Bojim sa, ze 28 by uz bolo malo, drviva vacsina vyjazdov je do kopcov ale zas obcas potrebujem aj rychlost na rovinke popripade pedalujem dole kopcom. Tiez ratam s tym ze cvicenim si este pomozem. Uz ta 32ka sa da zvladnut, mam na nej asi 550-600km, len mi dlhsie trva kym mozem ist na dalsi vyjazd kvoli tomu pobolievaniu a po strmakoch si musim dat kratku pauzu aby svaly vydychli. Ked uz bol spomenuty ten boost, tu v shope je na vyber offset 6 mm a 3 mm boost. Chapem to tak, ze je to vzdialenost o kolko je okraj ovalu "posunuty" od jeho stredu. Z toho co som cital na absoluteblack.cc tak 3mm boost by sa mal pouzit na fatbikoch popripade 27.5+ a 29+ a ja by som mal pouzit ten s 6 mm offsetom. Je to spravne?
11.05.2017 - 15:11:05
00
ak mas boost zadny naboj, tak by si mal mat aj boost kluky a na tie si objednas boost oval. Ak mas neboost retazovu linku objednas neboost oval.
EDIT: zalezi od retazovej linky
ten vacsi offset ak to spravne chapem je ked mas boost naboj a neboost kluky?
11.05.2017 - 15:41:11
00
NortySP napísal:
Co chcem dosiahnut, je menej silove sliapanie, trosku vyssia kadencia...Viem, ze mam este jednu moznost, a to kratsie kluky (170 vs 175 co mam teraz)

Norty preco si myslis, ze ,,zkratenie" kluk by pomohlo tvojmu oroblemu?
11.05.2017 - 16:06:40
01
Kidak napísal:
Norty preco si myslis, ze ,,zkratenie" kluk by pomohlo tvojmu oroblemu?


Podla jednej tabulky v nejakom PDF o spravnom nastaveni posedu, bola pasaz aku dlzku kluk pre ako vysokeho cloveka, mne by podla tabulky vyslo 172.5 a potom niekde som cital, nieco v tom zmysle, ze ked su kluky kratsie, tak moja noha opisuje mensiu kruznicu, cize skor spravim cely kruh a zacnem novy. Z toho mi vyplyva ze budem musiet mat vacsi pocet otacok za minutu = vyssia kadencia. Nevyhoda je, mensia paka a mozno aj nieco ine. Kazdopadne to som len tak zbezne nastudoval a nestihol som sa poriadne pozamyslat.

3.bp.blogspot.com
11.05.2017 - 20:37:55
00
NortySP napísal:
Bojim sa, ze 28 by uz bolo malo, drviva vacsina vyjazdov je do kopcov ale zas obcas potrebujem aj rychlost na rovinke popripade pedalujem dole kopcom. Tiez ratam s tym ze cvicenim si este pomozem. Uz ta 32ka sa da zvladnut, mam na nej asi 550-600km, len mi dlhsie trva kym mozem ist na dalsi vyjazd kvoli tomu pobolievaniu a po strmakoch si musim dat kratku pauzu aby svaly vydychli. Ked uz bol spomenuty ten boost, tu v shope je na vyber offset 6 mm a 3 mm boost. Chapem to tak, ze je to vzdialenost o kolko je okraj ovalu "posunuty" od jeho stredu. Z toho co som cital na absoluteblack.cc tak 3mm boost by sa mal pouzit na fatbikoch popripade 27.5+ a 29+ a ja by som mal pouzit ten s 6 mm offsetom. Je to spravne?

