AGGLU Open TURIECKAP

22.04.2017
1. kolo - Žilinská ŽupaTour
XC preteky
Turčianske Teplice (Slovensko)

Propozície, Výsledky
Možno by bolo dobré položiť si otázku, či má význam uzavrieť štartovú listinu 3h pred štartom. Na preteku, ktorého sa zúčastní pár 10-tok ľudí. Obzvlášť v kategórii, ktorej účelom je prilákať nových ľudí k danej súťažnej kategórii.
Pozn.: Jury má predsa právo rozhodnúť na mieste o malých zmenách v pravidlách. Takže ak sa chce, tak sa dá.
23.04.2017 - 18:02:02
06
Verím, že valce sú nedostatkový tovar, no prosím danú osobu, ak si to číta, nech mi ich vráti. Dnes, pred hlavným štartom (cca 13:50) mi boli ukradnuté valce Tacx Antares z autobusovej zastavky.
Pozor na podozrivé inzeráty v bazári...
23.04.2017 - 18:22:49
00
Výsledky z nedele sú tu http://www.kphc.sk/turieckapSP
Všetky fotky budeme linkovať cez naše stránky.ďakujem všetkým!
23.04.2017 - 21:04:15
00
slavomirk napísal:
Preteky riadili rozhodcovia SZC. Pravidla su jasne a hotovo. Skvele to bolo. Ozaj nejake fotky by potesili. Su aj ine zdroje ako KPHC? D


Áno, ak to berieme čisto z tohto pohľadu, tak konali v súlade s pravidlami.
Na strane druhej, podľa mojich skúseností berú rozhodcovia SZC všetko až s neuveriteľnou vážnosťou, čo im síce slúži ku cti, no na regionálnych hobby pretekoch s ani nie dvadsiatkou jazdcov na štarte potom pôsobia niektoré ich praktiky prinajmenšom komicky. A nezriedka je to žiaľ smiech cez slzy...

Na maratónoch býva štandardom, že prezentácia končí 30 minút pred štartom, no bežne sa ešte ľudia prezentujú aj neskôr. Na maratóne, na ktorého príprave som sa podieľal sme prezentovali ľudí aj 10 minút pred štartom a ani vo sne by nám nenapadlo poslať ich preč so slovami "je nám ľúto ale idete neskoro, prezentácia je uzavretá..."
A keď sa tvoria rady a je jasné že sa nestíha, nie je nič výnimočné ani posunutie času štartu, čo by podľa mňa v očiach pánov rozhodcov zo SZC bolo niečo úplne nemysliteľné :)

Nechcem tu samozrejme nabádať k "hromadnému" porušovaniu pravidiel, to by samozrejme tiež nebola správna cesta, no trochu tolerancie a empatie nie je myslím nikdy na škodu :)
23.04.2017 - 22:16:15
03
Si predstav ze ma nechceli pustit lebo som dosiel neskoro na prezentaciu. A myslim ze SZC by bol velmi stastny keby bola ucast na xc a mali rady. Ale zas by boli obmedzenia na pocet. Inak nechapem preco na xc chodi malo ludi. Ved je to super. Okruh .technika. akcia stale nejaka zmena a to vsetko za 5e!! Parada. Ludia daju aj20e za 3h slapania na trati. Ale nechcem riesit ludi. Len mi pride xc ovela zaujimavejsie ako xcm.
23.04.2017 - 22:35:13
02
Nechapem, ako sa niekto moze pozastavovat a urazat nad tym, ze rozhodcovia dodrziavali propozie. Pravidla boli jasne a pripadne vynimky sa riesia dopredu. Teraz prisli dvaja neskor, o tyzden to budu desiati a nakoniec sa to zvrhne a argument bude - ved minule sa to dalo. To je fakt zabavne, ze niekto pride o hodinu neskor a este sa citi dotknuty, neuveritelne :)
24.04.2017 - 09:39:12
02
prvá galéria z nedele od Ľudovíta Lettricha https://www.facebook.com/ludovit.lettrich/media_set?set=a.1507484482629909.1073742543.100001051168009&type=3&pnref=story
24.04.2017 - 10:01:48
00
Fignon napísal:
Nechapem, ako sa niekto moze pozastavovat a urazat nad tym, ze rozhodcovia dodrziavali propozie. Pravidla boli jasne a pripadne vynimky sa riesia dopredu. Teraz prisli dvaja neskor, o tyzden to budu desiati a nakoniec sa to zvrhne a argument bude - ved minule sa to dalo. To je fakt zabavne, ze niekto pride o hodinu neskor a este sa citi dotknuty, neuveritelne :)

