nestretol,9 sp. systém Shimano funguje velmi dobre,niečo je tam zle,kludne ti to pozriem zadarmo,ak sa ti chce ten bike priniesť do Rače,záhady mám rád ...
pozrel som ten bike v archíve,skontroluj či tam naozaj namontovali to,čo píšu-tieto 4 veci,hlavne čísla na tých komponentoch:
radenie: SHIMANO Alivio SL-M430 Rapidfire Plus
menič: SHIMANO Deore M591
kazet. pastorky: SHIMANO CS-HG20-9 (11-34)
reťaz: KMC X9 (110 links)
toto musí fungovať ako hodinky,žiadne pokusy z 10 sp. prehadzovačom nemajú význam
27.09.2017 - 17:09:40
02
Kyle07 napísal:
Ďakujem Jezus za veľmi hodnotný a užitočný príspevok, ktorým ste vyriešil môj problém....

Ked Ti X ludi napise, ze treba skombinovat len kompatibilne 9 speed komponenty a Ty si ides svoje a tvrdis, ze aj ked pouzivas zbastardenu kombinaciu roznych 9 a 10 speed nekompatibilnych veci, tak v tom problem nie je, tak je kazdy dalsi uzitocny prispevok zbytocny, lebo vsetky uzitocne prispevky vytrvalo ignorujes. ;) Takze sa na tom da uz len bavit. Stacilo by ist do prveho obchodu kde robia normalni mechanici a problem by bol vyrieseny za par minut...
27.09.2017 - 17:20:17
04
Jezus napísal:
Ked Ti X ludi napise, ze treba skombinovat len kompatibilne 9 speed komponenty a Ty si ides svoje a tvrdis, ze aj ked pouzivas zbastardenu kombinaciu roznych 9 a 10 speed nekompatibilnych veci, tak v tom problem nie je, tak je kazdy dalsi uzitocny prispevok zbytocny, lebo vsetky uzitocne prispevky vytrvalo ignorujes. ;) Takze sa na tom da uz len bavit. Stacilo by ist do prveho obchodu kde robia normalni mechanici a problem by bol vyrieseny za par minut...



Za prvé, písal som to v pôvodnej správe,že tam kompatibilné veci boli. Za druhé, naozaj nevidím pointu mi písať,že je určite chyba v mechanikoch a v karme (wtf?) . Za tretie, svoje múdre reči typu *problém vyriešený za pár minút* a na vine sú mechanici, si nechaj prosím pre seba. Ďakujem.

PS: Viacnásobne som písal v pôvodnom príspevku, že tam boli originál veci továrensky, jak ten bicykel bol vyrobený. Z toho dôvodu mi príde irelevantne sa neustále točiť okolo prehadzovača,čo je na fotke.


Naposledy upravil Kyle07 dňa 27.09.2017 - 17:38:25, celkovo upravené 1 krát.

27.09.2017 - 17:29:16
00
Dano5 napísal:
nestretol,9 sp. systém Shimano funguje velmi dobre,niečo je tam zle,kludne ti to pozriem zadarmo,ak sa ti chce ten bike priniesť do Rače,záhady mám rád ...
pozrel som ten bike v archíve,skontroluj či tam naozaj namontovali to,čo píšu-tieto 4 veci,hlavne čísla na tých komponentoch:
radenie: SHIMANO Alivio SL-M430 Rapidfire Plus
menič: SHIMANO Deore M591
kazet. pastorky: SHIMANO CS-HG20-9 (11-34)
reťaz: KMC X9 (110 links)
toto musí fungovať ako hodinky,žiadne pokusy z 10 sp. prehadzovačom nemajú význam


Ďakujem za ponuku. Hej, je mi jasné, že tam určite je niekde háčik. Všade inde to funguje jak švajčiarske hodinky. Shimano je Shimano.
Zajtra tam dám pôvodné veci a natočím video (aj keď neviem v akom formáte). Pacnem to sem a uvidíme, že to stále nepôjde dobre a problém je niekde... Veci som kontroloval, osobne som bol pri výmene.
27.09.2017 - 17:30:44
00
hlavne skontroluj tie čísla na radení a prehadzovačke,ak sedia,nie je dôvod,aby to nešlo nastaviť
27.09.2017 - 17:38:07
00
Dano5 napísal:
hlavne skontroluj tie čísla na radení a prehadzovačke,ak sedia,nie je dôvod,aby to nešlo nastaviť


Ak som odtrhol dve pätky predtým, tak pripadá do úvahy zle vyrobená zadná časť rámu.... Ak je pätka rovná a prehadzovač nový, nie je dôvod ju urvať...
27.09.2017 - 17:39:27
00
Ked namontujes funkcne 9 speed radenie, spravne namontujes pätku na ram a sedi jej rovinnost s kolesom / ramom, spravne namontujes funkcny 9 speed prehadzovac do pätky, spravne ho nastavis (dorazy + B skrutka + predpätie lanka) a spravne povedies a upnes radiace lanko cez nedrhnuce bovdeny a nedrhnuce koncovky, tak to bude spravne fungovat.

