To mi prosim vysvetli preco brzdy ktore stoja rok na predajni piskaju, ked to tvrdis.
17.06.2017 - 22:10:32
00
Pisal som o Shimano platnickach.. shimano platnicky ked dlho nepouzivas (napriklad celu zimu) tak proste piskaju..staci ich prebrzdit..niekedy viac a niekedy menej.. zalezi to od viac faktorov (alebo kupit nove ked ti to lezie na nervy a nechce sa ti to prebrzdovat) zalezi to od viac faktorov alebo kupit iny druh platniciek ktore aj ked dlho stoja (aj v byte kde kuris, varis, pečieš atd) tak nebudu piskat na dalsiu sezonu.
On kupoval asi fungl novy bajk (neviem isto) a pravdepodobne mu tie platnicky piskaju.. napisal som ze neviem isto ked nepocujem ten zvuk ale pravdepodobne ked kupoval novy bajk a neodtestoval ho a ten bajk dlho stal na predajni tak je mozne ze ked ma shimano platnicky (mozno nema shimano platnicky a je to iny problem ja neviem) tak je to tento problem a staci to prebrzdit alebo moze aj kupit nove platnicky.
17.06.2017 - 22:24:01
00
ScalpelUSA napísal:
shimano platnicky ked dlho nepouzivas (napriklad celu zimu) tak proste piskaju..

no ved vymenuj tie faktory, nie len tvrdit co nevies nijako vysvetlit alebo podlozit.
17.06.2017 - 22:39:29
00
Presne tak, nove SLX, platnicky by mali byt Resin, ale neviem naisto. Bajk funglak z predajne.

Asi som sa nevyjadril presnejsie, pardon. Takze doplnim, zvuky nevychadzaju pocas brzdenie, ale vacsinou az po brzdeni, par sekund. Vtedy znovu zabrzdim a po par momentoch to prejde. Keby piskali pocas brzdenia tak by som to pripisoval novym brzdam a doskam, ale takto akoby sa zasekavalo prasiatko alebo co... Bicykel som kupoval cez SK eshop, ale su ochotni, len mam poslat brzdu demontovanu naspat, a to sa mi nechce...hlavne kvoli tomu ze bicykel bude stat na neurcito.
17.06.2017 - 22:39:47
00
Robio napísal:
no ved vymenuj tie faktory, nie len tvrdit co nevies nijako vysvetlit alebo podlozit.

Robio uz som ich vymenoval ked vies citat.. Dlha doba nepouzivania, priestor v ktorom su skladovane. To su fakty a kazdy mechanik ti povie ze to shimano platnicky robia.
17.06.2017 - 22:42:15
00
Leony napísal:
Presne tak, nove SLX, platnicky by mali byt Resin, ale neviem naisto. Bajk funglak z predajne.

Asi som sa nevyjadril presnejsie, pardon. Takze doplnim, zvuky nevychadzaju pocas brzdenie, ale vacsinou az po brzdeni, par sekund. Vtedy znovu zabrzdim a po par momentoch to prejde. Keby piskali pocas brzdenia tak by som to pripisoval novym brzdam a doskam, ale takto akoby sa zasekavalo prasiatko alebo co... Bicykel som kupoval cez SK eshop, ale su ochotni, len mam poslat brzdu demontovanu naspat, a to sa mi nechce...hlavne kvoli tomu ze bicykel bude stat na neurcito.

Zbehni do lokalneho bajk shopu alebo servisu nech sa ti nato pozru lebo takto je to tazko identifikovatelne.
17.06.2017 - 22:44:13
00
a co takto to najprv trochu zabehnuť a nejakých výjazdoch aspon 500km... dlhšie zjazdy nech sa zohreju,,,
17.06.2017 - 22:48:40
01
ScalpelUSA :) prepac, nechcem nijako rypat ale stale som nedostal odpoved preco piskaju, fyzikalnu odpoved co sa s nimi stane.
Ja som vymenil asi 15 platniciek v zivote a ani jedny nepiskali pri brzdeni, ani po zimnej prestavke.

Zavadu co popisuje Leony by som tiez pripisoval tomu ze sa piestiky nevracaju spravne, to sa da opticky skontrolovat a taktiez by som doporucil ako pise zihadlo 5, potriadne tie brzdy prevetrat. alebo ma este napada ze QR nieje dobre zatiahnuty/usadeny cez farbu na vidle.
18.06.2017 - 19:08:40
00
Skúsim ich teda poriadne prevetrať pred reklamáciou. Opticky to vyzerá akoby sa vnútorná doska nevracala, ale zostávala na kotúči...teda aspoň vizuálne. QR tam nieje, ale pevná os.
18.06.2017 - 19:13:03
00
Ano, mali by sa pekne oba naraz vracat ako pustis paku. Ak sa nevracaju tak bude problem s piestikom co si mozes jednoducho overit tak ze das brzdu prec z ramu, vytiahnes platnicky a troska postlacas paku, urcite nie nadoraz, len troska aby si videl pohyb piestikov, nadoraz nie lebo by sa posunuli von moc a musel by si to znova cele nastavovat a otvarat cely system. Ale overis tym to ze aj bez rozpernej strunky sa piestiky pekne ne/vracaju. Ale to je uz na kazdom z nas, niekto to odnesie do servisu, niekto sa v tom rad stura sam.

Ak sa to naozaj nevracia pekne a je to novy bike a nejako ta to casovo moc nesuri tak by som to ja osobne reklamoval.
18.06.2017 - 19:22:48
01
caute mam problem s brzdovou pakou deore 615tecie mi stade kde je oznacene neviem ci sa da zohnat taka gumicka co je pod tym kritom alebo kupit novu paku a ci mi bude pasovat tato http://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/brzdove-packy/shimano-slx-bl-m7000-brzdova-paka-prava.html

Prílohy:

20879_0.jpg
20879_0.jpg 67.09 KiB thumb_up0thumb_down

25.06.2017 - 20:45:13
00
Sprav tam nove tesnenie silikonom, alebo niecim co sa pouziva na tesnenie motorov. (nemusi byt vysokoteplotne cervene)
25.06.2017 - 21:16:21
00
Co sa tika piskania dosticiek tak to vznika medzi dostickou a piestikom, a na odstranenie sa pouziva grafitova alebo medena pasta, mam doma medenu kupenu v autoservise, orginal nato urcenu, a ked mam tento problem tak jemne namastim dosticku zozadu kde ma kontakt piest, problem mi okamzite ustupi.
Niekedy je grafitova pasta na piskajuce brzdy aj v lidli, taka tuba jak zubna pasta a na otvore ma uz aj molitan na nanasanie rovno z tuby.
26.06.2017 - 09:53:37
00
volf666 napísal:
caute mam problem s brzdovou pakou deore 615tecie mi stade kde je oznacene neviem ci sa da zohnat taka gumicka co je pod tym kritom alebo kupit novu paku a ci mi bude pasovat tato http://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/brzdove-packy/shimano-slx-bl-m7000-brzdova-paka-prava.html


myslim že by to malo byt toto https://www.bike-components.de/en/Shimano/Separator-Unit-for-BL-M785-675-640-615-p39430/
26.06.2017 - 11:09:49
00
ano presne to by som potreboval len kde ju tu zozeniem
26.06.2017 - 16:28:47
00
keyboard_arrow_up