Ahojte, plánujem využiť predštátnicové voľno na trojdňový trip (zrejme v týždni medzi 15.-19.5.) na cesťáku do Rakúskych álp a potreboval by som nejaké tipy a rady a pod. od niekoho, kto tam bol. Predbežný plán je takýto:
1. deň ráno vlakom z BA do Zell am See, odtiaľ na biku cez Heilingenblut do Lienzu (https://goo.gl/jwMLPA)
2. deň nejaký ľahší okruh po okolí
3. deň ráno vlakom do Spittal an der Drau, odtiaľ bikom cez Nockalmstrasse do Predlitzu alebo Tamswegu a vlakom späť do BA (https://goo.gl/8c28St)
Máte niekto prejdené tieto trasy na bicykli? Zaujímajú ma najmä veci okolo zjazdnosti, hustoty premávky, spoplatnených úsekoch (Nockalmstrasse by mala byť pre autá), úsekoch, ktorým sa radšej vyhnúť a pod.
A druhá vec, neviete o nejakom lacnom "cycling-friendly" ubytovaní v okolí Lienzu?
Vopred vďaka za info! :)
05.05.2017 - 15:48:08
00
Ja mám Nockalmstrasse prejdenú autom, na bicykli sa tam mýto pokiaľ viem neplatilo. Inak pekná trasa, pripomínalo mi to trošku hôľnu časť Nízkych Tatier. Bol som tam pred štyrmi rokmi a nebolo to preplnené, ale ani prázdne. Rozhodne to nie sú intenzity ako na našich horských priesmykoch. Povrch bol ok (ale už som šiel inde aj po platenej ceste s nespevneným povrchom :) ). Každú chvíľu je tam nejaká chata s možnosťou posedenia a výhľadu, taká pohodička. Na cesťák to musí byť super, žiaľ bol som bez bicykla.

Cesta okolo Grossglockneru sa mi zdala byť plnšia, ale tam som bol len po mýtnicu zo severnej strany.
05.05.2017 - 16:39:13
00
Na Nockalmstrasse mám len príjemné spomienky. Krásna krajina, výborná cesta, sporadicky prešlo auto. A v sedle krčmička s občerstvením. Ale šiel som to dávnejšie - v júli 1996 :)

Prílohy:

nockalmstrasse1.jpg
nockalmstrasse1.jpg 717.05 KiB thumb_up0thumb_down

nockalmstrasse2.jpg
nockalmstrasse2.jpg 596.47 KiB thumb_up0thumb_down

nockalmstrasse3.jpg
nockalmstrasse3.jpg 544.23 KiB thumb_up0thumb_down

05.05.2017 - 18:11:38
01
Aj ja pridám dve fotky z Nockalmstrasse:
Príloha:
DSCF3014.JPG
DSCF3014.JPG 809.31 KiB thumb_up1thumb_down


Príloha:
DSCF3019.JPG
DSCF3019.JPG 713.91 KiB thumb_up0thumb_down

05.05.2017 - 19:43:51
00
V Rakúsku nemáš problém s bývaním. Povieš si, koľko chceš za noc dať, zájdeš do informačnej kancelárie, vezmeš si katalóg penziónov v okolí a vyberieš si... V blízkosti centier a údolných staníc lanoviek je to drahšie, ďalej od centra a lanoviek lacnejšie. Samozrejme, záleží aj na komforte, vybavení zariadenia, či to bude s raňajkami (väčšinou áno). Ukážeš v kancelárii, že toto sa ti páči, ešte ti tam zatelefonujú, či majú voľnú izbu a ideš.

A všetci sú bike-friendly... Však žijú z Eur tak ako my a ty im ich prinesieš.
05.05.2017 - 21:24:48
01
keyboard_arrow_up