zdar, neviete kolko psi mozem natlacit do tlmica FOX Triad? mam cez 90 kg a zda sa mi dost mäkky. Tlacil som skoro 250 a stale sa mi zda makky, nerad by som to prepiskol.....neviem ci je vhodny na takuto hmotnost...nepomohol by tomu servis?....nemam ziadne skusenosti s tlmicmi ... :?
13.02.2008 - 15:29:38
00
Ak si dobre spominam, tak pre FLOAT je odporucana maximalna hodnota pre pouzivanie 250 PSI a bezpecnostna 300 PSI, takze prilis by som uz na Tvojom mieste nedofukoval.

A podla coho usudzujes, ze je stale prilis mäkky? Nezabudaj, ze spravne nastaveny tlmic na XC by nemal mat SAG mensi ako 15%, lepsie je 20%. Skus prip. pozriet sem http://www.foxracingshox.com/fox_tech_center/index.htm, mozno nieco vycitas...
13.02.2008 - 17:10:05
00
..neviem co je SAG :? .......mam pocit ze je makky lebo len ked nan sadnem, tak sa stlaci minimalne do polovice a pri jazde ide skoro na doraz....
neviem podla coho spoznam ze ho treba dat do servisu ale kupil som ho uz pouzivany a mozno by mu servis pomohol nie?
...ale ako to tak citam tak tento tlmic nie je moc vhodny na nejake lahsie enduro....neviete poradit co by bolo najlepsie na taku vyssiu vahu (90+ kg) a trosku tvrdsie bikovanie?...uz len to ze vozi takeho mamuta je myslim nan dost zaberacka
:D
14.02.2008 - 07:42:09
00
..neviem co je SAG :? .......mam pocit ze je makky lebo len ked nan sadnem, tak sa stlaci minimalne do polovice a pri jazde ide skoro na doraz....

zjednodusene - stlacenie tlmica po nasadnuti na bike v klude. doma si sadnes na bike a kolko sa stlaci tlmic. tzn. na XC by sa v klude mal stlacit cca 20% z celkoveho chodu piestu - to vsetko sa da zmerat vizualne alebo pravitkom. a neboj na uplny doraz nepojde nikdy - stlacit uplne vzduch je nemozne. skor by som povedal ze sa skus pohrat s odskokom. asi ho mas moc makky..
14.02.2008 - 08:20:47
00
aha....dik za vysvetlenie...20% nemam ani zdaleka, je to urcite viac.....skusim este s tym odskokom sa pohrat ale mam pocit ze ten tlmic moc dobre neznasa tu hmotnost......
14.02.2008 - 08:36:14
00
Ak sa po zatazeni zanori do polovice zdvihu pri 250 PSI, tak to ani nahodou nie je OK. Potom jedine servis abo novy tlmic (servis moze byt dost drahy, takze si over, kolko by Ta servis stal a podla toho pripadne zvaz novy tlmic). A co sa tyka noveho tlmica, tak otazkou je, aky mas ram - bez toho sa da tazko odporucit nejaky vhodny typ tlmica.

Inak teraz mi tak napada - urcite je natlakovany na 250 PSI? Nemal si len zle dotiahnutu hadicku a tym padom zle indikovalo tlak? Skus to skontrolovat.

P.S. Vzduchovy tlmic moze ist na doraz rovnako ako kazdy iny (hlavne v pripade, ak nie je dostatocne nahusteny).
14.02.2008 - 17:47:25
00
nasiel som cennik, jediny autorizovani na FOX su vraj v slovkolexe a su to veru pekne palky....mozno novy tlmic by bolo lepsie kupit...co sa tyka ramu mam spesl stumpjumper.....neviem aky tlmic by bol do toho dobry..

