Je tam v komentaroch link na originalnu studiu. A je to z Nemecka. Takze asi SRM. No mna by zaujimalo hlavne porovnanie Stages a 4iiii. Skoda, ze 4iiii tam netestovali. Ono plati zlate pravidlo, ktore som cital vo viacerych knihach o powermetroch/treningu. Pokial vas powermeter ukazuje konzistentne udaje napr. na rovnakom kopci pri rovnakej zatazi, rychlosti..., tak je to dobry treningovy nastroj. Ano pouzivam Stages uz cez 2 roky :)
19.09.2017 - 14:50:15
00
však práve ten test ukázal že jeden den ti dá stages 290W a druhý deň 310W, tak sa moc nedá hovoriť o konzistentných údajoch
to že to vozí nejaký profi tým, kde to majú sponzorsky o ničom nevypovedá
19.09.2017 - 15:11:04
00
Ale zase Froom je dost velky "pan" na to aby k svojmu trennigu nepouzivat watmeter ktory je najhorsi na trhu a to je jedno ci je sponzorsky. Nanajvys ked je Froom "zatazeny" na sledovanie svojho vykonu pocas etap.
19.09.2017 - 15:17:45
00
Hosť napísal:
však práve ten test ukázal že jeden den ti dá stages 290W a druhý deň 310W, tak sa moc nedá hovoriť o konzistentných údajoch
to že to vozí nejaký profi tým, kde to majú sponzorsky o ničom nevypovedá

Tak existuju segmenty na Strave. Tu su moje vysledky z jedneho segmentu. Rozdiel par W ma svedomi vaha, ale myslim si, ze su to celkom konzistentne data pouzitelne pre hobika.

Prílohy:

segment_power.png
segment_power.png 51.2 KiB thumb_up0thumb_down

19.09.2017 - 15:28:14
00
lakko napísal:
Stages najhorsi a Sky ich pouziva

Veď preto sú najlepší, idú 500W, meter ukazuje 400, tak tréner zavelí: "chlapci, pridať!". A je to podľa mňa aj dôvod, prečo Froomey tak krúti hlavou, keď pozerá na svoj meter: "kua, to nemôže byť pravda, len 400???". :)
19.09.2017 - 16:01:58
013
bedo, až som si klávesnicu a monitor opľul.
19.09.2017 - 16:14:02
00
Froome používa Stages lebo ho má sponzorsky. Froome používa stages, pretože Stages ako jeden z mála zvláda rozumne "prekladať" údaje pri použití oválnych prevodníkov. To zvláda lepšie asi len Rotor. To by si však sponzorsiky asi nerozumeli so Shimanom. Verím tomu, že Froome navyše jazdí trochu iný Stages snímač, alebo možno aj snímače na obe kľuky aké sú v ponuke zatiaľ pre verejnosť.
19.09.2017 - 17:56:45
01
alebo má len stages nálepku a vozí napríklad garmin vector... neviem nikdy som detailne neskúmal jeho bike na ktorom sedí, lebo aj ten čo nechávajú fotiť môže byť iný.. ale napríklad tie šišky čo vozí majú prelepené logá... tak isto napríklad nairo vozí tretry sidi a na tom návleky so vzorom diadora... úplne bežná prax, že líder si môže zvoliť vlastné, ale aby bol aj sponzor spokojný tak sa to kamufluje.
19.09.2017 - 20:35:45
00
Sesulak napísal:
Tak existuju segmenty na Strave. Tu su moje vysledky z jedneho segmentu. Rozdiel par W ma svedomi vaha, ale myslim si, ze su to celkom konzistentne data pouzitelne pre hobika.


tá tabulka má nulovú výpovednú hodnotu, to si mal dat radšej nejaký segment kde jazdíš intervaly, mne sa občas podarilo že som z piatich opakovaní úseku zajazdil 3 krát skoro identický čas +-1s a samozrejme aj watty sedeli..
inak keď to porovnávaš takto s odstupom času, má na to vplyv x faktorov.

vôbec mi tu nejde o to haniť stages, len som poukázal na to že v tom teste čo som postol si viedol najhoršie
19.09.2017 - 20:41:34
00
Hosť napísal:
alebo má len stages nálepku a vozí napríklad garmin vector... neviem nikdy som detailne neskúmal jeho bike na ktorom sedí, lebo aj ten čo nechávajú fotiť môže byť iný.. ale napríklad tie šišky čo vozí majú prelepené logá... tak isto napríklad nairo vozí tretry sidi a na tom návleky so vzorom diadora... úplne bežná prax, že líder si môže zvoliť vlastné, ale aby bol aj sponzor spokojný tak sa to kamufluje.