klasika u Slovaka na obed :D
berte to prosim vsetci ako mozne zlepsenie pre buduci rocnik. V sucastnosti je to skoro dokonale ale keby sa podarilo mat moznost prihlasenia trosku dlhsie v den preteku bolo by to super.
24.04.2017 - 10:09:55
00
Fignon napísal:
Nechapem, ako sa niekto moze pozastavovat a urazat nad tym, ze rozhodcovia dodrziavali propozie. Pravidla boli jasne a pripadne vynimky sa riesia dopredu. Teraz prisli dvaja neskor, o tyzden to budu desiati a nakoniec sa to zvrhne a argument bude - ved minule sa to dalo. To je fakt zabavne, ze niekto pride o hodinu neskor a este sa citi dotknuty, neuveritelne :)


Ale zase nechápeš. ide o časové rozpätie. Kde si videl aby sa 2 hodiny pred štartom uzatvorila štartovka? Na Hobby pretekoch? Veď nech si rozhodcovia dodržujú pravidlá, ale nech majú logiku... Áno, niekde sa uzatvorí prihlasovanie aj deň predtým, ale tam je predpoklad vyššej účasti...
24.04.2017 - 10:21:56
00
tak by ma zaujímalo, kto z ľudí čo ich nepustil rozhodca na štart a teraz sa cítia ukrivdený vedel o tom, že prezentácia je do 9:45 a aj tak prišiel neskoro... ja som tam bol od 8:30 a štartoval som 11:30. to že mal byť start 11:10 nikomu nevadí? to sa tu nebude riešiť? :D :D my sme sa tam smiali že už máme kolo za sebou :D :D ale iné som chcel povedať, pravidlá boli pre všetkých rovnaké. organizátori odviedli svoju prácu výborne. trať bola pripravená, vyznačená... všetko ako má byť. tieto preteky patria k mojim už klasikám. každý rok prídem podporiť a rád :D
24.04.2017 - 10:40:59
01
Priatelia, v prvom rade by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí sa zúčastnili ako pretekári a tým, čo pomáhali pri organizácii na uplynulom víkende, ktorý bol náročný hlavne počasím a s tým spojenou organizáciou. vieme, a zistili sme pri tomto počasí, kde máme medzery a čo nám ešte aj za dvadsať rokov organizácie môže chýbať. samozrejme druhou stránkou je ľudský faktor, ktorý môže u kohokoľvek z nás zlyhať, ale môžem vám všetkým povedať, že sa postavím vždy za svojich ľudí, či sú to tí, ktorí nám zdarma pomáhajú pri rozhodovaní alebo na tratiach. áno, spravili sa chyby, za ktoré sme sa hneď ospravedlnili a hľadali sme riešenia ako ich napraviť.
môj pohľad na rozdiel sobotných a nedeľných pretekov je vtom,že v sobotu boli naše XCO preteky porovnávané s tým, ako čo funguje na maratónoch. verte mi, registrovať a rozhodovať preteky XCO je diametrálne odlišné od maratónov, viem to, sám som registroval a bol na páske niekoľko desiatok XCO pretekov a minulosti sme riešili aj maratóny. preto je systém nastavený takto, aby mal nejakú vnútornú logiku, keďže na XCO sa po štarte nečaká v cieli niekoľko hodín na to,kým prejde pretekár opäť v tom bode do cieľa. Kto niekedy bol súčasťou pásky a registrácie XCO pretekov vie o čom hovorím. Na druhej strane bola možnosť registrácie vopred a boli požiadavky na neskoršiu registráciu. Tieto požiadavky som presmeroval na hlavného rozhodcu, ktorý sa dohodol na takejto možnosti a dopredu bolo pripravené štartové číslo s možnosťou vyzdvihnúť neskôr. a čo sa týka účasti a značenia prejazdov. za tie roky čo organizujeme preteky XCO, tak pokiaľ to bol tzv. "puťák" nikdy nebolo viac ako 140-150 ľudí na štarte. disciplína XCO je úplne o niečom inom,lebo odkrútiť maratón na 50 km dokáže každý priemerný cyklista, ale obísť napr. 4 okruhy u nás, čo je cca 17 km je ďaleko náročnejšie a hlavne v podmienkach aké panovali v tomto víkende. videl som niektorých, ktorí boli radi, že už mali cieľ za sebou.
preto prosím dodržujme pravidlá a netvrďte že v propozíciách nebol čas, kedy je prezentácia. sám som ich na stránku vešal a čas som ešte zvýrazňoval. a pokiaľ chce niekto niekoho kritizovať v tom ako majú veci fungovať, skúste prísť na registráciu a pásku na niektoré "dedinské" preteky, dáme vám šancu. budúci rok, veľmi radi vás privítame v organizačnom tíme, aby ste získali prehľad, ako a prečo tak funguje systém vo vnútri XCO pretekov.
ďakujem všetkým za účasť, v sobotu vás bolo 157 a v nedeľu 247, čo sú na počasie, ktoré panovalo veľmi pekné čísla, aj keď niekomu sa môžu zdať smiešne :)

