pegas napísal:
K meškaniu platieb som sa už jasne vyjadril a považujem to za dostatočné. Skôr ma zaráža, že aj ty sa na fóre pýtaš veci, ktoré sem nepatria a na ktoré si si spravil názor len na základe vyjadrenia Petra Kuiša. Už viacerí sa pohoršovali, prečo sa rozoberajú interné veci na fóre - nehnevaj sa, ale Tvoja otázka patrí do tejto kategórie a my to domietame komentovať a rozoberať mimo našej kuchyne. Rovnako sa zaujímaš aj o finančné otázky iných maratónov?

Prečo Ťa zaujímajú tieto otázky a vzťah medzi ŠK Pegas a Petrom Kuišom a nepýtaš sa na ročník 2017? Ocenil by som napríklad, keby si sa vyjadril k tomu, že máme všetky povolenia pre rok 2017, maratón budeme organizovať - zúčastníš sa?

Pegas

Prikladám mailovú komunikáciu medzi Mariánom Králikom, Viktorom Homolyom a Fax Copy, Nie je pravda, že si tvoje pochybenie bez okolkov priznal. Priznal si to až 4.12.2016 na spoločnom stretnutí po predložení plnej mailovej komunikácie. do tej chvíle Marián Králik z danej veci obviňoval mňa. to je len krátka ukážka ako formou šk pegas komunikoval s nami počas príprav a realizácie ročníka 2016. tu je dôkaz. :
preposlanie všetkých dokumentov šk pegas (homolya, tatič)


From: Peter Kuiš [mailto:78peter.kuis@gmail.com]
Sent: Monday, September 12, 2016 9:41 AM
To: 'Viktor Homolya' <vhomolya@gmail.com>; 'ikotatic' <ikotatic@yahoo.com>; 'Maťo Kandráč' <kandrac@gmail.com>; 'Miroslav Boor' <boor.miroslav@gmail.com>
Subject: FW: Zmluvy...



From: Kosťov Anton [mailto:anton.kostov@faxcopy.sk]
Sent: Thursday, September 08, 2016 7:26 PM
To: peter kuiš (78peter.kuis@gmail.com) <78peter.kuis@gmail.com>
Subject: Zmluvy...

Ahoj peťo,

posielam zmluvy. Ak sú v poriadku pošlem podpísané, alebo sa zastav.

Za predpredaj fotiek ti budeme fakturovať 68,06 bez DPH, Spolu sa predalo za 98€ s DPH, 20% ide Vám a ostatné nám. V prílohe Ferova tabuľka.

Na akú adresu máme poslať faktúru, resp. stačí ti aj mailom?

T.

S pozdravom


Anton Kosťov





komunikácia Mariána Kralika na tému faktúr z fax copy, viktor Homolya bol súčasťou každého mailu.

Marián Králik
7. 10. (pred 1 dňom)
komu: ikotatic, viki, Martin, mne, horvath.ladisl., Miroslav



Teraz už môžem reagovať kompletne viď dole text:

Jasne som Vás DOPREDU viď dole - upozornil ako a kedy riešiť faktúry. Tak ako som napísal boli všetky fa uhradené do posledného centu. Fa od FAX Copy vidím prvýkrát dnes. Pýtam sa ako je to možné??? Kto je za to zodpovedný???? Dajte si k tomu sami odpoveď.

K predmetnej faktúre:
1. K úhrade musím mať originál nakoľko Fax Copy predpokladám nemá zaručený elektronický podpis
2. Text v „Názov položky“ nekorešponduje z dátumom dodania. Je to zlé.
3. Ďalej nebudem nikoho učiť riešiť tieto veci. Ak to nevie-te robiť nerobte to!! Rob-te to čomu rozumiete!! Určite ste v tom dobrý!!!

Záver:

Nepokúšajte sa vťahovať ma do vecí ktoré niesu moja zodpovednosť!!!!

oficiálne stanovisko šk pegas,


Od: Marian Kralik
Odoslané: ‎3.‎11.‎2016 10:40
Komu: Kosťov Anton
Predmet: RE: Platba
Dobry p. Kostov rad Vas pocujem

Prvykrat som sa o tejto fa dozvedel cca okolo 20.oktobra nasledne nato som zodpovedneho p. poziadal o opravu textu. To trvalo asi nasledujuce dva tyzdne. Text je nadalej nevyhovujuci ale napriek tomu som sa rozhodol ze dalej uz to nebudem riesit. Fa mi prisla original 28.10.Nasledujuce dni som bol odcestovany a tak som Vam predmetnu fa uhradil vcera.
Na zaver Vam oficialne oznamujem ze p.Kuis nezastupuje SK Pegas a zaroven Kralovsky maraton

Prajem pekny den
Marian Kralik



Odoslané z môjho smartfónu Samsung Galaxy.

