JoKo ved si mu mal obehnut to auto klucom rovno tam pred nim, ci to neni take hrdinske ako na osamelom aute bez majitela?
Co ked ho mal dotycny "drsnak" len pozicane, alebo ho medzicasom predal? Fakt riesenie.
30.05.2017 - 21:53:12
014
JoKoz takej pomsty sa podľa mňa nepouči, ja ale verím že raz padne kosa na kameň a trafí na rovnakého svojho druhu
30.05.2017 - 21:57:20
00
uz to X6 hovori viac ako dost :lol:
30.05.2017 - 22:56:08
02
http://www.topky.sk/cl/10/1632635/Cyklista-v-bratislavskej-MHD-ostal-ako-obareny--Vodic-elektricky-nanho-zavolal-policiu
30.05.2017 - 23:17:54
00
Busom bike moze ist, ale elektrickou a trolejbusom nie? :D Co tak to spravit este zabavnejsie a povolit prepravu bicyklov len na parnych linkach? :)))
30.05.2017 - 23:31:24
03
Nároky na hovorcu DPMB sú naozaj nízke. V električke človek nedokáže zabezpečiť bicykel proti nekontrolovateľnému pohybu v prípade prudkého brzdenia ale v autobuse či trolejbuse už áno. Ak majú voľné miesto hovorcu na vedľajší pracovný pomer, s radosťou budem za jej peniaze podobné blbosti rozprávať aj ja.
31.05.2017 - 10:38:57
03
Nikde ani zmienka o vylúčení prepravy bicyklov v električkách a trolejbusoch. Na druhej strane - súhlas vodiča. Ale zase v zátvorke - obsadenosť vozidla. A tiež ďalšie "ALE" - len na mieste na to určenom a len cez dvere na to určené. A ešte jedno "ALE" - "v súprave spriahnutých električiek je preprava bicykla povolená len v prvom vozni." Takže si pekne odporujú sami sebe, či už vo vyhlásení hovorcu alebo aj tu priamo v prepravnom poriadku.
Článok A.11
Preprava bicyklov
Preprava bicyklov vo vozidlách
A.11.1
Bicyklom sa rozumie bicykel alebo kolobežka určená na prepravu jednej dospelej osoby alebo dieťaťa. Dieťa do dovŕšenia 10 rokov môže bicykel prepravovať len v sprievode osoby po dovŕšení 18 rokov. Jeden cestujúci po splnení stanovených podmienok môže prepravovať jeden bicykel. Skladací bicykel v zloženom stave sa považuje za batožinu.
A.11.2
Mimo železničnej dopravy môže cestujúci s bicyklom nastúpiť, a prepravovať sa len s vedomím vodiča. Požiadavku na nástup dáva cestujúci zdvihnutím ruky alebo ústne. súhlas s nástupom prejaví vodič posunkom alebo ústne, pričom vodič má možnosť odmietnuť prepravu bicykla v prípade, ak prevádzkové podmienky vo vozidle (obsadenie vozidla) túto prepravu neumožňujú.
Pri nástupe má prednostné právo pred cestujúcim s bicyklom cestujúci na invalidnom vozíku alebo cestujúci s detským kočíkom bez ohľadu na to, v akom poradí sa na zastávku dostavili.
A.11.3
Prepravovať bicykel vo vozidle je možné len na mieste určenom na jeho prepravu.
Nakladať/vykladať bicykel je možné len cez dvere na to určené.
A.11.4
Cestujúci s bicyklom sú povinní počínať si tak, aby neobmedzovali pri nastupovaní a vystupovaní ostatných cestujúcich, aby pri nakladaní, preprave a vykladaní bicykla z vozidla nespôsobili škody. Ak dôjde v súvislosti s
prepravou bicykla ku vzniku škody, táto sa spravuje príslušnými ustanoveniami Občianskeho zákonníka.
A.11.5
V jednom vozidle je možné prepravovať najviac dva bicykle súčasne; v súprave spriahnutých električiek je preprava bicykla povolená len v prvom vozni.
A.11.6
Cestujúci sa počas prepravy bicykla musí zdržiavať v jeho blízkosti tak, aby mal nepretržitú kontrolu nad bicyklom počas celej doby prepravy.
31.05.2017 - 10:45:28
00
kazdopadne riadne tvrdohlavy chlapik, radsej to tam na desiatky minut odstavi a necha ludi cakat ale neustupi :D
31.05.2017 - 10:48:59
00
astro napísal:
A.11.3
Prepravovať bicykel vo vozidle je možné len na mieste určenom na jeho prepravu.
Nakladať/vykladať bicykel je možné len cez dvere na to určené.

stačilo by sa DPMB opreť o toto.. že električka nemá určené miesto a teda nemôže prepravovať..
na druhej strane stačí zhodiť z biku kolesá a vziať ich do druhej ruky a už nemám bike ale batožinu :)
31.05.2017 - 10:50:24
03
Len dufat, ze ten vodic elektricky nema kapacitu aj na jazdu mimo kolaji (udrzanie smeru za pomoci tocenia volantu len medzi nakreslenymi ciarami) a nepostupi na vodica autobusu. Presne takito zakomplexovani dementi v busoch totiz ohrozuju cyklistov.

P.S. Smutne, ze aj hovorca obhajoval dementa a neospravedlnil sa za toho vodica (a vlastne aj za toho druheho co dostal echo od prveho a ani nezastavil). Hlavne, ze su plateni z nasich penazi. Neviem preco mi to pripomina bandu zo Smeru a "skutok sa nestal"...
31.05.2017 - 10:57:12
04
Inak ked v tej elektricke bude kocik s dietatom, ten pri prudkom zabrzdeni nepoleti? :) Ci batozina v podobe kufrov s kolieskami? A zaujimave ze prudke zabrzdenie hrozi prave v elektricke, ale v autobusoch nie.


Naposledy upravil MageZ dňa 31.05.2017 - 11:45:13, celkovo upravené 2 krát.

31.05.2017 - 11:36:00
00
To je najvtipnejsie - elektricka nedokaze zabrzdit na tak kratkej drahe ako bus. :)
31.05.2017 - 11:38:27
01
Dnes som v práci busom + električka, počkám si na tú novú a mrknem všetky dvere či na nich fakt nie je piktogram bicykla.
31.05.2017 - 11:46:28
02
Tu by som sa ale zastal vodiča. Ak má od zamestnávateľa pokyn, že cyklistov prepravovať nemá bez ohľadu na to, či to je niekde vyznačené alebo napísané pre cestujucich, tak by som na jeho mieste tiež trval aby cyklista vystúpil. Ak by sa niečo pri preprave náhodou stalo všetkú zodpovednosť za to by mal vodič.
31.05.2017 - 12:13:04
01
Muž hodil kolo na porsche, pak do auta bušil a vyplazoval jazyk
31.05.2017 - 13:19:05
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up