No lenze Visa Electron nie je tak akceptovana ako klasicka Visa. O zahranici ani nehovorim.
07.04.2017 - 17:58:16
00
Precital si si vobec, na co ten zalozny ucet Palo a ja pouzivame? :)
07.04.2017 - 22:46:47
00
Nie
07.04.2017 - 22:51:21
00
ja som v zahranici s Visou-Electron nemal nikdy nikde ziadny problem:napasoval som ju na paypal v cca 1998-99 a hotovo
08.04.2017 - 17:42:59
00
to len v amerike mozu mat problem s neembosovanymi kartami - v Europe su banky na inej urovni a seky a imprintery tu uz nikto nepouziva, vsetko je elektronicke takze s neembosovanou kartou nie su ziadne problemy
08.04.2017 - 17:51:20
02
mna by to napr neobtazovalo otocit trvalym prikazom nejaku ciastku, neplati samozrejme pre niekoho kto sa nevie ustrazit a co mu svieti na ucte to minie a mam vsetko zdarma a bez toho aby som si cokolvek "sledoval a strazil"
pisal som ze to mam riesene inym smerom ja len k tymto starostiam ze by som mal nieco strazit

ked sme pri tom, mna napr mbank obtazovala svojim nekonecnymi ponukami cohokolvek, aj ked som svoju vlastnu banku ako jej klient niekolko krat poziadal aby mi nevolala kvoli ziadnej ich "specialnej" ponuke, tak boli schopni mi zavolat v ten isty den ako skoncila vypovedna lehota tj rano mi prisla sprava ze ucet je defnitivne zruseny a poobede uz mi tetuska z mbank vola ci nechcem ku svojmu uctu mKreditku :) no a po cca dvoch mesiacoch od tejto vtipnej prihody mi prisla sms ze mi menia meno a heslo na.... (prazdne kolonky)
08.04.2017 - 20:10:44
00
A kto asi za to moze, ze Ta banka alebo akakolvek ina institucia "obtazuje"? Jedine Ty sam tym, ze si pri uzatvarani zmluvy dal suhlas na spracovanie udajov na marketingove ucely. Taki ludia ma vzdy bavia - stazuju sa na veci, za ktore si mozu sami. A obtazuje ich to. Ale uz ich neobtazuje kazdy mesiac posielat si zbytocne hore-dole platby medzi bankami. :D
08.04.2017 - 22:54:18
00
PhilJ praveze v tych zaciatkoch boli problemy s paypalom a neembosovanymi kartami,musel si spravit z VISA-ELECTRON embosovanu kartu: a to bola hotova sodoma-gomora pre SLSP to spravit,nechapali vobec co od nich v tej dobe chcem,z neembosovanej emobosovanu: aky paypal,co co? tak nakoniec musela prist riaditelka pobocky a ta uz vedela o co sa jedna.Ale ako pises,v dnesnej dobe je to uplne ine ako pred 19 rokmi
09.04.2017 - 10:50:57
00
zabavne je ako Jezus vsetko uzasne vie :) dal som suhlas na spracovanie osobnych udajov pre ich interne ucely ci ako to tam mali pisane nedal som im suhlas o poskytovani tretim stranam, to ze ma budu bombardovat pravidelne som netusil, takyto suhlas ale mozes snad ako fyzicka osoba odvolat, co som skusil spravit aby ma nekontaktovali ohladom ziadnej ponuky telefonicky a potom mailom a obe ziadosti akceptovali a vysledok? volali a volali a volali xD
ale ja som zabudol ze ty vies vsetko najlepsie, co sa kedy stalo a ako co bolo a nebolo
a nie neobtazovalo by ma nastavit si dva trvale prikazy a zbytocne vidlami prehadzovat nejake rezervne prachy medzi dvomi bankami

sam som zvedavy ako dlho ma este bude bavit si s Jezusom o tom pisat ;)
09.04.2017 - 21:29:03
00
v mbank máš kartu zadarmo aj bez tých 70 euro ak máš aktivované povolené prečerpanie .. to len tak na margo tu napísané lebo nerieši problém paypalu ...
10.04.2017 - 17:20:39
01
Dnes som si v praxy overil, ze niektori obchodnici (napr. hotel, co som rezervoval cez booking.com a chcel zalohu) vedia realizovat online platbu z debetnej karty aj bez zadania CVV.
Ak to niekoho zaujma, diskutuje sa o tom napr. tu.
https://security.stackexchange.com/questions/21168/how-does-amazon-bill-me-without-the-cvc-cvv-cvv2

Hotel si zalohu stiahol, ale za chvilu vratil - len si overil, ze karta existuje a je na nej dostatok prostriedkov.
Rezervacia pobytu sa da zrusit tyzden pred zaciatkom pobytu bezplatne, pri neskorsom zruseni uz prepada zaloha.
Tak som teraz zvedavy , ci tyzden pred zaciatkom pobytu budu mat snahu tu zalohu si opat stiahnut, lebo narazia na to, ze online platby mam standardne zakazane/pripadne obmedzeny limit na par Eur.
07.06.2017 - 22:59:15
00
Vy....ny paypal, nahodou som sa po dlhsej dobe prihlasil (uz som nim dlhsie neplatil) a zistil som, ze mi obe pripojene karty prepli bez mojho vedomia naspat na ich konverziu!
https://www.paypal-community.com/t5/About-Settings/PayPal-changed-the-Conversion-Options-on-their-own/td-p/1207541


Skontrolujte si to. Ako tu uz bolo spominane , to nastavenie je dobre skryte.
https://www.paypal-community.com/t5/About-Payments/No-more-quot-Other-conversion-options-quot/m-p/1074124/highlight/true#M62038

Prílohy:

PP-conversion.jpg
PP-conversion.jpg 79.99 KiB thumb_up0thumb_down

19.08.2017 - 21:09:26
04
Hej, aj ja som to registroval, ale hned opravil. Poznas to jednoducho pri platbe podla toho, ze je pod sumou pripojeny konverzny kurz.
19.08.2017 - 21:40:14
00
Len pre zaujimavost / pripomenutie kontroly toho nastavenia konverzie. Prave som platil cez PayPal sumu 37,97 $. Pri pouziti ich PayPalovej konverzie mi chceli z karty strhnut 33,09 €. Ked som to prepol na konverziu podla mojej karty, tak uz je to len 32,65 €. Pri milione transakcii je to uz pekna ryza. Sikovne to robia...
21.09.2017 - 11:35:00
02
Palo TT: jj, tiez som si vsimol .. bez mojho vedomia a potvrdenia to prepli.Tentokrat som ale uz nedokazal najst ten /uz predtym solidne skryty/ prepinac lebo to zas este lepsie ukryli a neviem ci aj nepremenovali, nakoniec som to nasiel, ale :punch: .. vsimol som si to nahodou, ked som niekde platil a bolo mi divne, ze to chcelo platit eurami, ked som cakal dolar. Alebo mozno preto, ze mi notifikacie chodili v euro, ked som cakal dolar, uz neviem.
21.09.2017 - 11:48:06
00
keyboard_arrow_up