Tak dnes prva jazda na Jeffsine(mam od novembra,ale dostal som sa na to az dnes..antibiotika a pod) . Oval 30 T AB ,po rovine hl. na asfalte je to zvlastne az neprijemne,ale v stupakoch na 42 je to *****.Mrtvu uvrat akoby si len preskocil a zaberes poradne kde je paka,za to to stoji. Najprv som dal non boost 30T (6 mm),docital som sa na PB ze je tak lepsia ret.linka,ale na next sl to nezapaslo,zapieralo o stavbu.Ale 30T AB boost 3 mm je v pohode. 28T uz musi byt na 29 dost pomaly,hoci vela chlapcov jazdi na 650B 32x11,co zrovna tiez moc rychle asi nie je...PS ale ta Jeffsina je neskutocna *****,az sa to bojim dat na low...
11.05.2017 - 20:49:13
00
Ja mam Race Face Turbine, myslis ze by s 3mm offsetom to bolo lepsie/istejsie ? este stale mam moznost zmenit objednavku :D Mne sa aj teraz velmi dobre slape na Jeffsym, aj ked to porovnam s predchadzajucim CTM Caliber 1.0 2015, davam aj dlhsie vyjazdy aj viac vyskovych lebo ma to dost bavi a ide sa mi dobre, len v strmakoch a velmi dlhych stupaniach citim ze musim ist rychlejsie ako som zvykol, aby som vobec isiel. Inak co sa tyka Low/High nastavenia, skusal som to otocit na Low... ale nejak nemozem povedat ze by som postrehol rozdiel, teraz som to hodil s5 a nejak stale nevidim rozdiel. Ale tak asi len niesom dost citlivy na to aby som si to uvedomil. Koniec OT.
11.05.2017 - 20:55:00
00
NortySP: s kratšou kľukou budeš mať slabší moment na stredovú os a teda zákonite sa ti pri rovnakých prevodoch pôjde tažšie = pocit silového šliapania sa ti ešte zväčší. Jedná vec je primeraná dľžka kľuk k stavbe tela/preferoanému štýlu jazdy a druhá fyzika. Zmôjho pohľadu tvoj problém vyrieši kazeta z väčším rozsahom - ak teda chceš ostať pri jednoplacke.
11.05.2017 - 21:03:25
00
Niečo na tom bude. Zatiaľ skúsim ten oval, a uvidím ak by sa to nezlepsovalo tak budem musieť zmeniť kazetu, poprípade ešte zmenšiť pílu. Ale verím, že ten oval pomôže, je pravda aj to ze od kedy som kúpil Jeffsyho (čiže prešiel na 1x11) tak som aj značne predĺžil výjazdy a zvýšil počet výškových takže to tiež môže mať svoj podiel.

Vďaka všetkým za pomoc a názory, dám potom vedieť ako to dopadlo a aké mám z toho pocity.
11.05.2017 - 21:27:05
00
Ty mas Al a tie udajne znesu ak non boost(subtilnejsia vzpera) mas tak linku viac vlavo,dokonca mozes dat aj Rumburak (garbaruk),ma var.offset,mensiu ovalitu a vacsie zuby,alebo switch 1up a mozes ladit...alebo zajep 240 za e13 kazetu a 28 T.
11.05.2017 - 21:29:23
00
Nie je lepšie dať väčšiu kazetu a ostať na 32 ovál?
11.05.2017 - 21:33:23
00
Je , ale cenovo nie ...
11.05.2017 - 22:32:16
00
No ale v niektorých prípadoch až tak veľký rozdiel nie je.
http://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kazety-a-pastorky/mtb-10-11-prevodov/sunrace-mx8-black-chrome-kazeta-11sp-11-46z.html
11.05.2017 - 22:38:01
00
Ak máš Shimano tak si " vyhral " ... no ak máš Sram , musíš byť bohatší :)
11.05.2017 - 22:49:06
01
No to sa musí vyjadriť NortySP. Ja mám Shimano a túto kazetu. Prevodník 32 ovál.
11.05.2017 - 22:55:31
00
Ja mam komplet SRAM výbavu. Pozeral som aj kazety ale to by ma vyslo draho,a tiež neviem aká je tam kompatibilita keďže mám ten SRAM x-neviem čo orech.
12.05.2017 - 06:59:31
00
keyboard_arrow_up