matt napísal:
Ja som sa pristihol pri tom ze TdF pozeram uz iba horske etapy a v nich spominam na to kde som uz bol a kde by som este isiel rad pozriet/pojazdit :) Lebo co sa tyka TdF ako sportu, uz ma na mna ucinky ako F1...dobre sa pri tom drieme.

Rovnako to robim aj ja. A s tym driemanim to mam uuuplne ze rovnako :-D
21.07.2017 - 06:26:49
01
to už je vekom cholopi. neskôr odspíte aj ciel :D
21.07.2017 - 06:29:02
01
Hosť napísal:
nekukal som začiatok :/

a ani koniec :lol:
21.07.2017 - 06:47:23
01
Tiez ma to tento rok vobec nebavilo, taktizovanie je z toho strasne citit a vyjadrenia typu ze nebudeme zbytocne utocit lebo nam staci druhe alebo tretie miesto, nech idu do prdele, naco tam vobec chodia, ved historia si nebude pamatat kto bol druhy. Jasne, utrhnut frooma s terminatorom landom vpredu je nadludsky vykon ale co si pamatavam tak boli situacie ze isli na 110% a dobre ze neodpadavali v horskych etapach od vycerpania. Teraz pozeras ako ide zlty 200km vo vlaciku a 500m od ciela sa dvihne a dobieha spurterov.
21.07.2017 - 07:49:30
00
Niektoré komentáre z gauča ma fakt bavia :) Skús ísť v červených číslach do kopca pol hodinu. Potom si to vyskúšaj ešte raz, ale skús z tohto vysokého tempa ešte pár krát nastúpiť/zrýchliť. A uvidíš prečo ťa to "tento rok vôbec nebavilo". Garantujem ti, že ten čas keď si si ešte skúšal nastupovať budeš mať pomalší ako pri rovnomernom tempe. Stačí sa pozrieť na stravu ako sa išlo rýchlo, že jazdci prepisovali KOM rekordy v segmentoch.
Proste dokonale zvládnutá tímová taktika SKY nedávala veľa šancí. Navyše TdF bola ochudobnená o jazdcov z iných tímov, ktorí mohli miešať GC (Porte - BMC, Valverde - Movis). Nairo tento rok nesplnil očakávania a tak sa Movis moc nezapájali do bojov. Taktiež BMC stratilo svojho čierneho koňa.
21.07.2017 - 08:01:34
09
Jedine im zakazat wattmetre, ked chcete pozerat ako sa niekto atakom odpali tak ze sa neskor zapichne do kopca... treba sa zmierit s tym ze toto je sucasna strojova cyklistika, alebo nepozerat.
21.07.2017 - 08:09:13
02
Neviem či zákazom pokroku (meracích zariadení) spravíš Tour zaujímavejšou. Aru, Quintana a Contador tiež majú wattmetre a moc im to nepomohlo. Contador však dokázal útočiť a vymýšľať aj teraz. Froome minulý rok ukázal aké dôležitý je moment prekvapenia a pripravenosť keď zaútočil do zjazdu, alebo s Petrom. Na Vuelte tím SKY zase "vyškolil" Contador keď ich načapal nepripravených a roztrhal pelotón a celý tím SKY a zmenil GC. A wattmetre s tým nemali nič spoločné. Ale to je iba môj osobný názor a takáto debata sa rozvíjať až do krajnosti v zmysle obmedzenia prevodov, lebo predtým to bol väčší výkon šliapať Alpy na jednom prevode :)
21.07.2017 - 08:25:50
05
mne SKY práve že celkom pripomína taký Postal.....zameraný prioritne na jeden pretek v roku ktorý kompletne ovládne.....akurát s tým rozdielom že Froome ku koncu kopca nenastúpi ale sa len "v pohode" dovezie do cieľa so supermanom Landom....to by ma zaujímalo akí by boli dominantní keby tam zostal aj Thomas......možno by dokázali urvať aj celé pódium pre seba
21.07.2017 - 08:32:28
00
ja nepatrím do skupiny tých sťažovačov aká je to nuda, mne je selektívna cyklistika blízka. volal po zákaze wattmetrov na pretekoch napríklad aj valverde... samozrejme tým čo nemajú aktuálne formu, nemajú ako pomôcť, keď tí čo ju majú si idú svoje červené udržatelné čísla.. to je práve o tej selekcii.. jasné že aj so slabšou formu sa dá vymyslieť nejaký pekný atak na vetre ale v kopci to neoklameš.
21.07.2017 - 08:35:51
00
Cisto sci-fi - ale asi by som nemal nic proti tomu keby to boli preteky nie timove ale v samej podstate preteky jednotlivcov. Teda, aspon pokusne taky pretek mat aby sa v praxi ukazalo ako by to fungovalo. Jednoducho pravidlami obmedzit tvorbu timov a aliancii (teda, ze aj keby neboli timy tak by sa pokial mozno regulovala pomoc medzi jazdcami a kazdy by siel sam za seba). Na jednodnovkach by to asi moc nezmenilo ale etapaky asi docela hej. Samozrejme aj vysielacky do prec.
21.07.2017 - 08:38:55
00
Fakt Sci-Fi :) Ale aj to tu už bolo. V úplných začiatkoch cestnej cyklistiky išiel každý sám za seba. Skús pogúgliť ;) Potom sa jazdci začali dohadovať medzi sebou na pomoci za peniaze a vznikli z toho až súčasné tímy. Pokrok nezastavíš.
21.07.2017 - 08:43:49
02
stačil by zákaz vysielačiek, na jeden rok by to skúsiť mohli :)
21.07.2017 - 08:47:38
01
Hej hej, cital som par knih historie cyklistiky takze nejake info mam. Ale neviem ci je toto zrovna pokrok. Resp. je to pokrok ale cisto zavodny. Do nezavodnej cyklistky mi timove jazdenie pride ako takmer nulovy prinos. Napr. spominane wattmetre su podla mna prinos i do nezavodnej cyklistiky.
To, ze zacali jazdci spolupracovat som adresoval tym, ze by to bolo v pravidlach zakazane i ked mi je jasne, ze je to nelahka vec zadefinovat a odsledovat.
21.07.2017 - 08:48:12
00
Treba si uvedomiť, že SKY neriešia ostatné individuality na TdF. Je tam poloboh Froome a všetci makajú na neho (teraz tam ešte ostáva termintátor Landa). Ostatní idú do vypnutia ako napr. Kwiatek, ktorý sa pravidelne doslova zastaví :) Rozdiel medzi SKY a ostatnými tímami je ten, že oni tam majú prvotriednych domestikov vrchárov, ktorí by v hociakom inom tíme vedeli byť lídrami. Ale Froome je aj tak úkaz, do 25 rokov žiadny úspech až v SKY...
21.07.2017 - 08:59:02
00
Hazard som cital niekde taku studiu, ze clovek aby bol v niecom dobry tak nadany potrebuje 6500hodin a bezny clovek 10 000hodin treningu.. tak on je mozno z tych 10 000hodinovych...
21.07.2017 - 09:13:48
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up