-------- Pôvodná správa --------
Od: Kosťov Anton <anton.kostov@faxcopy.sk>
Dátum: 03.11.16 10:26 (GMT+01:00)
Komu: Marian Kralik <simacke@gmail.com>
Predmet: Platba

Dobrý deň p. Králik,

obraciam sa na vás s prosbou ohľadom úhrady jednej faktúry. Ide o to, že cez systém SAO pretekári mali možnosť si s registráciou na Kráľovský maratón 2016 predplatiť aj fotografie. Samozrejme výhodnejšie ako po preteku. Dohoda bola že 20% z týchto tržieb zostane organizátorovi a 80% pôjde nám.

Faktúru sme už dávnejšie poslali, aj sme ju prerobili, znovu a poslali, aj poštou na Športový klub Pegas.

Chcem vás poprosiť, ak máte na to dosah o jej úhradu.

Ďakujem.



S pozdravom


Anton Kosťov
18.06.2017 - 06:31:48
00
ŠK PEGAS, v mene týchto partnerov: FaxCopy, Pivovary Čierna Hora, Kobera-nad, Thomas Sluis Slovakia, Chateau Topolčianky, Penzión Litvor, Sliezky Dom, Konex Elektro, Richard Duda, Isako, Tatramel, Zamkovského chata, Elektroset, Flora system, WK Objekt, Tescoma, Chateau Viničky, Slavošport, Apu Inti, HZS, ktorý od roku 2012 podporovali finančne, alebo materiálne skupinu podujatí Kráľovský Maratón, nie šk pegas! prečo ste finančné prostriedky z predchádzajúcich ročníkov, ktoré zo štartovného a podpory aj týchto partnerov nepoužili na to, na čo boli určené, príprava ročníka 2016. Zablokovaním týchto finančných prostriedkov ste cielene postavili do rizika ročník 2016. týmto konaním ste zneužili podporu sponzorov a platcov štartovného.
18.06.2017 - 06:47:03
00
Nehnevaj sa fernetik, vysvetli aký význam má vypisovať tu všetky tieto dlhé vyjadrenia. O čo Ti tu ide?
My, účastníci fóra nie sme ani sudcovia, ani porota. My sme bikeri, ktorí chodia na maratóny, niektorí ich aj organizujú. Táto komunikácia patrí úplne inde.
Každý si tu dáte "svoju" jedinú správnu pravdu. Presné a všetky informácie aj tak nikdy nedostaneme.
Myslím si, že tu už dávno nejde o podujatie, ide o riešenie osobných sporov. Láskavo nás tu do toho nezaťahujte.
Keby išlo o podujatie, tak dávno nájdete spoločnú reč bez tohoto celého vypisovania. Mnohé argumenty ktoré používaš (keďže som organizoval mtb maratóny) by sa dali napadnúť. Tí čo neorganizovali to budú vidieť inak. Ale to nemá žiaden význam.
Otázka stojí jednoducho. Bude podujatie? Bude zabezpečené, budú trate?
To je všetko.
18.06.2017 - 07:06:36
023
milsu - mas pravdu ze cele maly su tu zbytocne, Relevantne su len strucne fakty o minulom rocniku, kedze to vykresluje preco odtrhnutie vobec vzniklo.
K tym otazkam by som este pridal este jednu - kadial pojdu trate? Otazka na Enduro (ktore robil cele fernet) tu uz padla skor, ale zatial bez odpovede.
18.06.2017 - 14:11:36
00
Dvaja organizator a dve trate?http://kralovskymaraton.com/trasy-km/...................http://www.kralovskymaraton.sk/trasa50km.html a uz len si vybrat :D
18.06.2017 - 14:19:41
00
V momentálnej situácii niet víťaza
18.06.2017 - 14:45:27
00
Ahojte,
dlho som sa chystal na Kráľovský MTB maratón, z rôznych dôvodov som musel svoju účasť odkladať až nakoniec sa pošťastilo a vlani som sa ho spolu s bratmi a synom konečne mohol zúčastniť.
A musím povedať, že bolo cítiť, že trať bola pripravovaná s láskou a nadšením aj keď v organizácii sa vyskytli nejaké "muchy", pripomínalo mi to celé môj obľúbený Zvolenský cyklomaratónik, ktorý svojho času organizoval Vlado Oprenčák.
Pred chvíľkou som sa od brata dozvedel o tejto "Kráľovskej búrke v šerbli" pripájam jeho "polienko do mlyna":

Zdravim priateľov Kráľovského maratónu.

Keďže som jedným z podpísaných na Fernetovom liste a náhodou som sa
dozvedel o tejto diskusii, cítim potrebu povedať k veci pár slov.

