outsiiider, žiaľ nemôžete si vyberať, to poistenie je povinné.

Ja, na rozdiel od vás, aspoň neprajem kolegom cyklistom pobyt na chirurgii.
25.07.2017 - 11:12:33
00
laco napísal:
na inom fóre bude bojovať napr. proti povinnému očkovaniu alebo podobne. A tiež to bude robiť s veľkým zápalom.

Tak keď sa nedá očkovať, tak pravdepodobnosť, že bude bojovať so zápalom je dosť vysoká... :)
25.07.2017 - 11:41:24
01
Inak nechcete si radsej precitat povodnu temu k tejto problematike? Lebo tuto asi coskoro bude treba locknut kedze iba zbytocne vyvolava vasne a niektori potom zacinaju urazat a pod. A to som dufal, ze po lacovom poslednom prispevku uz nikto nebude mat potrebu reagovat...

o-hocicom/zrusenie-povinnosti-nosit-prilbu-t36770.html
25.07.2017 - 11:43:49
01
zoja napísal:
Pre bicykel neexistuje analóg bezpečnostných pásov auta.

Jazdci na pretekárskych autách musia mať prilby a pásy. Vodiči áut určených pre dopravu musia mať len pásy. Hoci počet úrazov hlavy pri autohaváriach je dosť veľký, prilby nie sú v aute povinné.


Ale existuje. Len za to, že dva rôzne športy musia mať to isté vybavenie neznamená, že to vybavenie plní rovnakú funkciu. To je ako povedať, že chrániče na americký futbal sú to isté, ako chrániče na downhill bicykel. Alebo bunda na cestnú motorku. No nie, nie su. Tak isto, ako v aute je primárna ochrana pás aj na bicykli je primárna ochrana helma. A, mimochodom, vodiči áut majú vo svojich autách airbagy, tie v pretekárskych autách nie su.

laco napísal:
časopriestor

:envy: :headbang: :n: :punch: :shake: :tmi: :swear: :@ :fubar: :finger:


Naposledy upravil miso2012 dňa 25.07.2017 - 13:22:58, celkovo upravené 1 krát.

25.07.2017 - 11:53:50
00
zoja minuly rok som bol svedkom "celnej" zrazky dvoch cyklistov na cyklotrase, isli v podstate rovnako pomaly(zhruba rychlostou ktoru ty popisujes). jeden z nich mal prilbu a druhy nie. jedneho odviezla sanitka so skaredym krvacanim zo zahlavia a velkymi problemami ked sa snazil postavit a druhemu sa nic nestalo. hadaj ktoreho viezla prec sanitka? toho ktory mal alebo nemal prilbu?
25.07.2017 - 13:01:37
00
laco napísal:
časopriestor


miso2012 napísal:
:envy: :headbang: :n: :punch: :shake: :tmi: :swear: :@ :fubar: :finger:


... ospravedlňujem sa, niekedy si ani neuvedomím, že sem-tam použijem nejaké slovíčko, ktorému určité percentíčko ľudí nemusí rozumieť: https://sk.wikipedia.org/wiki/Časopriestor
25.07.2017 - 13:59:19
01
To ci niekto bude alebo nebude pouzivat prilbu je jeho vec, jeho zdravie, jeho problem. Pocas rokov stravenych s bikermi som zopar padov videl a vo vecsine pripadov prilba ochranila hlavu od skaredeho urazu. V jednom pripade si dovolim povedat, ze to bolo na hranici mega urazu, ale prilba zafungovala ochranila hlavu vyraznym sposobom. A videl som jeden pad, kedy sice prilbu na hlave biker mal, ale neupnutu. Padol v cca 20 km rychlosti samozrejme pri pade mu prilba odpadla nasledoval naraz hlavou o asfalt a bezvedomie. V lese daleko od ludi a vy stojite nad kamosom co je v inej dimenzii. Skoncilo to dobre, ale uz to nechcem zazit. Pre mna je to stupidny napad vobec riesit ci nosit prilbu alebo nie. Ja ju nosim na ceste, v terene aj cestou do roboty. Nemam s tym problem a viem, ze ak padnem mojou alebo vinou niekoho ineho mam vecsiu sancu to rozchodit. Ja by som to tu s kludnym svedomim uzamkol, pretoze toto je fakt trosku mimo.
EDIT : len taka otazka do fora : Pouzivate ochranne puzdro na mobil ? Odpovedat mi nemusite :)
25.07.2017 - 14:57:51
05
vsetci co tu kritizujete statnu buzeraciu a prikazy zakonom, uvedomte si jednu vec: stat ma pravo stanovovat podmienky v kazdej oblasti, ktoru plati !

zdravotna a socialna starostlivost, policia, sudy, zachranne zlozky, hasici, atd atd, vsetko plati stat z dani obcanov ... a preto ma stat plne pravo zakonmi stanovovat podmienky tak, aby minimalizovat tieto naklady ... pre nechapavych este raz: aby minimalizoval tieto naklady platene z dani

ci ako si to predstavujete ? ze ten co nieco plati by nemal mat pravo povedat, za akych podmienok to bude platit ? :D

v holandsku ci kde to nemaju povinnost nosit prilbu, no ok, asi tam maju uvedomelych obcanov co nepotrebuju na vsetko zakon a riadia sa zdravym rozumom alebo maju ten system nastaveny inak, tak aby vobec nemotivoval hazardovat so zdravim ... ale v tomto bananistane, kde slovak slovakovi este aj rakovinu zavidi, akekolvek povolenie uzdy povedie ku katastrofe vo verejnych financiach ... :D
25.07.2017 - 15:11:24
00
laco napísal:
... ospravedlňujem sa, niekedy si ani neuvedomím, že sem-tam použijem nejaké slovíčko, ktorému určité percentíčko ľudí nemusí rozumieť: https://sk.wikipedia.org/wiki/Časopriestor

Hej, nerozumieš mu. ;) O to viac, pokiaľ svoje znalosti čerpáš zo slovenskej wiki.
25.07.2017 - 15:38:33
00
No, zjavne uz nic prinosne asi nepribudne, takze to ukoncime radsej skor ako neskoro.
25.07.2017 - 15:46:55
06
keyboard_arrow_up