V takom vetre aky aktualne duje ti odhrnac nepomoze. Kolegovia co sli pod tatrami vraveli, ze ides po dialnici a zrazu biela tma. Nevidis nic...
20.04.2017 - 13:17:34
00
:tmi:
"Pri záchranných prácach sa vodič odťahovej služby zrazil v nepriaznivom počasí so snežným pluhom. Muža s ťažkými zraneniami previezli do nemocnice. Podľa informácií televízie Markíza mu budú musieť lekári amputovať nohu. "
http://www.topky.sk/cl/100370/1623795/MIMORIADNY-ONLINE-Hromadna-nehoda-na-dialnici-pod-Tatrami--Hrozive-FOTO-bieleho-pekla
20.04.2017 - 13:18:52
00
LL napísal:
to je asi pravda ..... ale "pomáhať a chrániť" robili ČO ??
nebola náhodou aj ich úloha usmerňovať, riadiť, a napr. obmedziť rýchlosť na diaľnici,
keď už NDS po včerajšom celodňovom upozorňovaní v rádiách a TV zostala zase trošku prekvapená
predpokladám, že, prišli PO zdokumentujú a porozdávajú pokuty ...
a ešte budú večer v správach za múdrych

Prečo si myslíš, že policajti stoja každých 100 metrov a čakajú, kedy bude nehoda? Už si zažil nejakú na vlastnej koži?

V prvom rade sa pomodlíš, poďakuješ, že ešte žiješ. Potom začneš obzerať, čo sa vlastne stalo. Potom ak máš trochu zdravého rozumu, vytiahneš vestu a trojuholník. A nakoniec voláš 112. To je tak 3-5 minút po nehode. Vieš koľko áut sa dokáže naraziť do seba na diaľnici za 3 minúty? Nemusí byť ani nejaká hustá premávka. A keď niekto ubrzdí, tak ho zloží ten za ním, lebo ten to neubrzdí...

Policajti nestoja, tak ako si to predstavuješ, každých 100 metrov... Takže tiež im potrvá nejakých minimálne 10 - 15 minút, kým sa dostanú na miesto nehody. A vieš koľko sa áut dokáže zraziť za 15 minút na diaľnici?

Nemusíš si hneď o nich utierať klávesnicu, keď si na nich nasraný za pokutu za rýchlu jazdu...
20.04.2017 - 14:15:11
09
astro No a teraz mi povedz , kto isiel v protismere ...nepriazeň je jedna vec a neuvážene konanie druha
20.04.2017 - 14:18:33
00
Podľa všetkého išli v protismere pluhy... Niekto ich tam pustil, pretože si myslel, že diaľnica je uzatvorená. A niekto z druhej strany pustil odťahovku, pretože možno nevedel, že v protismere idú pluhy.
20.04.2017 - 14:44:25
00
Pravdepodobne máš pravdu , pozeral som fotky ...

Prílohy:

IMG_3288.PNG
IMG_3288.PNG 1.25 MiB thumb_up0thumb_down

20.04.2017 - 14:48:42
00
JoKo napísal:
Prečo si myslíš, že policajti stoja každých 100 metrov a čakajú, kedy bude nehoda?

Netreba cakat, staci predvidat. Nemecki dialniciari v spolupraci s policiou ma dokazali donutit ist na ich dialnici 40km/h pre ine, az malicherne blbosti. Tuto nehodu davam za vinu spravcovi cesty a policii. Vedeli, ake pocasie sa blizi, mali moznost konat. Obmedzenie rychlosti mohlo pomoct...
20.04.2017 - 14:59:36
06
Presne tak: návestidlá, výstražné svetlá, kamery atď. Hasič z miesta nehody hovoril, že bola nulová viditeľnosť, tak tú nulovú viditeľnosť predsa mal vidieť aj službukonajúci vo velíne. A čo sa týka odťahovky, je to jasný dôkaz "zosynchronizovania" všetkých zložiek. proste neprofesionalita najhrubšieho zrna. Ako celá NDS!!!
20.04.2017 - 15:08:12
00
pri tej viditelnosti aj v 40ke by do seba napalilo 40 aut, ak sa k tomu naslo par kaskaderov navyse ...

Prílohy:

mlha.jpg
mlha.jpg 23.62 KiB thumb_up0thumb_down

20.04.2017 - 15:34:58
01
JoKo
dôchodca skľudni hormón, hovoril som a myslel som presne TO čo napísal jfab
(a predpokladám, že vie veľmi dobre čo hovorí)
tejto zimy som bol 3 x v "západných horách" a na prekvapenie už v noci pred avizovaným zhoršením počasia robili tamojší cestári opatrenia a polícia dokonca vydala varovanie, že budúci deň bude predpoklad neprejazdnosti niektorých horských sediel, TAK asi TAK a obmedzenie rýchlosti na diaľnici kvôli hmle na 40 km som tam tiež zažil ... napríklad (u nás zatiaľ veľmi nie)
u nás "pomáhať a chrániť" čaká kým sa niečo stane, nič proti nim osobne nemám, ale robiť niečo preventívne som ich teda veľmi často nevidel, nie nečakám ich každých 100 metrov, ale keď rozhlas TV a shmu hlásia, že sa bude diať niečo mimoriadne, tak by mohli zdvihnúť rite a preventívne kontrolovať situáciu a aj niečo robiť
(napríklad dnes bola (a možno ešte aj je) kolóna od tunela Branisko po Spišský Štvrtok čo je cca 30 km a nik to neriešil a ľudia v autách poriadne netušili čo sa deje)
20.04.2017 - 16:29:37
01
LL mas moznost ist do hliadky spolu s policiou, vyskusat si svoje teorie v praxi a potom tu napisat vysledok.
Osobne ta odporucim.
20.04.2017 - 17:30:27
06
cokupit
pravdepodobne som sa osobne dotkol Tvojej "výložky" mrzí ma to
(mám svoju prácu a snažím sa ju robiť najlepšie ako viem ...)

správa z TV pred chvíľkou: (18:30)
Vodiči hlásili problémy od polnoci, keď sa stala prvá nehoda
šéf polície z PP neodporúča jazdiť s letnými gumami,
ja som si doteraz myslel, že podľa platného zákona sa NESMIE jazdiť na letných gumách ak je súvislá vrstva snehu
20.04.2017 - 18:31:09
03
cokupit pocuvaj ty policajny zmatek , ktory tu chrani cely policajny zbor, vy policajti ste hanbou tohto štatu spolu s Ficom a Kalinakom, v prvom rade by ste mali vy zacat od seba!!! a ked ste tam vsetci taki spravodlivi a poctivi, preco jednoducho nepridete vsetcia do prace na protest toho co sa deje u vas na policii.... zacinam mat z teba pocit ze si vobec neni cyklista a len si sa tu tak vyskytol. btw cisty offtopic
LL asi si sa fakt dotkol jeho výložiek
20.04.2017 - 18:49:18
01
cokupit, ja sa hlasim do hliadky s tebou. Dobrovolne.
20.04.2017 - 20:01:14
04
Chranim policajny zbor? Naco by som to robil?! :))
Len som chcel dotycneho inspirovat, aby si rozsiril obzory, pretoze nevie o com pise.
Netreba menit pracu, staci ist za starostom a stat sa dobrovolnym strazcom poriadku.
Potom mozno zisti, ze zije na Slovensku a nie v Alpach.

Policia je super fackovaci panak, ale lepsie je byt zodpovedny sam za seba a nespoliehat sa na nejakych panakov. A za volantom to plati stonasobne...
20.04.2017 - 20:24:51
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up