Zdravím chlapi,
... cez leto plánujem kúpiť CTM Rawer 2016. Chcem bike, ktorý nieje čisto dh ale zvládne aj drsnejšie zjazdy. Také enduro akým je presne Rawer...Prvá vec čo sa chcem spýtať je, či môžem s týmto bajkom ísť i na dh trate (nie hardcore...modrá/červená max.). Mám na mysli trate ako napr. Donovaly či Sliač... Ďalšia vec, bude mi stačiť enduro prilba
Príloha:
114edcfeda12496d6e9dd4a48b58811b.jpg
114edcfeda12496d6e9dd4a48b58811b.jpg 122.47 KiB thumb_up0thumb_down

, alebo musím mať klasickú integrálnu? (je to povinné=>nepustia inak na trať/alebo na vlastné nebezpečie?) A posledná vec, aký gear by som mal mať minimálne na sebe? (kolenačky, korytnačka a pod...?) Vopred ďakujem za rady!

P.S. Poprípadne aký iný bajk by ste odporučili? Dal som si hranicu 1500. Rawera som našiel za 1400 2016ku.
09.06.2017 - 22:07:26
00
Ak chces jazdit bikeparky,integrala je istota,naperes to do nejakeho stromu sankou a mozes ist na hadicky... priklad : https://www.youtube.com/watch?v=gQbdiXvVHoc
09.06.2017 - 23:46:42
00
Mimochodom rawer nie je enduro bike ;) , keď už trail, prípadne max. am, enduro je u ctm scroll, ak chceš skúsiť bike parky, prípadne nejaké amatérske enduro preteky, tak radšej niečo pevnejšie, ten rawer by ti asi dlho nevydržal, ale na bežné trailové jazdenie by mal byť ten bike dobrý :)
10.06.2017 - 06:07:20
00
Scroll je o nieco dlhsi, nizsi, s polozenejsou hlavou, vyssimi zdvihmi, uplne inym systemom odpruzenia, uplne inou kinematikou. Scroll a Raver su uplne odlisne ramy, "endurovejsi" je Scroll.
10.06.2017 - 11:20:09
00
Ďakujem za rady. Nad prilbou pouvažujem... Preteky to nie :D Ja jazdím len pre zábavu a super pocit :D Z osobnej skúsenosti bike vydrží hodne pokiaľ na ňom nejazdím "Redbull Hardline" :D Btw. Mám doma mtb Leader Fox za 500e (výbava Deore/slx, vidlica XCR120, mechanika kotučovky) jazdím na ňom už nejakých 6-7 rokov a nemôžem naňho povedať jediné krivé slovo. A to mu dávam naozaj riadne zabrať... A stále drží ;)
10.06.2017 - 11:24:01
00
Rozumiem o co ti ide, takze
1.) Take traily sa daju zijst i na city biku (https://www.youtube.com/watch?v=_2_nDekAyZY) ci cyklokroske (https://www.youtube.com/watch?v=gvL1agpqwvE) takze ano, s rawerom mozes ist na "dh" trail. Na zaklade biku ta vyhadzovat nebudu
2.) Pokial na nieco nenarazis hlavou tak prilbu nepotrebujes, pokial nenarazis bradou tak fullface nepotrebujes. Je ale dost mozne ze ta do niektorych bikeparkov bez fullface prilby nepustia, SVK sa to zatial netyka, vlastne mozno ziadneho bikeparku. Prilba je ale samozrejmost.

Rawer nie je enduro a i o Scroll-e by sa dalo diskutovat.
10.06.2017 - 18:50:22
00
Presne takto som to myslel... Nechcem jazdiť pravý dh. Rozprávame sa o 4-8tich dňoch strávených v trail/dh parku za sezónu :) Prilbu som vydumal tak, že na začiatok, spolu s bajkom, kúpim enduro prilbu (obrázok hore) a potom po čase, nejaký ten starter pack pre tých pár dní strávených na offik tratiach. (fullface prilba, rukavice, kolenačky, možno korytnačka) :) Okej, tak rawer bude teda ultranadupaný trail :D
10.06.2017 - 19:53:50
00
keyboard_arrow_up