Asi divná otázka, ale aj tak by ma zaujímalo, ako to riešite s oblečením, ak chodíte cesťákom do roboty? Máte v robote civilné oblečenie a prezliekate sa alebo sadnete aj na cesťák v rifloch a teniskách? Ja to mám do roboty len 6 km a nejak sa neviem rozhodnúť ako to urobiť. Či nebudem vyzerať divne, keď nebudem úplne cyklo oblečená, ale civilne. Alebo sa radšej prezliekať v robote? Nechcem voziť ruksak na chrbte. Tak ma len tak zaujíma, či aj niekto iný toto rieši. Diky
17.04.2017 - 23:19:24
00
Ja to mam 15 a chodime aj cez kopce takze byvam spoteny ale v praci je sprcha a mam tam oblecenie pripadne beriem do ruksaku. Stretavam ale typka v meste co chodi v obleku :) v zime maval normalne dlhy kabat
17.04.2017 - 23:52:14
01
Roky som chodil na striedačku - autom alebo na bicykli. 9,5 km cez Bratislavu. Mal som v robote civil, jazdil som v cyklistickom. Keď som išiel autom, bral som so sebou čisté oblečenie, domov použité. V robote som sa prezliekal, na hajzlíkoch umyl do pol pása. Posledné dva roky som zmenil kanceláriu a mal som v nej aj umývadlo. V prípade potreby sa dala použiť aj sprcha, ale v susednej budove. Cestou do roboty som išiel pohodovo, aby som sa nespotil.

Výhodu to malo, že rovno z roboty som išiel na výjazd. Nemusel som strácať čas cestou domov, prezliekať sa...
18.04.2017 - 00:10:08
02
Tiež rozmýšľam, že to budem podobne riešiť. Keď pôjdem autom, tak si vezmem pár vecí na prezlečenie. My máme aj sprchu v robote, ale ja to mám do roboty skôr dolu kopcom a rovinu, takže sa ani nespotím :-) hádam na tých 6tich km.
18.04.2017 - 08:33:45
00
Vôbec nie.
Predtým som mal 12 km a chodil som v cyklooblečení, keďže na fixke som sa cez dva kopce celkom spotil. V robote bola sprcha a náhradné oblečenie. Raz do týždňa som šiel autom, aby som si vymenil oblečenie a uterák.

Po zmene práce mám teraz oveľa viac možností ako ísť do roboty na bicykli:
1. priamo (62 km) - v cyklooblečení, civilné oblečenie na prezlečenie v robote, samozrejme v robote je tiež sprcha (resp. nejakých 6 spŕch, keďže máme v robote takú malú telocvičňu);
2. kombinácia bicykla s vlakom (20 km) - tiež v cyklooblečení alebo bikepunk: krátke cyklogate a krátky cyklodres, na to rifle a budnu; v robote dám cyklogate dole a dres zmením za košeľu; ak sa spotím, tak sprcha.
3. len po žel. stanicu (6 km) - bike punk alebo civilné oblečenie.

Keďže mám nášľapné pedále, tak v prípade bikepunku alebo civilného oblečenia v batohu mám so sebou topánky - prezuvky.
18.04.2017 - 09:05:09
02
keyboard_arrow_up