No pochopil, ale pri 1x9 to z hľadiska cien asi riešiť nebudem :-) Ja teraz točím dve kazety na jednu reťaz :-D Mám dva páry kolies. Jazdím druhú sezónu a žiadne stovky kilometrov a po novom + pumptrack. Pri generálke kúpim novú reťaz a hotovo. Pri 1x11 a 1x12 sadách predpokladám viac natočených kilákov lebo mi to ulahčia, dovezú ma ďalej. Samozrejme aj ceny kaziet a reťazí sú inde. Ja šetrím kazetu a reťaz tlačením tam, kde to už na 1x9 nedávam :-)
Ale zaujalo ma to a rád si tu o tom ešte prečítam, lebo prechod sa blíži a finančne som na tom veľmi priemerne :-)
07.08.2017 - 19:15:05
00
no ja to nerobim z ekonomickeho hladiska ako hlavny ciel, u mna je primarny ciel vzdy nachystany bike :lol: proste sa mi nestane ze nemam namazany bike, alebo zahukanu retaz.. a uz vobec nedomazavam spinavu retaz aby sa tam tvorila dajaka hnusna hlucna pasta.. takto nemusim cistit stale ale len raz za cas
07.08.2017 - 20:33:49
01
Dorien09 napísal:
xpat z bike24, tam uvádzajú, že majú všetko skladom a aj cena fajn. Ale pozerám aj suncycle má veľmi peknú cenu porovnateľnú s DE eshopmi, len ten termín...


cas sa skracuje, snad bude v piatok vsetko na sklade :)
07.08.2017 - 20:41:21
02
CraObs napísal:
no ja to nerobim z ekonomickeho hladiska ako hlavny ciel, u mna je primarny ciel vzdy nachystany bike :lol: proste sa mi nestane ze nemam namazany bike, alebo zahukanu retaz.. a uz vobec nedomazavam spinavu retaz aby sa tam tvorila dajaka hnusna hlucna pasta.. takto nemusim cistit stale ale len raz za cas

Toto som nepochopil, to je akože jednoduchšie po každej, prípadne každej 2-3 jazde vymeniť reťaz, ako tú pôvodnú vyčistiť a namazať? Teda nie žeby bolo zložité vymeniť reťaz, ale takto často to meniť...
07.08.2017 - 20:55:31
01
podla mna je to zlozite... ved k tomu musis kupit aj rychlospojku, ktora nie je lacna... a niekolkokrat ju rozpajat a spajat tiez nie je stastne
07.08.2017 - 21:05:00
00
imro1:
Ako dlho ti trvá vymeniť reťaz?
Keď mám tú druhú už nachystanú v správnom počte článkov a s rýchlospojkou tak mi to bude určite trvať kratšie ako tú prvú rozpojiť, umyť a nahodiť späť. Takto ich potom môžeš umyť všetky naraz (ja umývam hŕkaním v zaváraninovom pohári s tech.benzínom).
Obidva úkony sú aj tak záležitosťou pár okamihov :D
Ešte dodám že ja to tak nerobím :D vždy umyjem a nahodím tú istú reťaz späť. Ale tiež už rozmýšľam nad točením reťazí. Budem nahadzovať čoskoro nový prevodník + kazetu, tak asi skúsim.


Naposledy upravil Dzejkob dňa 07.08.2017 - 21:12:49, celkovo upravené 1 krát.

07.08.2017 - 21:07:04
00
MageZ napísal:
nie je jednoduchsie a lacnejsie na jednej retazi+kazete+prevodniku natocit 20000+ a potom vymenit? :lol:

