde, potom vymeň sedlo, ale nie po tvojich sprepáčením smiešnych 900km riešiš, že ťa boli riťka a nepomohla ani masť.
Samozrejme je dôležitá aj šírka sedla vzhľadom k pánvovej kosti, od nesprávnej šírky môže trpnúť aj nohy, ale viac bolieť zadok, ale na to máš tiež argument, že meranie je nepresné, lebo sú tam svaly a tuk. Tak potom čo chceš poradiť, keď si vždy nájdeš nejaký argument?


ok berme tuto tvoju teoriu, schudnem 20kg a bude to stale rovnake a potom co? poradis mi aby som schudol dalsich 20kg a potom dalsich? Ludia co maju o 20kg menej nemaju problem s tlacenim sedla? Ja myslim ze maju. Aj ti maju schudnut? na kolko? na 60kg? a ti co maju 60 tak na kolko na 40? Myslim ze toto nie je dobra teoria.

Podme dalej, dajme tomu ze dam tych 5000 km za tento rok, na konci roka zistime ze ma aj tak boli rovnako rit z toho sedla a vymenim ho a zrazu to zmizne a zistim ze keby som to kurňa urobil uz pred rokom tak som mohol cely rok jazdit v pohode ze? Ked nemopomoze vymena sedla tak mozem riesit ine dlhodobejsie riesenia ze?

O tom merani som len napisal co som cital v nejakom clanku o cyklistike kde sa toto rozoberalo, nic viac nic menej. Nepovedal som ze to nemusi byt dobre.

Co chcem poradit? ok dam to sem znova a linknem aj moju prvu otazku ktorou som zacal.
Ma niekto skusenost s tymto? Dostal som na to tip
http://www.ismseat.com/saddle/adamo-road/

post1222903.html#p1222903
28.03.2017 - 15:43:25
00
:D :D :D aaach jaj. Chlapci poradte mu, ja som spadol z jahody.
28.03.2017 - 16:26:32
00
ta nak nie je rozmaznany, rit si zvykne na vsetko :-) tiez som skusal kadeco, ale som sa na to nakoniec vybodol... a este cim tlustejsia je rit, tym menej boli, vlastna skusenost :-P
28.03.2017 - 16:33:06
01
keyboard_arrow_up