Osobne by som sa nečudoval, keby sledovanosť rovnako (ak nie viac) poklesla aj v Amerike - mal som možnosť na ToC zažiť, aká je tam Peťo hviezda. Myslím, že Mike Sinyard nebude z toho nadšený...
07.07.2017 - 13:15:27
00
jedno z pozitiv aktualne diskutovanej situacie vidim v tom, ze napr u nas v praci sa budu k Tour konecne vyjadrovat len ludia, co ju sleduju kvoli cyklistike, a nie kvoli PS :)
07.07.2017 - 13:20:05
05
ja som myslel že tí, ktorí sledujú grand tour kvôli cyklistike radšej pozerajú Vueltu a Giro ako tú každoročnú nudu na Tour :lol:
07.07.2017 - 13:21:38
08
Veru! Musím sa priznať, že po tom, čo skončil (prvý krát) LA, som sa k TdF vrátil až "s Peťom"... :)
07.07.2017 - 13:23:38
00
milsu napísal:
Ten rozhovor s Erikom Zabelom (link dva príspevky vyššie) je veľmi zaujímavý a poučný. Hodne objasňuje aj Cavendisha a ukazuje ho v pozitívnejšom svetle.

Najskôr začnem Petrom, ktorý opustil svoju líniu a šiel trochu vpravo, aby mohol dobehnúť Démarea, ale šiel mimo svojej línie, čo nebolo úplne podľa pravidiel. No a Cavendish chcel obehnúť Petra po pravej strane, ale nemal tam vôbec toľko priestoru. Ako prvý sa on dotkol Petra a potom spadol.

Zabel v pozitivnom svelte ukazuje najma Sagana (comu sa nedivim, kedze je to exkluzivny rozhovor pre sport.sk). Ano Cav mohol brzdit a to ze nebrzdil urcite lutuje, lebo dopadol velmi zle. To preco nebrzdil nevieme (nevsimol si, myslel si, ze ho Sagan neskrizi, ... ) a z pohladu viny je to uplne jedno, lebo cestu mu skrizil Sagan a preto je vinny on. Kto sa dotkol prvy je pri vzajomnom kontakte tazke filozofovanie :)

Situacia skrizenia drahy je v spurtoch zjavne bezna a ak pri nej nikto nepadne, tak sa ani netresta.

To zase budem mat nepacikov ....


Nemam predplatene, ale nazor riaditela Dukly BB sa precitat da:
https://dennikn.sk/815477/preco-vlastne-diskvalifikovali-sagana-zrejme-nie-pre-laket-v-cavendishovej-tvari/
„Keď začal Arnaude Démare špurtovať, Cavendish mu šiel v háku, no veľmi sa netlačil dopredu, Sagan ho možno periférne nevidel a prudko zmenil smer jazdy doprava. Cavendisha zatlačil k bariére. Ten mal na začiatku špurtu dosť miesta, ale Sagan ho zablokoval,“ vysvetľuje.


Naposledy upravil Palo TT dňa 07.07.2017 - 13:36:44, celkovo upravené 2 krát.

07.07.2017 - 13:27:26
02
Steju napísal:
ja som myslel že tí, ktorí sledujú grand tour kvôli cyklistike radšej pozerajú Vueltu a Giro ako tú každoročnú nudu na Tour :lol:


nechapem
07.07.2017 - 13:34:42
00
Situacia skrizenia drahy je v spurtoch zjavne bezna a ak pri nej nikto nepadne, tak sa ani netresta.

problém skôr je že aj keď sa padlo tak tresty nepadali.. a už vôbec nie úplné vylúčenia.. okrem toho Sagan nebol jediný a ani prvý čo križoval, preto je okolo toho tolko emócii (mimo toho teda že to je Sagan :lol: )
07.07.2017 - 13:35:55
01
Ano neprimerany trest vnimam aj ja ako velky problem, ale vela ludi na tomto fore ma tiez problem uznat vinu Sagana.
07.07.2017 - 13:47:56
03
Ja si skôr myslím, že problém nie je v neuznaní prípadnej viny Petra. Problém vidím v tom, že sa vlastne nevie čo dávajú Petrovi za vinu a za čo bol teda DSQ.
A možno to len ja neviem a niekto mi to vysvetlí.
07.07.2017 - 13:54:57
01
Pani z Bory sa nevzdavaju:
http://www.sport7.sk/clanok/201696-bora-sa-stale-nevzdava-sagana-chce-spat-na-tour-de-france