Mám rád tento maratón, najmä preto, že je iný...pre mňa má skrátka dušu.
Obdivoval som zanietenie organizátorov aby ich spoločné dieťa rástlo a
prinášalo im a samozrejme nám cyklistom radosť. Dať do kopy partiu ľudí
po ktorej vidno takéto dielo je určite ťažké a udržať ju v stave
nadšenia 10 rokov ešte ťažšie. Posledný ročník som zachytil nejaké
falošné tóny, tak som sa trochu zaujímal čo sa deje...nadšenie
nechýbalo, chýbali len niektorí ľudia...Nasadenie Ferneta a jeho družiny
a najmä rodiny ma ale dostalo, videl som ich nezlomnú snahu a
oduševnenie,... musím povedať že ročník 2016 v pohode zvládli...napriek
"pomoci" urazených...

Pozerám že sa tu teraz verejne prepiera špinavá bielizeň,...v tomto
spore ja stojím jednoznačne na Fernetovej strane! Nie je pohodlné mať v
partii človeka ako je on, ale treba povedať že posledné roky bol
jednoznačný ťahúň a líder tohto maratónu. Nadšenie s akým vymýšľal a
tvoril nové traily a zapaľoval ľudí okolo si treba veľmi vážiť a oceniť.
Keď teraz vedie nerovný boj musím sa ho otvorene zastať! Je to logický,
aj keď zúfalý krok, že zverejnil tieto fakty....Chlapci z Pegasu, vaša
obhajoba je nedôveryhodná a falošná. Nikto vám neberie vaše zásluhy, ale
chýba vám trocha sebareflexie a pokory. Vidieť, že na svet pozeráte len
cez peniaze ...uvedomte si že teraz zabíjate dušu tohto maratónu. Skôr
či neskôr na to prídete že "len brigádnici" sú ten hlavný kapitál čo ste
mali. Možno sa vám podarí zorganizovať ešte pár ročníkov, ale u mňa ste
definitívne prehrali...

Tebe Peter želám veľa šťastia, pre mňa si morálny víťaz, ale asi sa
budeš musieť sústrediť na nejaký vlastný projekt,...ak ti ešte ostala
nejaká chuť a sily ;-)

Peter Hošala.
18.06.2017 - 22:24:14
05
fernetik ..a kto ma podpisane zmluvy so sponzormi, obcami a uradmi ?
19.06.2017 - 07:22:21
00
ahoj bikeri,
zucastnil som takmer vsetkych rocnikov Kralovskeho Maratonu a podobny pocet som aj v ramci svojich moznosti podporil, a takisto som podpisal Fernetove vyhlasenie.
Je to jeden z mala MTB Maratonov, ktoreho som sa pravidelne zucastnoval, a to vdaka jeho trati, pretoze ide o skutocne MTB.
Iste ste už vsetci niekedy videli pekny obraz alebo peknu sochu a zrejme sa vieme zhodnut, za ak je nejake umelecke dielo pekne, tak je to vdaka jeho tvorcovi a nie vdaka tomu, kto tvrdi, ze je prave teraz jeho majitel.
Premietnute na situaciu s Kralovskym Maratonom, nemam k riadkom Petra Hosalu co dodat, len to ze s nim plne suhlasim

Peter Kuzmiak / Zombi / zastupujuci Thomas Sluis Slovakia
19.06.2017 - 13:59:52
00
Pocujte ludia - to co su za argumenty "bol telom aj dusou" , "budoval a znacil traily" ... ? Moze robotnik v Devinskej Novej Vsi povedat, ze mu patri Volkwagen, lebo tam pracuje ? Dal som fernetik jesne otazky - odpovedal iba na jednu. "Kralovsky maraton" je sportova akcia, a ten kto ma uradne podpisy /s obcami,uradmi a sponzormi/ ma vsetko. Ja sa nestaviam na nikoho stranu, ale v tomto "pribehu" by sme sa mali drzat faktov a nie emotivnych prejavov.
19.06.2017 - 14:24:24
07
Vypadá to tak ze to fernetovci nemajú lebo nevidím dôvod aby neodpovedal na tak ľahkú otazku
19.06.2017 - 17:45:32
00
odpoved tu uz bola
19.06.2017 - 18:10:47
00
Ak som pozorne čítal tak povolenie má šk Pegas ale otázka bola položená fernetovi a to dvakrát a ani na jednu neodpovedal
19.06.2017 - 18:19:01
00
cital si pozorne. ak ti na to fernet odpovie, zmeni sa nieco?
19.06.2017 - 18:20:21
00
Nezmení sa nič ale potom nechápem k čomu to bolo všetko dobré čo tu popisal
19.06.2017 - 18:24:32
00
keyboard_arrow_up