pekný deň, dnes už aj od rána slnečný, ale aspoň všetko preschne...
24.04.2017 - 10:46:41
012
Fignon napísal:
Nechapem, ako sa niekto moze pozastavovat a urazat nad tym, ze rozhodcovia dodrziavali propozie. Pravidla boli jasne a pripadne vynimky sa riesia dopredu. Teraz prisli dvaja neskor, o tyzden to budu desiati a nakoniec sa to zvrhne a argument bude - ved minule sa to dalo. To je fakt zabavne, ze niekto pride o hodinu neskor a este sa citi dotknuty, neuveritelne :)

Predstav si že niekto ide cez pol Slovenska, vyráža s časovou rezervou. Niekde na ceste sa stane problém a dôjde neskôr napríklad o 20 minút. To má smolu?!?!
Zažil som aj na mtb maratóne (Tour de Magura 2015) podobné správanie rozhodcu. Našťastie sme štartovali. Rozhodcu si ako usporiadateľ mnohokrát nevyberieš.
24.04.2017 - 15:27:00
01
Mne sa stalo havaria ma zdrzala a mal som smolu. Je to ok. Aspon niekde v tejto krajine platia pravidla. Ale rozhodca povedal ze mozem ist bez cisla . Mimo poradia. A drbkal som sa z BA. Nevadi
24.04.2017 - 15:56:41
00
V propoziciach su kontakty, nieco sa cestou stane, tak hned volam a riesim. Pred uzavierkou. Ale sam vies, ze ludia su spekulanti, takze nejake pravidla musia byt. Ale toto nebol tento pripad, tu si len ludia neprecitali poriadne propozicie.
24.04.2017 - 16:00:52
01
Ja by som poprosil organizátora keby sa vyjadril k tomu chaosu na trati v kategórií mladších žiakov. Prvých xy pretekárov odklonia na oranžovú potom to prepaskuju a chvost štartového poľa ide po zelenej.
24.04.2017 - 22:00:51
00
keyboard_arrow_up