Ja to prave realizujem a musim skonstatovat, ze je to uplne nahovno. :D A na 20k sa urcite nedostanem, lebo v silnom zabere to uz zacina strielat. Navyse pri velmi opotrebovanom pohone to uz cloveka ani nebavi - treba radit prezieravejsie, silu davkovat na pedale jemnejsie, presnost radenia je horsia a straty su väcsie. A u mna je to este umocnene aj tym, ze to necistim - vzdy jazdim do sucha kym ta spina sama opada a potom raz za cas zas naolejujem. To mi pripomina, ze musim uz zmerat tu retaz, lebo som zvedavy na to cislo. :)
07.08.2017 - 21:07:43
06
Pali65 S tvojim nazorom celkom suhlasim, ale chcem ta opravit, ze tu retaz nevyhodis, ale odlozis a casom ju znova nahodis. V podstate je to boj proti konzumu. :-) Namiesto toho, aby si jazdil jednu retaz do mrtva (znicene prevodniky aj kazeta) a naraz kupil vsetko nove, tak striedas len jeden podstatne lacnejsi kompotent (retaz). A tym padom predlzujes dobu, kedy treba vymenit ostatne komponenty.
07.08.2017 - 21:20:42
00
Dzejkob napísal:
imro1:
Ako dlho ti trvá vymeniť reťaz?
Keď mám tú druhú už nachystanú v správnom počte článkov a s rýchlospojkou tak mi to bude určite trvať kratšie ako tú prvú rozpojiť, umyť a nahodiť späť. Takto ich potom môžeš umyť všetky naraz (ja umývam hŕkaním v zaváraninovom pohári s tech.benzínom).
Obidva úkony sú aj tak záležitosťou pár okamihov :D
Ešte dodám že ja to tak nerobím :D vždy umyjem a nahodím tú istú reťaz späť. Ale tiež už rozmýšľam nad točením reťazí. Budem nahadzovať čoskoro nový prevodník + kazetu, tak asi skúsim.

Stačí asi pozornejšie čítať a nemusíš spomínať to isté čo som už napísal ja ;), ale aj tak sa mi to zdá už dosť uletené meniť reťaz povedzme po 100 km a keď už si s tým začal, tak koľko ti trvá utrieť reťaz a namazať ju? Asi moc dlho nie a pochybujem, že reťaz každý po každej jazde vyperie v pračke, väčšina ju možno ani neutrie tou handrou...
07.08.2017 - 21:29:17
00
niečo k veci, čo mi dnes prišlo, zaujalo ma to a chcem to vyskúšať

Prílohy:

DSC_0609.JPG
DSC_0609.JPG 420.19 KiB thumb_up0thumb_down

07.08.2017 - 21:44:42
02
imro1
"dlho", používam kvapkadlo na každý článok.
Ale neumývam po každej jazde v tom benzíne ako som písal. To sa nechce ani mne :) Ale minimálne to riadne poutieranie a premazanie.
Ale už sme dosť OT.
Dnes mi poštárka doniesla iba žltý papierik, objednával som z ebayu transparentnú 3M ochrnnú fóliu. Na kľuky, lebo mám asi čaptavé nohy. Fóliu fotiť nebudem asi :D
07.08.2017 - 21:49:52
00
" vzdy jazdim do sucha kym ta spina sama opada" - takto to praktizujem uz velmi vela rokov :-D a vzdy som jazdil jednu retaz lebo mi vydrzala skoro sezonu. neskor som jazdil vzdy do mrtva na 3x9 - odniesla si to viac menej len kazeta a stredny prevodnik co mebolo drahe. teraz mam 1x11 zacinam uvazovat co stym. rychlospojky tiez nieco stoja. rozmyslam nad systemom - davat nove retaze kym neskace. ked zacne skakat, zvykne si po case este sadnut a potom dojazdit do mrtva. 11z. pastorok sa da kupit za par € ten by mal podla vsetkeho odist prvy aj ked pozeram na ten hlinikovy 42z. mam pocit ze ten pojde ho prec ako prvy - skoda ze sa neda menit samostatne.
07.08.2017 - 22:03:18
00
to fakt olepuješ kluky foliou ?
07.08.2017 - 22:13:34
00
dotm Vyzera to zaujimavo. Uz si to vyskusal? Prislo ti to bez platenia cla?
07.08.2017 - 22:23:45
00
dotm napísal:
niečo k veci, čo mi dnes prišlo, zaujalo ma to a chcem to vyskúšať


Ja to už pomerne dlho úspešne používam, veľká spokojnosť.
07.08.2017 - 22:29:55
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up