ďalší dopravný "expert" misoXXXX už viac X zaperlil....
ak sa ti zdá, že nejaká značka je nevhodne, alebo dokonca zle umiestnená máš skvelú možnosť oznámiť to správcovi príslušnej komunikácie a žiadať nápravu
ALE to asi NIE však .... iba "pindať" na nete .... to je také slovenské ...
veď na čo, ...keď všetci okolo robia všetko zle, iba ja som "lietadlo" a robím čo len ja chcem ..
09.08.2017 - 20:13:43
02
Nezabudajte, ze za jazdu na cervenu beru vodicak, takze to az tak rovnocenne nie je :)
09.08.2017 - 21:07:49
01
miso2012 napísal:
... Pretože medzi koncom oranžovej v jednom smere a začiatkom zelenej v druhom je aj nejaká tá sekunda prodlevy, zároveň niečo trvá, než sa autá rozhýbu. To narušuje plynulosť premávky. Keď ten jeden - dvaja prejdú ešte medzi tým, ako skočí červená a rozhýbu sa autá v druhom smere, dosiahne sa plynulejšia premávka a v takých dopravných zápchach to šetrí kopec času....
Niektoré "smart" semafóry sa dokonca dokážu podľa premávky nastavovať tak, aby tú medzeru medzi červenou a zelenou z druhej strany eliminovali. ...

a sam si zodpovedz ked co sa stane ak ten jeden-dvaja experti z prveho prikladu pridu na tu smart krizovatku kde ta prodleva je eliminovana :)
09.08.2017 - 21:58:27
00
Ako hovorím, treba vedieť, kedy je možné ísť a kedy nie. Väčšinou to vedia domáci. Proste Talianom to funguje dobre a všetci sú spokojní. Dokonca aj Česi jazdia lepšie, ako my a aj u nich je úplne prirodzené niekedy predpisy porušovať ak tým nikoho neohrozím a dáva to zmysel. To len u nás sú ovce, ktoré keď napr. pri úplne prázdnej ceste prejdem pešo na červenú pre peších cez cestu začnú po tebe pokrikovať. Tí, čo u nás väčšinou vedia jazdiť, sú hlavne taxikári. A tí tiež nejazdia úplne predpisovo.

LL napísal:
ALE to asi NIE však .... iba "pindať" na nete .... to je také slovenské ...
veď na čo, ...keď všetci okolo robia všetko zle, iba ja som "lietadlo" a robím čo len ja chcem ..

Nie, takéto argumenty sú také slovenské... Tých, ktorí používajú tento argument je viacej, ako expertov na všetko na internete. ;) Nauč sa diskutovať.

Fakt si pozrite ten zoznam krajín poďľa fatálnych autonehôd. U nás umrie 13.7 ľudí na 100 000 áut na cestách. U bratov čechov len 8.5, Talianov, ktorí chronicky predpisy nikde nedodržujú 7.3... Čím to asi bude? Jednoducho ľudia u nás podľa tejto štatistiky jazdia horšie, lebo keby jazdili správne, boli by sme niekde pri Švajčiarsku(ktorí síce jazdia predpisovo, no ich signalizácia, značenie a dopravná infraštruktúra je na úplne inej úrovni, ako u nás, u Čechov alebo v Taliansku. Aj tam som jazdil).


Naposledy upravil miso2012 dňa 09.08.2017 - 22:47:18, celkovo upravené 3 krát.

09.08.2017 - 22:29:17
00
kks, že aký flamewar tu je. :-)
09.08.2017 - 22:35:53
00
Hosť napísal:
idem si z pravého pruhu do ľavého...

Cital som par odpovedi k tvojmu "problemu". Niektori ti radia, aj ked netusia, co je to jazdny pruh, predchadzanie, zmena smeru jazdy a pod.
V tvojom pripade si bol na hlavnej ceste, cerveny na vedlajsej, mal ti dat prednost v jazde. Niektori ani netusia, co je to dat prednost. Viac k tomu nic netreba, lebo to vodicov metie a splietaju tu o zakaze zmeny jazdneho pruhu v krizovatke a podobne nezmysly. Ak si bol v obci, jazdis v ktoromkolvek pruhu a menis ich, ako sa ti zapaci. Samozrejme blikas a pouzivas zrkadla.

Najprv studujte Z 8/2009, potom V 9/2009 a ked im rozumiete, potom skuste poradit.
09.08.2017 - 22:43:24
03
no MISKOXXXX ešte ešte ....dačo vygúľaj ... múdreho ....
a čo tak počet aut, km diaľnic, parametre a hustota ciest ....
alebo všetci jazdíme v rovnakých laboratórnych podmienkach na rovnakých autách, ...
(lepšie by bolo asi napísať, kde všade si najazdil ...:-) )
a ešte by ma zaujímalo AKO to bolo s tým motorkárom čo išiel 150 a zabil cyklistu ???
09.08.2017 - 22:58:49
00
miso2012 napísal:
Fakt si pozrite ten zoznam krajín poďľa fatálnych autonehôd. U nás umrie 13.7 ľudí na 100 000 áut na cestách. U bratov čechov len 8.5, Talianov, ktorí chronicky predpisy nikde nedodržujú 7.3... Čím to asi bude?

