Robio napísal:
edelweissved si uplne procirecis, zaraza ta kolko penazi su ludia ochotny dat za olej a ty sam pouzivas olej na opalovanie :D co je v podstate kokosovy olej + nejake aditiva. Napriklad vyssie spominane voskove maziva vacsinou nevonia nijako, trocha parafinovo, ale nemozem hovorit za vsetky produkty.

neprotirecim. skoro kazdy ma doma minulorocny alebo aj strsi olej na opalovanie, ktory je urceny na vyhodenie. nikoho nenachriadam, aby si kupil takyto olej za ucelom mazania retaze. opak som sa snazil povedat, to jest, ze sa da aj bez nezmyselnych vydavkov zrecyklovat nieco expirovane. mozno ta veticka o cene toho oleja tam nemusela byt, to ta asi zmiatlo. s voskom je piplacka a snivalo by sami z tej vone svicok, ze som uz na marach a ze moja dusa opusta telo :))). skusal som aj ptfe (teflon), cvrlikalo to uz po 5km, na to som po 3 pokusoch zavrhol.
26.07.2017 - 13:38:33
00
Šmalec alebo husaciu masť si neskúšal? Mastné to je, takže fungovať by to mohlo a aj vôňa by bola taká celkom organická...
26.07.2017 - 13:42:01
03
Stačí potrieť špekáčkou alebo slaninou. Rýchlosť zaručená a ani reťaz počuť nebude. Len musíme byť rýchlejší ako psy.
26.07.2017 - 13:52:06
01
aesel Tesak chlapi vdaka za vyjadrenia , upúšťam od toho.
26.07.2017 - 13:55:10
00
dobre, tak s humorom: este jedna vec ma napadla, co nekonecne dobre maze a aj dobre vonia... ale to by mi zena neschvalila, ona nie je cyklistka a je konzervativna.
26.07.2017 - 14:08:28
00
edelweiss, s voskom nieje piplacka, len roztocis retaz a sprejom aplikujes :) a po par minutach zotries, otazka jednej minuty. Ja mam som finalne presiel na finish line ktory som kupoval pred piatimi rokmi a myslim ze este nejaky ten rok vydrzi a stalo to 6e takze az tolko som do toho nevrazil, ale hej, uz chapem ako si to myslel.
26.07.2017 - 14:18:24
00
ja som zase myslel vosk klasickym sposobom, ze si doma roztopis sviecky a parafinovy olej a v tom vymachas retaz. to by sa mi pacilo ako lacne a ucinne riesenie, ale nemam rodinny dom s garazou/dielnou, aby som si mohol dovolit mat okolo biku tolko kramov. z rovnakeho dovodu nemam ani servisny stojan na bike, ktory keby som mal, tak by som si nervy aj cas usetril zakazdym, ked robim nejaku udrzbu na biku.
26.07.2017 - 14:52:35
00
Pridam moje skusenosti s mazadlom Squirt. Po roznych teflonovych mazadlach (Finish Line, Muc Off) musim povedat, ze toto na baze vosku je to najlepsie. Ano retaz je hlucnejsia - ak ste boli zvyknuti na naolejovanu retaz. Ja som tie teflonove vzdy utrel a hlucnost je trosku nizsia pri Squirte. Obrovskou vyhodou Squirtu je fakt, ze necierni retaz a nelepi bordel. Po cca. 200km (olejoval som 2x) v prasnom prostredi je pohon krasne cisty.
26.07.2017 - 15:00:03
02
Robio napísal:
edelweiss, s voskom nieje piplacka, len roztocis retaz a sprejom aplikujes :) a po par minutach zotries, otazka jednej minuty. Ja mam som finalne presiel na finish line ktory som kupoval pred piatimi rokmi a myslim ze este nejaky ten rok vydrzi a stalo to 6e takze az tolko som do toho nevrazil, ale hej, uz chapem ako si to myslel.

a ktory teda od finish line pouzivas? ja mam doma dve vzorky (este som nestiho vyskusat), wet a dry, cerveny a zeleny, ale tie nie su na baze vosku ani jeden, myslim.
26.07.2017 - 15:01:11
00
Pouzivam uz len wet, cize zeleny, je to olej a osvedcil sa mi ze dlho vydrzi umlcat retaz aj za cenu ze sa na rezat nanasa bordel a bike mam v dielni, takze pripadny odor mi nevadi. Ten vosk som pouzival sprej na retaz od wurthu. (HSS drylube to bol tusim).
Skus ten wet a daj vediet ako si spokojny.
26.07.2017 - 15:08:13
00
Ja som si bol nieco kupit na mazanie retaze a ponukli mi toto https://mihalko.eu/carlson-mazaci-olej-carlson-silikonovy-spray-200ml je to na retaz OK ?
26.07.2017 - 16:47:50
00
mala technicka : pri sprejoch pozor, aby si nenastriekal na kotuc ...
27.07.2017 - 11:38:43
02
Henten sprej čo si predali moc na reťaz nebude. Namaže ju trošíčka ale moc to nepomôže. Odlož si ho na vidlicu a tlmič a na reťaz si kúp niečo na ňu určené.
27.07.2017 - 11:42:46
01
Ja pouzivam finish line zelený je vode odolný ale lepkavy dost na seba viaze sajrajty preto pohon cistim po - pred kazdym vyjazdom lebo neznesiem suchtanie, vrzganie, rapkanie ak je to dobre ocistene a namazane tak aj na 100km vyjazde je ticho a pokoj
27.07.2017 - 14:58:03
00
Ja uz mam doma toho tolko ze neviem co pouzivat,na vsetko sa lepi prach 😕
27.07.2017 - 16:15:20
00
keyboard_arrow_up