aj ked snim niekto ma dobru skusenost a sedi mu to sedlo tak zo neznamena ze bude vyhovovat aj tebe. Tak jak pise Urbi nekdo dokaze sedet dlhe hodiny aj na karbonovej škrupine a druhy moze byt po hodine KO. kopech obchodov ma testovacie sedla tak skusaj alebo si zadek casom zvykne:)
28.03.2017 - 16:38:59
02
ale toto nie je to čo chcel počuť, on chcel počuť či má niekto skúsenosť so sedlom adamo a my sa mu tu márne snažíme vysvetliť, že skúsenosť iného človeka s konkrétnym sedlom je absolútne irelevantná a slušným spôsobom sme sa snažili nasmerovať ho na cestu ktorou by mal ísť aby sa mu lepšie sedelo... ale my sme tí ***** neochotní, čo radia kktiny a neodpovedajú na jeho konkrétnu otázku :)
28.03.2017 - 17:36:25
09
eeeeeh na toto sa da odpovedat len jedno - ano :)

chcel som len vediet ci tu niekto take sedlo ma ci mu sedi, asi je to velmi zlozita otazka, beriem. Ked mi 10 roznych ludi povie ze mu sedlo sedi a ani jeden ze nie resp ovela menej ludi tak si statisticky vyhodnotim ze je velka pravdepodobnost na to ze sadne aj mne, ano je to strasne zlozita matika.
Ale nie ja si teraz zmenim zivot a zacnem sa vsemozne snazit aby som schudol xy kil lebo to je urcite to jedine a spravne co mi pomoze a vlastne to bude hned buduci tyzden.
OK nikto to nema, kupim ho otestujem, pomoze budem sa tesit, nepomoze, predam dalej a mozem riesit nieco ine, mozno gate, mozno vahu atd na co treba viac casu.
Vsetko co som chcel vediet (v ramci moznosti tohto akoze diskuzneho fora) viem a mozete sa venovat tomu co vam ide najlepsie, porovnavaniu pipikov a hadani sa kto dalej docura. praci cest :)
28.03.2017 - 17:54:52
00
Ono je to so sedlo individuálne, napr. ja jazdím to Selle royal a zvykol som si naň po 2 výjazdoch. A pritom to nie je nejaké top sedlo. Na ďalších bikoch mám úplne iné sedlá a zvykol som si aj na tie. V prvom rade to chce kvalitnú vložku v gaťoch :-). Pred x rokmi som jazdil len v letných kraťasoch a na sedlách, no moc toho na výber nebolo, nikto neriešil šírku, dĺžku a pod. Ale vtedy si tá "riť" naozaj musela zvykať aj 1000km, až sa vytvoril ten správny otlak :-). Či Ti bude sedieť sedlo Adamo zistiš až keď ho vyskúšaš. Niekomu sedí, možno Tebe nie, tak ako to Selle royal.
28.03.2017 - 18:08:16
00
ono hlavne na tt biku je úplne iný posed, sedíš viac na špičke, prakticky čo najviac, aj váha je inak rozložená... tiež mám na koze TT sedlo, ale nie také dvojšpičkové, a sedieť na ňom normálne je menej pohodlné ako v TT polohe.. inak myslím že mi to adamo kolega z klubu ponúkal a predpokladám, že ho má ešte doma, ak by si mal o to záujem môžem to prezistiť, on na neho nadával, tak by sa ho určite rád zbavil, je z trnavy..
28.03.2017 - 18:18:54
00
scarinko napísal:
mozete sa venovat tomu co vam ide najlepsie, porovnavaniu pipikov a hadani sa kto dalej docura. praci cest :)

My si ich aspon uvidime, ked sa pozrieme dole.

Kup si sedlo, ktore jazdi Sagan, na tom ta tvoja rozmaznana ritka uuurcite nebude boliet. Ved jeho dres uz mas. A najlepsie, ked si aj sedlo kupis z aliexpressu ako aj dres :D.
28.03.2017 - 18:47:52
08
scarinko napísal:
eeeeeh na toto sa da odpovedat len jedno - ano :)

chcel som len vediet ci tu niekto take sedlo ma ci mu sedi, asi je to velmi zlozita otazka, beriem. Ked mi 10 roznych ludi povie ze mu sedlo sedi a ani jeden ze nie resp ovela menej ludi tak si statisticky vyhodnotim ze je velka pravdepodobnost na to ze sadne aj mne, ano je to strasne zlozita matika.
Ale nie ja si teraz zmenim zivot a zacnem sa vsemozne snazit aby som schudol xy kil lebo to je urcite to jedine a spravne co mi pomoze a vlastne to bude hned buduci tyzden.
OK nikto to nema, kupim ho otestujem, pomoze budem sa tesit, nepomoze, predam dalej a mozem riesit nieco ine, mozno gate, mozno vahu atd na co treba viac casu.
Vsetko co som chcel vediet (v ramci moznosti tohto akoze diskuzneho fora) viem a mozete sa venovat tomu co vam ide najlepsie, porovnavaniu pipikov a hadani sa kto dalej docura. praci cest :)


