Na prvých 2 mám rovnaký prevod, akurát na prvej sú odobraté 4, na druhej 3 články, takže kladky sú trochu v inej polohe...
Je nejaká finta, kedy viem posúdiť, že je to ok?
09.08.2017 - 21:25:57
00
potom založte novú tému "koľko ročne najazdíte s extrémne skríženou reťazou najväčší-najväčší"
10.08.2017 - 18:39:38
01
Tí, čo tu chcete mazať rastlinnými olejmi, ste zjavne nejako missli na chémii kapitolu o vysychavých olejoch a na výtvarnej výchove kapitolu o olejových farbách. A mazači živočíšnymi produktami mikrobiológiu (tú vlastne aj tí rastlinnoolejní).
Plus v kozmetike sa zvyknú využívať vodné emulzie, takže si ešte do systému zanášate vodu a dosť pravdepodobne budete prekvapkaní jak cez Britu, že vám "namazané" "napodiv" skoroduje...
11.08.2017 - 08:34:27
00
Ja sa chystam vyskusat olivovy olej. Ten urcite pocas vyjazdu nestihne vyschnut. :) Tuto v PR clanku prezradili, ze je velmi dobry co sa tyka znizenia trenia - lepsi ako tie mazadla na ktore robia reklamu. :D

https://www.mtbiker.sk/clanky/9159/rex-cim-mensie-trenie-tym-vacsi-vykon.html
11.08.2017 - 10:10:06
01
Ja robím jeden pokus.... TF2 zmiešaný 2:1 so sprejom na moto reťaz... aplikovaný striekačkou a ihlou.... normálne mi TF2 vydržala cca 100-120km.... aplikovaná bola tiež striekačkou a ihlou na každý článok ... toto by malo vydržať viac ale uvidíme ako bude ciernit ;)

Jezus... to sa tiež nepočúva zle ten olivový olej... snáď môže byt aj panenský :-)
11.08.2017 - 10:20:24
00
Iny doma ani nemam. :) A je to eko - mozem aj umyvat bajk v potoku a nikto mi nebude moct pindat, ze znecistujem vodu ropnymi latkami. :) Ale samozrejme to robit nebudem, kto by stracal cas umyvanim. Blato je ochrana laku pred UV ziarenim a spevnuje dolezite spoje trubiek na rame. :D
11.08.2017 - 10:22:07
03
aj kokosový by mohol byť dobrý, minimálne pekne vonia :D
11.08.2017 - 10:26:33
00
Hlavne nie palmový :D
11.08.2017 - 10:27:28
01
Kokosovy pocitovo uz medzi prstami nemaze zdaleka tak dobre ako olivovy, takze ja verim v olivovy "extra virgin". :D

Chcel som najst nejaku tabulku so sucinitelmi trenia roznych maziv, ale narychlo som nic nevygooglil. Ale ked niekto tu tabulku najdete, tak capnite sem. Mozem na starom znicenom pohone vyskusat teoreticky cokolvek. :)
11.08.2017 - 10:29:23
00
Miesto toho laborovanie ste mohli sediet v sedle a uzivat si bike. Tiez nechapem co je to za posadlost mat dokonale cistu retaz. A znizovat trenie tiez nieje potrebne, pretoze retaz sa skor vytaha ako vydrie.
11.08.2017 - 11:00:32
00
Ja vám teda skúsim slovné spojenie "vysychavý olej" ešte trochu objasniť.
To nie je že uschne a vyschne ("vyparí sa", ako voda alebo alkohol). To znamená, že spolymerizuje, zlepí, znehybní. A to nie je všetko, pokiaľ si niekto matne spomínate, ako vyzerá Tutanchamon (zuhoľnatený) tak to je výsledkom pomalej oxidácie nejakého vysychavého oleja, ktorým sa snažili zlepšiť nie zrovna fotogenický vzhľad vysušenej korpsy a prepískli to s množstvom.
Obľúbené spojivo olejových farieb je ľanový olej, ten to stíha v poho tak do 3-4 dní (samozrejme, to sa môže meniť vplyvom pigmentu). Ak natriete ľubovoľný vysychavý olej napr. na nejakú sklenú platňu, tak o pár dní zistíte, že tam vznikla tuhá blana. Tú býva problém rozpustiť aj horúcim benzínom, aj vriacim NaOH.
A takto zalepených vecí, čo sa majú hýbať, vyrobilo bežné sériové obyvateľstvo (a vyrába a ako to tu sledujem, tak sa ani nečudujem) na megatony. Až mi je divnô, že tu podaktorí dookola vynachádzajú pästný klin.
Environmentálna závadnosť ropných látok vo vode nespočíva v tom, že sú to ropné látky. Ale v tom, že v tej vode urobia presne to isté, ako ten rastlinný/živočíšny tuk/olej, t.j. nejakú tú plávajúcu vrstvu, ktorá nejako polepí rôznym organizmom rôzne izé. Budiž ti prekvapením, že uhľovodíky nie sú priamo toxické (a ak áno, tak dosť minimálne).
V skratke: rybičky a iné potvory závisia na obsahu rozpusteného O2 vo vode, ak je na hladine mastná vrstva, a je jedno, či uhľovodíková, silikónová alebo olivová, tak je výmena plynov medzi vodou a atmosférou sťažená = problém.
Podobne to vie znepriechodniť iné podobné interfaces bunkám/tkanivám/orgánom/reakčným systémom/whatever. Inak povedané, ***** do vody liter oliváku a liter parafínového oleja je +/- rovnako blbé.
11.08.2017 - 11:02:44
00
No pekna uvaha, ale nenapisal si nic o tom, ako je na tom ten olivovy olej. :) Nezda sa mi, ze by nejak rychlo schol. Cize ak namazem, dam vyjazd a vycistim, tak by to malo byt v pohode, nie? Ale vlastne kedze mam pohon uz davno odpaleny, tak kaslat na cistenie. Budem len domazavat. :)
11.08.2017 - 11:07:39
00
Tam, kde na tom najviac zalezi, to je vo vnutri v pinoch to aj tak nevycistis :)
Ak to niekoho ale bavi a ma na to cas tak je to jeho vec.
11.08.2017 - 11:17:58
00
Ja vám závidím ten čas, čo preje....ehm...prediskutujete na fóre. Ale tá "závisť" asi stúpa s vekom. :-D.
Zopár tipov pre reťazových kulinárov. :-)
https://www.youtube.com/watch?v=gF9nbwsaSHs
https://www.youtube.com/watch?v=yMKzw857cY4
https://www.youtube.com/watch?v=8mvtMJOVlH4
11.08.2017 - 12:54:01
01
Ono v podstate jediný vážny dôvod prečo mazať sú pazvuky šíriace sa z pohonu, ale na tie celkom dobre zaberá aj obyčajná voda. :)
11.08.2017 - 13:02:59
00
keyboard_arrow_up