Inak pred tyzdnom som si kupil tricko TdF a teraz mam riadnu dilemu ci ho nosit. Protestne som povedal ze aspon tento tyzdne si ho neobleciem. Nie je to predsa "Dimension Data" :D
07.07.2017 - 13:54:57
00
Ja už by som to neriešil, nepitval. Rozhodcovia v prvom momente si povedali že to bola brutalita, potom si ešte raz pustili záber z hora, ktorý im dal "za pravdu," udelili prísny trest, lebo keby to tak skutočne bolo, že ho vylakťoval do bariér, tak by nič iné ako DSQ nepripadalo do úvahy. No a potom sa postupne začali robiť kadejaké analýzy, superspomalené videá, konšpirácie, našiel sa šmykľavý kanál atď. No lenže to už milá jury nechcela byť za blbcov a bolo to pre nich uzatvorené, lebo predsa jury na TdF nepodľahne tlaku médií či diváckej obce.

edit: osobne myslím, že mu uškodil aj fakt, že sa išiel hneď v cieli ospravedlniť, čo dalo tomu korunu vo forme že to vlastne vzal na seba.
07.07.2017 - 13:58:00
01
A to je práve ten problém - jury nemá podľahnúť tlaku médií, či divákov, ale ak zistí, že sa mýlila, mala by to dať do poriadku. Ešte raz zopakujem: prečo sa profi jazdci prikláňajú na Peťovu stranu? Z môjho pohľadu sú práve oni najpovolanejší na to, aby analyzovali, čo sa stalo a nie nejakí "sudcovia" z UCI, ktorí možno podobné špurty na vlastnej koži nikdy nezažili...
07.07.2017 - 14:03:22
01
Jury na TdF sama seba nikdy nespochybní takým tvrdením, že unáhlili sme sa, nepozreli sme si to dôkladne, nevypočuli sme cyklistov. Taký precedens si nemôžu dovoliť.
07.07.2017 - 14:05:55
01
Ano Cav mohol brzdit a to ze nebrzdil urcite lutuje, lebo dopadol velmi zle.


Nie, Bohumile! V špurte sa nebrzdí...

Vždy je spôsob, ako vyjadriť svoj nesúhlas s niečím. Oleg to povedal svojským spôsobom, bežný človek má bežne jednoduchšie spôsoby...

Napríklad, keď nie je vhodný kandidát vo voľbách, neprísť k voľbám. Keby to spravili všetci, museli by voľby vyhlásiť za neplatné.
Ďalší príklad. Výrobca Opavia presunul výrobu piškôt do PL a hovorca o klame zákazníkov? Nekupuvať výrobky Opavia. Keby to spravili všetci zákazníci, výrobca by musel podniknúť opravu na znížený dopyt ich produktov.

A aby som zostal pri téme. Keď fanúšikovia cyklistiky nie sú spokojný s rozhodnutím UCI, jediná možnosť ako vyjadriť nesúhlas, je nesledovanie daných pretekov. Čím viac ľudí tak spraví, tým väčší dopad to bude mať...


Naposledy upravil Loser dňa 07.07.2017 - 14:11:01, celkovo upravené 1 krát.

07.07.2017 - 14:09:56
01
kava napísal:
Jury na TdF sama seba nikdy nespochybní takým tvrdením, že unáhlili sme sa, nepozreli sme si to dôkladne, nevypočuli sme cyklistov.

Iste, priznali by tým vlastnú nekompetentnosť. Preto si myslím, že by mali odstúpiť (a Peťovi sa ospravedlniť, rovnako ako Greipel).
07.07.2017 - 14:10:43
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up