Zaujima ma vas nazor bo vobec netusim aky je rozdiel medzi tymito dvoma znackami myslim tym kvalitu.
07.03.2006 - 20:17:55
00
rozdiel je v systeme. shimano ma pomer na 2:1 cize pohyb prehazdovacky ku tahu lanka. sram ma 1:1. moje osobne skusenosti su asi take ze sram (vsetky modely kt maju pomer 1:1) je menej citlivy na male nepresnosti nastavenia lanka a tiez som bol s nim viac spokojny pri zhorsenych podmienkach. nevozim sice model x.0 ale x.9 a ocenujem aj stalost vlastnosti v case. vsetky mozne shimano prehadzovacky kt som mal (stxrc,2xXT,xtr) si vyzadovali v sezone doladovanie min raz tyzdenne (niekedy len jemne ale vzdy). ked som nahodil sram tak som ho po vyladeni vozil MESIAC bez zasahu.
podstatne lahsi pohyb radiacej paky (sram) ma na svedomi uz spominany pomer ale aj design vedenia lanka na prehadzovacke ked zname "ucho" tvorene bowdenom je nahradene klznou plochou. to je priam genialne riesenie. pre shimano dodava sice avid podobnu hracku ale mozem povedat ze sa to nevyrovna(aj ked logika je proti kedze od avidu je tam kladka cize by to malo ist lahsie).
co sa prevedenia tyka obidve prehazdovacky maju kladky uzlozene na priemyselnych loziskach (teda x.0 a xtr) shimano ma 12zubov sram 11. sram ma ale inak dizajnovane kladky ked si ich pozries detailne. retraz sa dotyka sram kladiek aj bocnymi castami nielen valcekmi co som ja pocitil podstatne kludnejsim velenim retaze. nova x.0 ma navyse pri kratsich prevedeniach karbonove ramienko kt moze priniest dalsie stisenie a ukludnenie chodu retaze. len ta cena.....
moze sa zdat ze som len vychvalil sram a nakydal na shimano. to je pravda :) . totiz potom ako som okusil prehadzovacku x.9 a radenie trigger x.9 (kt. tiez prispieva presnosti a lahkosti radenia tuhou hlinnikovou radiacou packou) tak uz shimano u mna skoncilo. kombinacia lahkeho, presneho a rychleho radenia nemenneho v zlych podmienkach je zatial shimanom neporazitelna. ale to je moj nazor. nenechaj sa ale zmanipulovat ale skus a vytvoris si nazor.
07.03.2006 - 20:59:11
00
Diky moc. Mam teraz nejake shaimano lx tusim ale je to total bordel. Minule som tu sledoval akusi diskusiu. Vies ked sa povie shimano a k tomu xtr kazdy pada na rit a pravdu povediac aj ja. Za tu cenu ocakavam dokonalost ale pravdupovediac radsej sa aj presuniem radsej na ten sram i ked x.0. Minulu sezonu som si so shimanom uzil take nervy ze viac nechcem ale predsa len som chcel vediet ci prave ta rada nebola nejaka kazova a ci xtr na tom uz nebude lepsie.
Pamatam ked som jazdil shimano sis to som za 7 rokov jeho kariery steloval asi dva razy. Nuz co
Inac aj by som vyskusal ako hovoris najskor to a potom to ale kde zohnat telo penazi. Takze ti moc dakujem za uzitocne rady a pozorovania, velmi si mi pomohol
07.03.2006 - 22:02:24
00
rado sa stalo. aj nabuduce.
07.03.2006 - 22:54:22
00
Chcem si poskladat fr bike,povodne som chcel kupit výbavu SH saint(prehadzovačku,náboj,kotúč)
Ale ako som tak surfoval narazil som na (prehadzovačku) SRAM X9 a náboj MAGURA FR
Tak sa teda opýtam SH SAINT alebo SRAM X9 a náboj MAGURA FR :?:
Dá sa na center lock spolahnút :?:

Vdaka
08.03.2006 - 00:23:13
00
Centerlock je dalsi z nezmyslov shimana..tie kotuce sa napriklad v tych spojoch (nitoch) casom viklaju. Klasika na 6 srub a je to...
08.03.2006 - 00:36:09
00
Suhlas s Robom. Tiez preferujem SRAM. Mne staci grip 7.0 a prehadzovac 5.0. Vyhody uz spomenute: prevod 1:1; DiRT; + genialna jednoduchost a
funkcnost otocneho radenia.

