vdaka, len podla fotiek ide pravdepodobne o hlinikovy ram a rad by som isiel do niecoho co trochu aj pruzi. A popravde to vedenie laniek po spodnej trubke sa mi tam teda vobec nepaci :)
03.09.2017 - 03:03:11
00
Ja mam aj cycloross aj hardtail a v akomkolvek terene je HT ovela neporovnatelne pohodlnejsi. Hlavne v oblasti ruk. V trochu tazsom terene je navyse obratnejsi. Cyclocross ma podla mna blizsie k cestaku. Taky cestak na ktorom sa da ako tak jazdit aj po terene, teda ze to bez problemov prejde, takze kombinujem dlhe presuny po asfalte s roznymi terennymi skratkami, takze sa da poskladat vacsie mnozstvo kombinacii roznych tras ked sa netreba obmedzovat len na asfalt. mal som aj trekingovy ale na tom to bolo v terene rovnako ako ten cyklocross a na ceste ako ten hardail. U nas je vela roznych polnych a strkovych ciest na ktorych ten cyklocros strasne trase, je to dost unavne jak som spominal hlavne na ruky. HT sa nad tym akoby len tak vznasa. Neviem ako by to bolo na 29 palcovom MTB,to musi byt este lepsie. Na tom cyklokrose mi velmi vyhovuju na dlhych asfaltoch tie barany. Chodim na nom trasy ktore maju tak 30% terenu a 70% asfalt. ak je polovica a viac terenu idem radsej na HT. Ten MTB vie ist bez problemov aj po asfalte, takze ten teren je viac limitujuci faktor.
03.09.2017 - 22:05:13
01
Salko123 pokiaľ si myslíš, že karbónový rám niečo nejako výrazne odpruží, tak môžeš byť značne sklamaný.
Pri CX si treba uvedomiť, že cez ťažké miesta sa defaultne nosí, takže univerzál je htčko. CX je limitovaný, gravel trošku menej, ale tiež je.
Prevdčerom som jazdil na Záhorí a na 1,95" hardpackoch som na tých pieskoch tak driftoval, že by som bral 2,4" hneď. S gravelom alebo CX by ste sa do toho zarezali ako cirkulárka.
03.09.2017 - 23:51:54
00
tulenik Pravdu mas s tym hlinikom asi, dnes som sa zakecal s chlapikom v jednom cykloshope a tvrdil mi to iste. V zasade jazdi CX najma v zime ktorym nahradil klasicky cestak. Zacinam byt presvedceny ze s CX by som sa v lese asi trochu trapil. Na sotolinove rakuske cesticky alebo jazdenie v zime na posolenych cestach je vsak CX idealny bajk a asi lepsia alternativa je radsej neaky lepsi hlinik a karbonova vidla. Skoda nicit v zime drahy karbon.
04.09.2017 - 19:36:28
00
Ja mám ako zimák gravel bike a je to super. Jazdím ho na 28mm slikoch na jeseň/jar a 33mm CX plášťoch v zime na snehu. Mám ho v profile
04.09.2017 - 21:20:33
00
Neviem aky mas rozpocet,
ale podla mna hladas Cannondale Slate.
17.09.2017 - 17:22:02
00
keyboard_arrow_up