Možno tým, že u nás rozdávajú vodičáky na gynekológii.... Minulý týždeň, traja mŕtvy policajti, mi to potvrdil.

Ale aby som im nekrivdil, niektorým aj na urológii.
09.08.2017 - 23:15:44
02
LL napísal:
no MISKOXXXX ešte ešte ....dačo vygúľaj ... múdreho ....
a čo tak počet aut, km diaľnic, parametre a hustota ciest ....
alebo všetci jazdíme v rovnakých laboratórnych podmienkach na rovnakých autách, ...
(lepšie by bolo asi napísať, kde všade si najazdil ...:-) )
a ešte by ma zaujímalo AKO to bolo s tým motorkárom čo išiel 150 a zabil cyklistu ???

http://www.lamer.cz/quote/11744
Trafená hus zagága. :)

Bež trošku pozrieť do sveta. Trochu sa prevez. Zistíš si sám, aké sú cesty inde. Zistíš, ako sa vodiči správajú. Napr. aj že to, čo je u nás jednička je v Taliansku diaľnica v polprofile...
10.08.2017 - 02:24:09
01
Hm čím viac porušuješ zákon o doprave tak si lepší vodič?
10.08.2017 - 06:14:29
00
miso2012 napísal:
Ako hovorím, treba vedieť, kedy je možné ísť a kedy nie. Väčšinou to vedia domáci. Proste Talianom to funguje dobre a všetci sú spokojní.

hej, sem tam dotlčený ale spokojní, veď len plechy :)
miso2012 napísal:
Dokonca aj Česi jazdia lepšie, ako my a aj u nich je úplne prirodzené niekedy predpisy porušovať ak tým nikoho neohrozím a dáva to zmysel.

tak to si v čechách bol asi len prstom na mape alebo na výlete vlakom.. 7 rokov som v čechách žil a teda je to o dosť väčšia katastrofa ako u nás :)
miso2012 napísal:
Tí, čo u nás väčšinou vedia jazdiť, sú hlavne taxikári. A tí tiež nejazdia úplne predpisovo.

a keď toto si schopný vypustiť tak vlastne s tebou nemáme o čom :) lebo to s bezpečnosťou na cestách nemá fakt nič :hai:
10.08.2017 - 06:16:42
06
miso2012 napísal:
U bratov čechov len 8.5, Talianov, ktorí chronicky predpisy nikde nedodržujú 7.3... Čím to asi bude?


Co mam skusenost s talianmi, tak ano, seru na predpisy. Kazde jedno auto v meste je otlcene. Nevidel som auto ktore nemalo aspon oskrete dvere. Ani na dialniciach to tiez nebola ziadna slava. Su tam sice pretekari, ale velka cast ich jazdila "na spotrebu" (asi aj kvoli cene benzinu, kto vie) cize po dialniciach sli 100-110. Uznaj, ze takto vela smrtakov nenarobia.
10.08.2017 - 07:47:36
00
jfab napísal:
Cital som par odpovedi k tvojmu "problemu". Niektori ti radia, aj ked netusia, co je to jazdny pruh, predchadzanie, zmena smeru jazdy a pod.
V tvojom pripade si bol na hlavnej ceste, cerveny na vedlajsej, mal ti dat prednost v jazde. Niektori ani netusia, co je to dat prednost. Viac k tomu nic netreba, lebo to vodicov metie a splietaju tu o zakaze zmeny jazdneho pruhu v krizovatke a podobne nezmysly. Ak si bol v obci, jazdis v ktoromkolvek pruhu a menis ich, ako sa ti zapaci. Samozrejme blikas a pouzivas zrkadla.

Najprv studujte Z 8/2009, potom V 9/2009 a ked im rozumiete, potom skuste poradit.


po tvojom prispevku som si znovu precital katkov prispevok ,nechapem ako som prehliadol ze "ako to auto na obrazku" ,myslel som ze ho nepustil z pruhu do pruhu pri subeznej jazde...
mas pravdu jednoznacne mal dat prednost
10.08.2017 - 07:48:18
00
misoXXXX
stavas sa miestnou "hviezdou" fóra ale co keby si namiesto gúlania dal nejaku jednoduchu (rozumnu a pravdivu) odpoved na svoje fantazmagorie,
ale toho sa nedockam, lebo neexistuje a tym padom koncim, ako bolo vyssie poznamenane s Tebou nema zmysel
a ozaj: a AKO to bolo ... ???
:-)
10.08.2017 - 08:22:41
00
mas pravdu jednoznacne mal dat prednost

mal dať prednosť, veď on ju v princípe dal, keď vliezal do križovatky mal ľavý pruh do ktorého chcel ísť voľný.. presne preto sa nemajú v križovatke meniť pruhy.. ale ako som písal, keby sa ťukli má po ptákách ten z vedlajšej, podobne ako ťukes zozadu, v 99% to ide na vrub toho čo "nedobrzdil"
10.08.2017 - 08:29:50
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up