P.S. Zdoraznujem to slovo "funkcne". Je uplne zbytocne montovat spät stare komponenty s ktorymi to nefungovalo a skusat to s nimi znovu a dokazovat tu potom videom, ze to s nimi nefunguje. Treba pouzit neposkodene a funkcne kusy.
27.09.2017 - 17:42:04
00
môže tam byť aj iná chyba-napr. krátka reťaz,alebo omylom namontované iné radenie alebo prahadzovač-ak budú sedieť tie čísla,moja ponuka platí,zadarmo to nastavím,ak to dovezieš ku mne
27.09.2017 - 17:43:35
01
Kyle07 zdá sa mi, že si písal, že keď dáš prehadzku dole tak to radí bez problémov.
Ja som mal podobný problém, keď mi vťahovalo bowden do rámu. A vobec sa mi nepáči ten ohyb bowdenu k zadnej stavbe. Skús odfotiť celý bajk, ako máš vedené bowdeny a detailne si pozri všetky koncovky bowdenov, ideálne priamo keď radíš či sa nehýbu. Ukazuje to práve na to, že sa lanko niekde nešponuje ako by malo.

Edit: este raz som si prečítal tvoj prvý príspevok. Máš vobec dobre nastavené dorazy a správne našponované lanko? :)

Edit2: teraz som si všimol, že si napísal, že si už 2 pätky odtrhol. V dobrom obchode keď ti montujú novú pätku, tak by ju mali "docentrovať" k rámu. Je možné, že pri tých odtrhnutých pätkách si mohol ohnúť aj zadnú stavbu rámu? V tom prípade by totiž akýkoľvek nový šalter aj s novou pätkou bol "mimo rovinu" a tým pádom by si nedoradil na najvyššie pastorky. Zas ale potom nesedí to "dvojcvakavé" radenie. To skôr ukazuje zas na to lanko...
27.09.2017 - 17:47:47
00
Kyle07 : hmm, ak je to tak ako pises a dobre sme sa pochopili (nechapem preco potom ostatni stale pisu to svoje o nekompatabilite, zjavne moj prispevok necitali), tak potom tie utrhnute patky asi suvisia. Tazko mi takto radit od klavesnice, ale tym, ze si potvrdil, ze vymontovane z patky funguje, namontovane nie, tak uz je len krocik vysledovat, co zle sa udeje, ked sa to namontuje. Tam nieco musi byt sprajcnute, co na prvy pohlad nie je vidno. Tam treba hladat problem.
27.09.2017 - 18:52:59
01
Kyle07 prečítaj si tému: Prehadzovačka nehce radiť.
Možno tam nájdeš hľadanú odpoveď.
27.09.2017 - 19:19:52
01
A co na to B-skrutka? Pozrel som si nejake fotky a podla mna to moze byt ono - prehadzovacka sa oprie o kazetu a skonci to tam.
28.09.2017 - 08:21:24
00
Ale ved traja dlhorocni mechanici a ani reklamacne oddelenie to nevyriesili, my nemame sancu... :D
28.09.2017 - 08:50:21
01
GaliPe54 : prehadzovacka radi bez problemov. Len ked sa namontuje, tak nie :) Cize to nie je problem prehazky ako takej.
matko001 : vsak to som napisal hned na zaciatku :) .. ostatne aj pisal, ze je tam medzera 1mm, ale otazka pri ktorom pastorku. B skrutka mozno pomoze, ale i tak, vzhladom na rozne prehazky a urvanu patku tam bude nieco zaujimave.
28.09.2017 - 09:11:12
00
lto napísal:
GaliPe54 : prehadzovacka radi bez problemov. Len ked sa namontuje, tak nie :) Cize to nie je problem prehazky ako takej.
matko001 : vsak to som napisal hned na zaciatku :) .. ostatne aj pisal, ze je tam medzera 1mm, ale otazka pri ktorom pastorku. B skrutka mozno pomoze, ale i tak, vzhladom na rozne prehazky a urvanu patku tam bude nieco zaujimave.



Skúšali sme, nič... lanká aj bowdeny idú hladko aj pekne. Všetko je našponované. Jednoducho sa to nepohne. Vkuse metidujeme nad tým, že je zadná časť rámu nakrivo navarená, eventuélne,že pätka nesedí na mm presne,ako by mala. Skúsim to porovnať s rovnakým modelom a uvidím. Ďakujem ti ale.
28.09.2017 - 10:57:22
00
keyboard_arrow_up