s tou hadickou neni problem, urcite bola dobre dotiahnuta, skusal som to vela krat...jedine ze by bola pumpa na prd.....skusim este s nejakou inou pumpou
15.02.2008 - 07:49:05
00
ja som tiez menil tlmic a namiesto triadu som supol do ramu novy fox float RP3(vyslo ma to lacnejsie ako dat servisovat ten triad).Lenze u mna nebol problem s velkostou 6.5*1.5".Myslim ze stumpjumper ma nestadartnu velkost tlmica....na 06 stamp je to 7.5*1.75",ale osobne si myslim ze velkost tlmica 7.5*2.0" by mala byt v pohode. Skus poslat SS... peterq... on ti bude vediet presne povedat ci to bude OK...
15.02.2008 - 20:58:33
00
Podla popisu sa jedna o znamu vadu "stuck down", kedy sa dostane tlak z pozitivnej komory do negativnej spravidla cez zle tesnenie (moze byt aj poskodena/skrabnuta vnutorna komora). Potom je piestnica tlmica vtahovana dnu negativnou komorou a nepomoze ziadne tlakovanie. Zistis to jednoducho - ak vyberies tlmic z ramu a sfuknes ho, piestnica by sa nemala zasunut hlbsie do tela, ako 15mm. Ak Ti vbehne dnu cela, alebo skoro cela, tak je to stuck down.
Doporucujem zaslat do Slovkolexu, najma ak tlmic ma 1 - 2 roky jazdenia bez udrzby. Ak je pravidelne udrziavany, staci zohnat sadu tesneni (350 Sk, Slovkolex - ak preda ovsem; Sport Rysy PP) a vymenit ich svojpomocne. Vyzaduje to vsak istu zrucnost (hlavne pri stuck down sa to oficialne neodporuca, lebo po uvolneni komory tato vystreli tlakom v negativnej casti, takze naozaj opatrne!). Nemyslim, ze by ceny v Slovkolexe boli zle, budme radi, ze su take, ake su, a nie ako v SRN alebo UK!
Podla urovne znalosti problematiky sudiac podla pisanych prispevkov radsej odporucam zaslat do servisu.

Stumpjumper FSR 120 05/06 pouziva standardne tlmice 190mm/50mm (cap - cap/ zdvih), 7.5"/2.0". Celkom nerozumiem, ako moze byt kupa noveho tlmica lacnejsia, ako servis (vymena tesneni a oleja).
16.02.2008 - 17:25:27
00
Tiez som rozmyslal za by mohlo ist o stuck down, ale nebol som si isty, lebo zatial som to nezazil a mal som pocit, ze ked uz to nastane, tak je tlmic trvalo zanoreny a nevracia sa vobec. Toto je asi nejaka lahsia forma. :) Ale takyto tlmic by mal rozoberat fakt len clovek, ktory sa vyzna - videl som na webe foto diery v strope od toho, ako tlmic vystrelil...

A ked sme pri tych alternativach - servis / kupa noveho tlmica. Netvrdil som, ze kupa noveho tlmica je lacnejsia, tu alternativu som odporucal zvazit. Servis stareho tlmica v Slovkolexe vratane dopravy vyjde na cca 2000 Sk a novy Float R sa da kupit za 5000 Sk vratane postovneho. Podla mna to za zvazenie stoji - stary by som radsej predal za 1500 Sk niekomu, kto si ho da zoservisovat a ja usetrim cas a starosti.
16.02.2008 - 21:04:29
00
Servisu tlmica sa clovek tak ci tak nevyhne - je to ako s vidlicou, z casu na cas je treba vymenit olej. Ale u tlmica to nejde svojpomocne, natlakovat nad olej 200psi dusika sa doma neda. Ak uz k stuck downu doslo, je cas na servis. Ja som zazil stuck down 2x (z toho raz u Dijcka na vyjazde), vzdy to bolo v chladnom pocasi, moj tlmic som pri tej prilezitosti zaslal do UK na PUSHovanie. Ked uz servis, tak poriadny :lol:.
16.02.2008 - 21:23:04
00
Asi som sa zle vyjadril v tom predchadzajucom prispevku.Inak som chcel poslat ten triad do UK na tunning....tusim to bolo okolo £120 a este postovne.Na ebay som nasiel RP3 novu a ta vysla do 200$ aj s postou...
16.02.2008 - 22:26:17
00
keyboard_arrow_up