To nie je mozne, neprist na to, kde je problem, ked funguje mimo ramu a v nom nie. Ved to postupne povolujte, az pride okamih, kedy to zacne fungovat.
28.09.2017 - 11:05:47
00
OK, ideme na blbuvzdorny postup:
krok 1: odnes to Danovi. :-)

Ake je tvoje realne meno? Lebo emailova adresa naznacuje, ze by si to mal hodit Jánovi Ciuttimu a mat to v rodine.

Ale teraz vazne.

Ak to chces urobit sam doma, tak nam nafot tieto pohlady:
1. Cely bike z boku - aby bolo vidiet ako mas vedene bowdeny - uz tu bol chalan ktory ich mal kratke a robilo to divne veci
2. Daj to do polohy kedy to nechce prehodit a nafod pohlad zozadu na prehadzovacku - hlavne ide o detail hornej kladky vs kazeta.

Ak to chces v servise, tak:
1. skus nastojom na rovnanie patky, ze ci je v rovine voci kolesu - tymto vylucis patku
2. Uvolni obidva dorazy (kedze asi nevies ktory je ktory), dotiahni B skrutku a OPATRNE skus radit. Pocitaj s tym, ze to mas v tomto kroku rozhodene a retaz ti moze spadnut mimo kazety.

ALE NAJDOLEZITEJSIE - DAJ TAM VSADE 9 RYCHLOSTNE KOMPONENTY A TEJ ISTEJ ZNACKY!! ( niekto mi dal sram a shimano do toho isteho a nebeha to)
28.09.2017 - 11:24:59
00
1. bez retaze radi vsetky a kladka licuje s pastrokami?
2. skusil by som eliminovat vplyv kabelaze na rame - test s docasnym kratkym a "priamym" bowdenom napr. 20-30cm medzi prehadzovackou a radenim (test s retazou aj bez).
28.09.2017 - 11:35:31
00
Všetko sa točí okolo radenia a prehadzovačky, ale mám pocit že všetko smeruje buď k pätke alebo zadnej stavbe či nie je kus skrivená.
28.09.2017 - 12:25:15
01
Nastroj na rovnanie patiek ti da patku do roviny s kolesom. Cize aj ked je kriva stavba, tak to nebude mat vplyv, lebo s nim patku "narovnas" opacnym smerom.
28.09.2017 - 12:56:35
00
Jezus napísal:
Ale ved traja dlhorocni mechanici a ani reklamacne oddelenie to nevyriesili, my nemame sancu... :D


Koľko máš rokov prosím ťa? 13? 14? Bavme sa prosím ťa racionálne a jak normálni ľudia bez osočovania a urážania sa jak deti, tým sa nič nevyrieši. Niekde je jednoducho problém. Teraz to akurát pozerá 4tý človek....


Naposledy upravil Kyle07 dňa 28.09.2017 - 14:56:02, celkovo upravené 1 krát.

28.09.2017 - 14:53:38
00
cipo11 napísal:
Všetko sa točí okolo radenia a prehadzovačky, ale mám pocit že všetko smeruje buď k pätke alebo zadnej stavbe či nie je kus skrivená.


To si presne myslím aj ja...
28.09.2017 - 14:54:06
00
Problem je v tom, ze nie si ochotny to riesit v normalnom obchode kde pracuju normalni mechanici. Vyriesene by to bolo za 15 minut. Ale kontrola / nastavenie stoji par €, takze namiesto toho to riesi uz stvrty "dlhorocny mechanik". A este vznikla aj tato zbytocna tema na 4 strany, kedze traja dlhorocni mechanici su totalni neschopaci. Treba dufat, ze aspon ten stvrty tomu rozumie.

P.S. Ano, som sarkasticky. Pokojne ma ignoruj a neber ma osobne. :)
28.09.2017 - 15:05:56
00
Zmeraj pätku prehadzovačky, či je v rovine s kolesom...ak je, tak môže byť zadná stavba pokryvená ako len chce, nebude mať žiaden vplyv na fungovanie preraďovania.
28.09.2017 - 15:14:57
01
Supafly666 napísal:
Zmeraj pätku prehadzovačky, či je v rovine s kolesom...ak je, tak môže byť zadná stavba pokryvená ako len chce, nebude mať žiaden vplyv na fungovanie preraďovania.


Je. Zmerané...
28.09.2017 - 15:19:04
00
Jezus napísal:
Problem je v tom, ze nie si ochotny to riesit v normalnom obchode kde pracuju normalni mechanici. Vyriesene by to bolo za 15 minut. Ale kontrola / nastavenie stoji par €, takze namiesto toho to riesi uz stvrty "dlhorocny mechanik". A este vznikla aj tato zbytocna tema na 4 strany, kedze traja dlhorocni mechanici su totalni neschopaci. Treba dufat, ze aspon ten stvrty tomu rozumie.

P.S. Ano, som sarkasticky. Pokojne ma ignoruj a neber ma osobne. :)


Ako môžeš vedieť,v akých a koľkých servisoch to bolo a kto to riešil??? Ak sa ti táto téma nepáči,tak ju zmaž a môžeš pokojne spávať a byť spokojný, že si robíš svoju robotu. Absolutne nijak som na teba neutočil, neurážal ťa ani ti nič nepovedal. Reaguješ jak infantilné malé dieťa, absolutne neprofesionálne, o tom že si moderátor ani nehovorím. To čo som napísal, som napísal. Nerozumiem,prečo sa stále do toho vrtáš, keď nevieš ničím pomôcť len vyrývaním. Dúfam a prajem ti, aby si mal raz zložitejší problém a robili z teba všetci debila.
28.09.2017 - 15:23:24
00
Samozrejme to nemozem vediet. Mozem len dedukovat z toho, ze prvy sikovny mechanik by problem vyriesil za par minut. Takze sorry, ale pobavilo ma, ze traja dlhorocni mechanici a reklamacne oddelenie problem vyriesit nevedeli. Musel to byt jeden odbornik väcsi ako druhy. :)

P.S. A pomoct viem - aj som Ti vsetko co treba spravit spisal: https://www.mtbiker.sk/forum/post1290690.html#p1290690
28.09.2017 - 15:44:40
00
A možno sa nakoniec ešte aj zistí, že tam je namontovaná 10 speed radiaca páčka ...... :)
V prvom rade ale naozaj treba demontovať 10 speedový šálter a nahodiť 9 speed bez ohľadu na to, že tam chvíľu aj 9 speed bol no tak isto to nešlo ako sa tu už prezentovalo lebo táto kombinácia nikdy naozaj nebude fungovať. :)
28.09.2017 - 15:58:44
04
... po prečítaní toho všetkého si myslím, že nakoniec sa môže zistiť hocičo.
28.09.2017 - 16:20:03
03
Občas som rád, že sme mali na fyzike toho Schrödingera a Heisenberga, inak by som toto vlákno nijako nevedel pochopiť. ;)
28.09.2017 - 21:30:05
01
keyboard_arrow_up