Scarinko, vyser sa na statisticke vyhodnocovanie a matematiku... Moja realna skusenost - kedysi zavodna vaha 77,5 kg, sucasna 98. Kedysi pouzivane sedlo Fizik Arione /dodnes si pamatam pretek Beskyd Tour, ktory som siel asi 7 hodin a sedlo Fizik som si pochvaloval, sedelo sa mi na nom vylozene dobre, no dnes by som na nom neobsedel/ a preto mam v sucasnosti PRO Stealth. Ani teraz to nie je idealne a obcas su pocity neprijemne, NERIESIM, JAZDIM. Viem, ze sa to nepocuva dobre, ale ked som raz vyzraty, tak cesta k tomu, aby som si tu cyklistiku uzil troska viac je SEBAZAPRENIE: 1. prdel sa musi vysediet a bohuzial cast treningov pretrpiet, 2. schudnut. Nic viac, nic menej. Ked mam nadvahu, tak na dlhych vyjazdoch budem trpiet VZDY, ci uz som vlastnikom sedla Adamo alebo Eva :)

Troska mi vo svojich postoch pripominas jedneho zakaznika, co sme mali v MTBiker centre. Pan mohol mat tak cca 150 kil, prejavil zaujem o e-bike a riesil tam, ake ma bike jazdne vlastnosti terene, ako keby bol elitny zavodak a bol dolezity kazdy gram bicykla a kazda usetrena sekunda v stupani. Kruta pravda by bola taka, ze ked dosiahnes taku hmotnost, tak sa ti bude spociatku jazdit nahovno uplne na kazdom jednom bicykli a az casom sa to zlepsi. Taky clovek si zasluzi podporu okolia a povzbudenie, aby to nevzdal, no prist s nejakymi chlacholivymi marketingovymi klamstvami mi prislo nefer. Mam ten pocit, ze ako on, tak aj ty tu neprijemnu pravdu nechces pocut a si urazeny na chalanov z fora, ked ti napisu sice pravdive a konstruktivne odpovede, ale nezapadajuce do tvojich predstav o zazracnom, rychlom a lacnom rieseni tvojho problemu.

Chalani na fore nie su celkom padnuti na hlavu a neradia ti zle, v ich postoch som rad radom videl logicke argumenty ludi, co uz maju co-to natocene. V pripade, ze dosiahnes troska lepsiu telesnu hmotnost a sedlo nebude vyhovovat, tak mozes zacat riesit, ale teraz momentalne je to bezpredmetne. Ked uz nevezmes radu od chrta bikejoringa, tak snad aspon moje slova padnu na urodnu podu - sme zrejme na podobnej vahovej urovni :-)
29.03.2017 - 18:32:22
08
Dik za radu, beriem ju samozrejme, len si nemyslim ze je to jedina a hlavna pricina pretoze aj lahsi ludia maju problemy so sedlami. Nemyslim ze si clovek moze jazdu uzit ked ho tlaci sedlo na takych miestach ze ma pocit ze radsej zosadne a hodi bajk do krikova ide radsej peso. Asi som to blbo napisal ale mna neboli zadok ako taky ale urcite miesta medzi nohami, niekto to vola hradza niekto perinea niekto prostata. Proste na fakt citlivych miestach. Kazdopadne som zatial odlozil kupu sedla a este co to pojazdim na cestaku a skusim co to povie, predsalen na nom mam zatial len 400km. Ako nie som zrovna chrt ale nemyslim o sebe ze by som bol nejeaky velky tucko z ktoreho sa leje sadlo. Ale ved uvidime. Dik.
29.03.2017 - 18:59:07
00
presne tie miesta co popisujes tlacili aj mna, toto umna vyriesilo ako som spominal uz fizik aliante. Este sa mi relativne dobre sedelo na specialized toupe. obetuj 60€, kup bazarove,vyskusaj a ked nesadne predas dalej.
29.03.2017 - 19:21:13
00
scarinko napísal:
sice som nad tym uvazoval ale neskusal, cital som aj nazory ze to nie je uplne presne lebo na tych kostiach su svaly a tuk ktore mozu skreslovat vysledky

http://ergonbike.com/en/saddle-selector.html
ináč mám ergon v podstate som to riskol a nebanujem..
29.03.2017 - 21:01:51
00
scarinko a ritka ta boli aj ked mas ine gate ako tie fejkove majstrovske?
29.03.2017 - 21:27:12
00
Ano moj pekny, aj v origo scott co stali 120 v rakuuuuskuuu :)
29.03.2017 - 21:33:59
00
scarinko napísal:
Asi som to blbo napisal ale mna neboli zadok ako taky ale urcite miesta medzi nohami, niekto to vola hradza niekto perinea niekto prostata. Proste na fakt citlivych miestach.

Ale to potom mame uplne inu diskusiu pretoze toto nevysedis :)
Specialized Toupe a Selle Italia SLR Flow su luxusne sedla na tento problem podla mojej skusenosti. A predtym ako si povies ze na ne nemas rozpocet - plaste prilba a sedlo su "komponenty" na ktorych sa nesetri.
30.03.2017 - 09:32:47
00
co toto? naslo mi to za 30 libier? je to mozne?
https://www.evanscycles.com/specialized-toupe-sport-road-saddle-EV222244

selle italia by mozno mohli mat na pozicanie v sportservise aj ked mi hovorili ze maju len take drahsie nad 100 eur

EDIT: hmm asi hej ked aj na ich webe stoji 35usd
https://www.specialized.com/us/en/men/saddles/toup-sport/117360
to asi nebude nejake super, skor asi verzie PRO , expert gel, comp gel ale tie su tiez drahe jak...


Naposledy upravil scarinko dňa 30.03.2017 - 09:55:15, celkovo upravené 1 krát.

30.03.2017 - 09:52:26
00
pekne tazitka:
Size 143mm / Weight 343g
Size 155mm / Weight 355g
30.03.2017 - 09:54:23
00
keyboard_arrow_up