Prevodníky má prelepené kvôli sponzoringu Shimano. Myslím, že jazdí O.Symetric. Pedále Garmin nejazdí. Ale kdesi som čítala, že práve Sky testuje pre Stages obojstrannú verziu.
19.09.2017 - 21:44:21
00
https://stagescycling.com/us/stages-power-lr-dual-sided-meter/
20.09.2017 - 08:06:44
00
Ahojte,
chcel by som kúpiť power2max powermeter len neviem či NGeco FSA Gossamer BB386EVO alebo NGeco FSA Gossamer Megaexo? Momentálne mám ultegru na shimano SM-BB72-41B strede.
29.10.2017 - 11:21:06
00
zober radsej s 24mm oskou, cize MegaExo
29.10.2017 - 11:28:41
00
lakko napísal:
Stages najhorsi a Sky ich pouziva, myslim si ze zalezi aj na tom kto bol objednavatel toho testu.


Zas a znova tie isté - bez prepáčenia - *****.
Prečo si myslíš, že to musí mať akéhosi "objednávateľa"? Autori sú z normálneho rezortného výskumáku, konkrétne Swiss Federal Institute of Sport v Magglingene. Takže rozhodne nie z "Nemecka", ako tu už plácol ďalší z "dojmológov". Čiže si v princípe v duchu slobody vedeckého bádania môžu robiť čo chcú s čím chcú :P a platení sú "z peňazí daňových poplatníkov", pričom "zmyslom existencie" tohoto ústavu je zjavne "prispieť k výrobe švajčiarskych Terminátorov" s prispením akéhokoľvek hardwaru vo vesmíre dostupného. V tomto smere je "objednávateľom" vo veľmi prenesenom zmysle Švajčiarska konfederácia, v menej prenesenom si to ale autori zjavne "samoobjednali", čítaj napadlo ich to urobiť, pričom Acknowledgement znie "This study was supported by the Swiss Federal Office of Sports, Magglingen and Swiss Cycling" - čiže sa dá predpokladať, že to zaujímalo švajčiarsky cyklistický zväz a ešte tam býva veľmo zaujímavý odstavec:

"Conflict of interests:
The authors declare no conflicts of interest.",

ktorý má ten dopad, že ak ti dokážu, že ťa niekto, povedané tvojím jazykom, "platil" a ty si to tu neuviedol, tak časák to retrahuje a ty sa dostaneš na blacklist. Teda že v danom časáku si už v živote neškrtneš. Resp. pravdepodobne ani v žiadnom ďalšom časáku daného vydavateľstva, a keďže takéto průsery si vydavatelia aj vedci sami medzi sebou komunikujú (napr. http://retractionwatch.com/), tak sa dosť ľahko môže stať, že už nepublikuje nič nikde. Čo má vzhľadom na "publish or perish" podstatu vedy pre dotyčného akosi fatálne následky. Preložené do jazyka pospolitého commonerstva: dopadne tvrdo na dlažbu.
Stages síce "bol najhorší", ale pri niektorých výrobkoch mali zjavne len 1 ks k dispozícii. Prečo to tak bolo, zodpovedá tento odstavec, ktorý objasňuje aj úlohu Swiss Cycling (niečo ako SZC) v "zabezpečení" "pokusných objektov" - proste ukecali ľudí z repre plus nejakých hobíkov, a použili zväčša to, čo dotyční sami mali, čiže skoro klasický spotrebiteľský test, nie že požiadam výrobcu a on urobí pár ks na ktoré dá špeciálne bacha:

Power meters and cyclists

A total of 54 power meters were calibrated. Thereof, 47 power meters were currently used by 32 cyclists (19 elite cyclists from the National Team and 13 recreational cyclists), who volunteered to participate in the study. The 7 remaining power meters were currently used in a sports science lab (4 SRM Science, 2 PowerTap G3 and 1 PowerTap SL). All power meters were installed on mountain bikes or road bikes of the participating cyclists. Most of the cyclists were accustomed to treadmill cycling from previous performance tests or training, whereas 9 cyclists were only accustomed to the similar task of riding on cycling rollers. All cyclists received written and oral information about the study aim and the procedures. Written informed consent was obtained. The study was accepted by the institutional review board and meets the ethical standards of the International Journal of Sports Medicine [10].

Pre nás z toho vyplýva hlavne to, že na rozdiel od presných meraní nás nemusí zaujímať správnosť (je mi jedno, či idem 300 alebo 305 W) ako presnosť (konzistentnosť výsledkov, aby som videl, či sa zlepšujem, etc.). A žiaľ Stages vybuchol v oboch (ale všimnite si, že Stages mal aj "lepšie kusy", aj "horšie kusy" - zjavne má problém s Quality Control).

Kto chce celý text: http://gen.lib.rus.ec/scimag/index.php?s=10.1055/s-0043-102945
03.11.2017 - 14:47:48
04
ako je to s kvalitou tych gossamer kluk v porovnani napríklad s ultegrou?
09.11.2017 - 13:05:31
00
keyboard_arrow_up