Na centerlock sa da nastastie kupit adapter na 6dierovy kotuc.
Vyhoda centrelocku je len jedna: obe priruby naboja mozu byt rovnake (male). Ked menis spice, tak jednoducho odmontujes kotuc s centerlockom. Podobny system mal SRAM davno pred Shitmanom na nabojoch 9.0, samozrejme na SRAM sa davali klasicke 6dierove kotuce.
08.03.2006 - 20:56:12
00
Každého koho poznám a jazdil Shimano aj Sram chváli Sramku. ja som nikdy nejazdil Shimano a ani to nelutujem. Mám X.7 a slape to ako hodinky!! takže kupujte SRAM!!!!
10.03.2006 - 11:02:39
00
podobne

po rokoch vernosti shimanu...prechadzam na Sram ale asi iba x9.0

ak niekto chcete lacno kupit XTeckovy schalter tak sa ozvite...
10.03.2006 - 11:42:59
00
No, robo, musim nieco opat napisat.... stelovat kazdy tyzden prehadzovacku? Mozem sa ta spytat, kolko km bezne v priemere za tyzden najazdis?
10.03.2006 - 14:23:22
00
to root: no pominule roky ked som bol na strednej tak som v sezone za tyzden kludne dal okolo 300-400km.
10.03.2006 - 17:33:39
00
to ROBO:tak ty mas asi nejaky blby salter alebo nevies jazdit ked si kazdy tyzden doladoval.Ja som ladil za 2 roky(8000Km)asi 3 krat.a nic mi neblbne mam aceraX.mozno to nie je v tom ze sa ti to rozladilo ale tebe vadi ak nieco nejde na 152% isn´t it?

Teraz sa na mna nenastvi prosim ta.
11.03.2006 - 18:19:20
00
to jaro: no ja sa na teba nenastvem ale nabuduce si odpusti poznamku ze som (alebo je niekto iny) blby alebo neviem jazdit. laskavo vaz slova nabuduce .
ze na patricne fungujuci bike si potrpim som uz spominal. a ked je nieco druha najvyssia alebo najvyssia rada, tak mam od toho patricne ocakavania. to v mojom pripade shimano neplnilo a ze som ich mal viac to si snad dokazal precitat. nemam chut to rozpitvavat do podrobnosti.
a aj s anglictinou by si radsej mal nieco spravit alebo ju prestan pouzivat.
11.03.2006 - 19:27:07
00
Robo, mozes mi, prosim, napisat co konkretne ma podla teba vplyv na to, ze sa rozladi radanie?
13.03.2006 - 08:00:45
00
To Robo: nic v zlom, ale co mas voci Jarovej anglictine ?
inac k shimanu, jazdim Deore a cez celu zimu som ho ladil 2x jazdim kazdy den hlavne cestu, ale verim ze po nejakej tvrdsej jazde v terene sa dokaze rozladit a kludne aj po kazdej jazde, ja som presiel k SRAM X.7 radenie otocne + salter, zatial som stihol prehodit len presmyk a je to super, je dostatocne tuhe aby si len tak mimovolne prehodil a ma viac poloh na presne zaradenie bez trenia retaze co sa my casto pri shimane stavalo, tam pokial to nebolo na mm presne tak to suchalo bud v hornej alebo dolnej polohe
13.03.2006 - 15:39:08
00
keyboard_arrow_up