xD sa chystáš potom predať?
19.09.2017 - 14:15:35
00
mozno az casom zatial ho budem drzat ak by som nasiel nejaky novy ram lebo moze byt uz len na 1X :(
19.09.2017 - 14:37:48
01
Ok. Tiež ho predbežné len do šuflíka chcem kúpiť. Keby som sa časom rozhodol pre Eagle.
19.09.2017 - 14:40:10
00
lto má s páčkami XT M8000 z časti pravdu, sú funkčne polodorobené - t.j. stratili funkcionalitu z XT M780 (už aj mne sa omylom, aj kolenom, či buchnutím podarilo podradiť na neexistujúci 3. prevodník, stratila odrazovanie ukzovákom o viac ako jeden prevod čo ja konkrétne nevyužívam. Samotné odradzovanie je tuhšie s nie dobrou ergonómiou a drsným povrchom - subjektívny pocit. Ale to mi až tak nevadí, presnosť radenia je možno aj lepšia a mne sa nič nezasekáva :) Celkovo mám pocit, že sú funkčne horšie ako M780. S takouto degradáciou som sa stretol aj u SLX, kedy som mal perfektný model M660 a kúpil potom 10sp prevedenie, tak som to ani na bike radšej nemontoval a vymenil za M780.
19.09.2017 - 17:22:01
01
Možno by bolo zaujímavé vyskúšať tieto české náby od Pavla Čábelického http://www.eshop.cabtech.cz/hubs
19.09.2017 - 21:49:17
03
Nevyzerajú zle a cena celkom príjemná. Dá sa niekde nájsť aj viac obrázkov a podrobností?
19.09.2017 - 21:58:35
01
asi bude najlepšie mu rovno napísať, keď tú mailovú adresu moc neschováva..
ak by ma chcel niekto predbehnúť, zaujímal by ma materiál orecha (vyzerá na oceľ?), hlučnosť západiek a pracnosť výmeny ložísk ;)
19.09.2017 - 22:07:03
00
Nejaké info aj tu. http://mtbs.cz/clanek/ceska-garazovka-cabtech-predstavuje-vedle-voditek-i-nove-naby/kategorie/testy-recenze#.WcF8lYy0OM8
19.09.2017 - 22:26:55
03
Chcel by som to vidieť naživo a rozobrať si to, ale podľa výkresu sa mi to konštrukčne páči.
19.09.2017 - 23:20:02
01
a verím tomu, že to bude kvalitnejšie ako nejaké známe značky, takáto malo výroba býva často kvalitnejšia
19.09.2017 - 23:25:47
00
Zase možnosti testovania u veľkých značiek sú úplne inde. Či už v labáku alebo jazdcami pri pretekoch. Ale nemať DT 350 a 240 tak tomu určite dám šancu za tie prachy.
19.09.2017 - 23:29:49
00
som zvedavý, čo nakoniec zvolím ja, mám z toho zatiaľ dobrý guláš :lol: , ale lepšie sa bude špekulovať, ak sa podaria predať kolesá, nechcem mať doma skládku komponentov :)
19.09.2017 - 23:35:44
00
Ahojte ,poprosim o radu,da sa nieco s podobnou vahou zohnat lacnejsie? http://wojczal-bike.pl/index.php?route=product/product&product_id=417
20.09.2017 - 20:19:24
00
Západkový systém je kombinace tří praporků a ocelové západky s 27 zuby.

Nic pre milovnikov hluku.
20.09.2017 - 20:28:16
01
Aby nevznikali zbytocne dohady ohladne Shimano XT M8000, tak nadviazem este na to, co pise milos21 .. vsetko je to samozrejme o zvyku, co sa tyka tvrdosti a sposobu odradovania. Vsak su ludia /ludia?? :lol:/, ktorym vyhovoval inverz :). Ako ano, niekedy ma trochu to Shimano nastve, ale zhruba takto to mozem zhrnut po nejakom case a skusenostiach /mam pravo si na to postazovat, kedze v tomto pripade u mna som presiel z lepsieho na horsie a este stale jazdim dost na to, aby som vedel o com pisem, ze ano/.

Radenie vzadu okrem jedneho pastorku (cca 9ty?) je ok. Nemam vyhrady co sa tyka presnosti a spolahlivosti /ak nieco nefunguje dobre, tak je to obvykle rozhasene a prestavenim sa to spravi/ a ten jeden pastorok, to fakt neviem. Mam kombinaciu 11sp radenie a 10sp prehazku, ale nevsimol som si rozdiel medzi priamym lankom a podlozkovanym lankom. Cize moze to byt sposobene tym, ale neriesim to. Co som ale zatial nezistil, ze z 11p na 10p ide lahko a potom uz citelne tazsie... brzdou to myslim nie je. /inak brzda .. v default nastaveni nie 100% dokaze eliminovat buchanie retaze, ale inak celkom ucinne, so SRAM porovnat neviem/

Co sa tyka sily zaradenia pri packe, alebo odradenia na packe, tak samozrejme som zvyknuty na SRAM9 X0, tam to osobne povazujem za 100% idealne (pre mna!)/zial, ten ideal zrazu jedneho pekneho dna po skoceni papeku do vypletu skoncil katastrofou/. Celkovo to hodnotim ale dobre. Odradovanie smerom dole je mozne palcom aj ukazovakom, co mam celkom rad, takze v tomto bode ma Shimano plus /zaujimali by ma SLX, co hodnotia, ze su makke/. Starsi model 10sp pacok nepoznam, zrejme by mi ale nevyhovoval /to odradenie o 2/. Naposledy som totiz Shimano skusal pri prvej verzii XTR 9sp radeni, kde sa dalo odradovat naraz 2 pastorky dole a to teda nefungovalo dobre /Shimano priznalo chybu/ , a mne to celkovo aj tak vadilo /aj posun lanka/, tak som to predal :)

Co sa tyka presmykaca, tak to je ale vcelku fail. 10sp verzia je 2/3 polohova, kde sa to nastavuje prepinacom. V tejto verzii sa to nenastavuje nijak a proste obcas to clovek prehodi dole a potom sa cuduje. /nie, naozaj nejde nastavit na polohy 1-2 a doraz, musi to byt 2-3/ .. nepochopil som preco. Moja otazka na dodavatela zostala nezodpovedana. Zrejme uz nikto presmyk nejazdi :lol:

No a to posledne. Skutocne sa mi obcas stane, ze pri radeni packy presmykaca z 2 na 3 sa to na chvilu zasekne, je cititit znacny kovovy odpor, je nutne prestat tlacit packu, pretoze nepreradi, pustit a znovu zatlacit, potom to ide ok. Ano, moze ist o vyrobnu vadu. Nejaka pilina vo vnutri, alebo nieco. Este som to nerozoberal , mozno to spravim. Stava sa to len obcas,nie moc casto, takze to nie je kriticke. Ale pride mi to trosku cele smiesne, pretoze za tych 70e si barskde zozeniem 100% bezproblemove spickove SRAM X0 radenie. Az teda na jeden maly detail, ze nie 11kove :lol: /minimalne kvoli tomu, ze SRAM presmyk uz minulost/. ale co je dnes 70e, ze ano .. za to si clovek nekupi nic, co by fungovalo dobre :lol:
20.09.2017 - 20:47:13
01
keyboard_arrow_up