Dalsie postrehy zo vcerajsieho jazdenia. Hlavaku sa nebojte co sa vyslapov tyka. Vysiel som aj nastrmsie mozne vyslapy kde kolegovia uz davno tlacili. Praveze sa mi ide hore este lepsie, aspon pokial sa bavime o rozbitejsiom terene kde su korene atd. Lepsie to papa. Zjazdovanie je jedna basen. Ta istota. Nieje taka tendencia prekrutenia rajdov ked to clovek aj riadne zapecie do zakruty. Predny plast znatelne straca trakciu ale kontrola ostava.
Kto si chce bike vylepsit o 100% nech si kupit uhlove hlavko + predstavec ( pokial nechce stratit dlzku posedu ) a vsetky vase casy na strava.com sa zmenia ;)
06.07.2016 - 11:16:31
00
Pre tych co ste o tych hlavakov dost nastudovani, sposobuje to potencialne vyssiu zataz na predok bicykla ? Pri dopadoch zo skokov a tak.. Nemyslim priamo ze je vacsia paka kvoli uhlu, skor ta hlavova trubka, ci to nema potencial zhorsit potencial utrhnutia alebo tak.
To len laicka uvaha, nic o tom neviem dokopy, kedze enduro ramy nemaju tu hlavovku zvacsa az tak ultra tuhu.... ze pod mojou vahou zlomim ram je jedna z mojich mnohych paranoji :- D
Rozmyslam ze by som o 1 stupen znizil aj Strive.
16.07.2016 - 11:15:33
00
Tak schody na placku som radsej prestal davat. Ty mas karbonak a chces to polozit len o stupen. Toho by som sa nebal. Vyssie modely to maju na 170mm vidle a stale to nebude maximum toho ramu.
16.07.2016 - 11:25:48
00
Rok dozadu som bol taky naivny ze som napisal aj Canyonu ohladom toho (ako priklad som im hodil Barnesa ktory jazdil v tu dobu 170mm vidlu na Spectrali ako ukazku ze geometria vie byt vzdy lepsia) a dostalo sa mi standardnej a kratkej odpovede "vsetko funguje len tak ako je"...

Paci sa mi ze mnohe znacky (z hlavy napr. Rotwild) uz davaju angleset seriovo na biky nech si kazdy nastavi uhol podla seba, takze tomu ocividne doveruju.

Fakt neviem ci som si to vymyslel alebo niekde podvedome zachytil tvrdenie ze to zvysuje koncentraciu napätia v hlavovej trubke....
16.07.2016 - 11:54:12
00
Nieco to prida urcite. Ale vid cocainy a raptory co znesu a pritom je to lowcost. Miesto 100mm sa tam davaju 180mm vidly a ked uz prasknu tak zvacsa zadna stavba cize to vidlou asi nebude.
16.07.2016 - 11:56:12
00
Hej ale to je druha vec :- ) Aj to som zvazoval, kedze 170 Fox sa da nastavit v rozmedzi 140-180mm interne, ze to este dvihnem. To iba nepatrhe zvysi napatie medzi hlavovkou a trubkami. Ale angleset ci neda zabrat samotnej hlave, ta konickost a integrovane mysky sa mi deru na mysel ako to krehsie pojitko :- )

Ale kedze ste pozitivne recenzie dali na tie WK, tak asi urobim to iste.
16.07.2016 - 12:12:31
00
Daj si ***** zalezat na presnosti montaze. Mna caka reinstall. Praska mi to.
16.07.2016 - 12:17:49
00
Nie je to len spina niekde v systeme ? Podlozku medzi predstavcom a hlavkom mas ? S tym je dost problemov pri CC .. co som cital nejake skusenosti, tak o tomto prave nikto nepisal, ze by mal problem.
16.07.2016 - 16:27:24
00
Ziadna spina. Ram novy, hlavko nove, vidla po repase cista ako nova. Vsetko pekne v cistote vyskladane. Podlozka je. Proste v rukach je to tazko nalisovat uplne presne. Niesom jediny. Nasiel som viacerych, ktorym to praskalo. Premontujem to a budem sa viac snazit.
16.07.2016 - 16:35:03
00
Aha, ja som len chvilu sa snazil nieco najst .. vedel som len o CC problemoch. A pisali, ze po prelisovani sa im to odstranilo ?
16.07.2016 - 16:39:40
00
To uz neviem. Ale si vezmi ze nieco kuzelove co ide cez dve excentricke diery, so sikmou plochou nesedi na milimeter, ci skor sekundu, presne. Pri tych silach co tam pracuju v zjazde sa to hned prejavi.
16.07.2016 - 16:42:05
00
Hmm, tak na bajkoch nie je nic zvlast presne urobene :lol: /co som parkrat meral sumernost kolies, napr./ .. ale teda ak si predstavujem, tak diera kade ide vidlica je rovnaka, excenter je len vyosenie diery, tak doteraz som mal predstavu, ze to akurat ked tak vykrivi vidlicu... ale ak s tym nie je problem, len to, ze pukoce, tak to namaz vazelinou a bude pokoj :D
Ale prvych 50km to nerobilo ? Btw, ako vyklepavas tu spodnu misku ? Mas ten vyklepavaci tool, alebo inak ?
16.07.2016 - 17:57:25
00
Robilo to od prveho metra. Vyklepem to rurkou ale nie uderom na jedn miesto samozrejme.
16.07.2016 - 18:24:20
00
Ok, dik za info .. dako sa mi uz menej do toho chce ist :?: .. ale mozno to cele poriesim uplne niecim inym a bude :)
16.07.2016 - 18:47:08
00
Ozivim toto stare vlakno a podelim sa o skusenost nech maju info aj dalsi co nan narazia tak ako ja pred nedavnom. Po saskovani s doskou a kladivom som nabil Works Component angleset s uhlom 1.5 urceny pre hl. trubky rozmeru 140mm - 148mm do hl. trubky mojho bicykla velkosti 160mm. Vidlica tam perfektne sadla do vrchnej misky aj spodnej. Kludne mozete kupit aj angleset ktory presne nepasuje na velkost vasej trubky (ak je vasa trubka velkych rozmerov ako na mojom starom XL rame), jediny problem bude v takom pripade ze nepolozite vidlu o 1.5 stupna ale o nieco malicko menej v mojom pripade by to malo byt niekde od 1.35 do 1.38. Podla www.bikecad.com kde mam nahodeny cely model svojho hardtailu a pouzivam ho pri zmenach komponentov, je momentalny uhol vidlice 67.8 z povodnych 69.
Zmena je naozaj citit dole kopcom a v rockgardenoch ale bohuzial aj pri splhani v strmom stupani kde pri mojom sucasnom kratsom kokpite zrejme ostava uz len sliapanie v stoji. Ale takych strmin je len zopar a ajtak casto nemam nato aby som to vysliapal ked sa do toho pridaju korene a kamene takze mi to az tak nevadi.
Musim potvrdit ze Work Components angleset naozaj nepuka, bude to tym ze konstrukcne je odlisny od Cane Creeku, ktory chce jednou sadou pokryt vsetky velkosti hl. trubky.
Komunikacia z Work Components je tiez na vysokej urovni.
Ak mate stary bicykel ktory nechcete menit a hl. uhol je prilis strmi na vase jazdenie, tak musim len odporucit.

EDIT: Sorry, myslel som https://www.bikecad.ca/
02.08.2017 - 21:23:58
03
keyboard_arrow_up