Zdravim
Mam bike Ridley SL kde jazdim na plastoch 23-622 (teraz Continental 4 season), samozrejme vylucne na cestach.
Nakolko manzelka ma krosovy bike a preferuje aj polne cesty, uvazujem, aky najsirsi "terenny" plast by mi pasoval na moje rafiky/bike (aby som nemusel kupovat koli polnym cestickam nejaky gravel alebo cyklokros) - predsalen, aj ked mam plaste 4 season, defekt na takychto tenkym plastoch je vysoko pravdepodobnejsi :-(
Prepdokladam ze rozmer 28-622 by nemal byt problem, ale uz 32-622 ?
Zvladne bezny cesntny rafik (Axelrims 24) sirsie plaste a limitom bude iba predna vidla ci sirka brzd?
Z obrazku sa mi paci napr Schwalbe CX Pro Performance trekingový plášť drôt 30-622 koli terennemu prevedeniu

Za nejake tipy vopred dakujem
03.10.2017 - 10:04:32
00
milan76Bike ani ráfik som narýchlo nenašiel, ale skús pozrieť: http://www.sheldonbrown.com/tire-sizing.html#iso - celkom slušné info o kombináciách ráfik - pneu. Hlavne musíš skontrolovať priechodnosť vidlice a zadnej stavby (dokumentácia bicykla, web výrobcu, alebo merať :-) ).

Mimochodom, na bývalom biku som mal ráfik 622-13C obutý 32-622 (700-32C). Síce to vyzeralo ako písmeno "OMEGA", ale jazdil som, držal na ráfe, nevyzúval sa.

A prosím nekomentovať nepomer, som si toho vedomý. Bolo to rýchle/núdzové riešenie aktuálnej situácie, nie cielená voľba.
03.10.2017 - 21:08:12
00
keyboard_arrow_up