Este k tym segmentom. Na porovnavanie sameho seba je to super, clovek vidi casy za niekolko rokov. Niektori to ale beru smrtelne vazne. Uz sa mi par krat stalo, ze som bol KOM a za dva tri dni tam isiel naschval predchadzajuci KOM len aby ma prekonal...

To že je niekto súťaživý na to sa nehnevaj :) Ak ti to uberá zo sebavedomia tak si urob súkromne segmenty a nikto ta neprekoná :D
20.10.2017 - 12:39:35
00
No ved..., psycholog uz zo mna salie.
20.10.2017 - 12:40:15
00
Mám takého súťaživého suseda. Raz mi to ale že riadne ukázal v kopci, že ako ma dá. Dal ma brutálne, no v nasledujúcom kopečku sa zložil :-)
20.10.2017 - 12:47:08
00
MarosHe
Ja používam Locus, ktorý po výjazde automaticky nahrá údaje do Stravy...
Ako si donútil Locus na tento autozápis? Zadáš v nastaveniach nejakú zložku (pre Stravu?. ktorú?) pre export? Vďaka. A už keď sa pýtam ;) .... používam Locus na orientáciu, ale aj zápis trasy. Rád by som však vedieť, ako dostať potom trasu do Stravy, aby sa mi následne vygenerovalo videjko z Relive (teda bez nahrávania výjazdu priamo v Strave). Ak to teda ide?
20.10.2017 - 13:51:27
00
Nechápem čo tu riešite, ide o najlepší čas na danom úseku, segmente, nič viac ... Kto ho ako a kedy dosiahne je nepodstatné ... Čas je najlepšia výpovedná, merateľna a kontrolovatelna hodnota, všetko ostatné (ako body tu počítane z počasia, hmotnosti či povrchu) je nemeratelne, subjektívne a nekontrolovatelne
20.10.2017 - 14:08:01
00
Cim viac rokov tym menej poharov a metalov :D. Vlastna skusenost. :P
20.10.2017 - 14:33:07
00
kopecakov akonahle nahras trasu na stravu, ktora je pri nahrati viditelna pre vsetkych a splna urcite parametre (myslim, ze min 20km) tak ti relive automaticky spravi videjko. samozrejme sa musis pred tym registrovat
20.10.2017 - 14:34:07
00
vlastoch napísal:
Nechápem čo tu riešite, ide o najlepší čas na danom úseku, segmente, nič viac ... Kto ho ako a kedy dosiahne je nepodstatné ... Čas je najlepšia výpovedná, merateľna a kontrolovatelna hodnota, všetko ostatné (ako body tu počítane z počasia, hmotnosti či povrchu) je nemeratelne, subjektívne a nekontrolovatelne

Práveže čas je úplne irelevantný, relevantný je napr. výkon vo watoch. Lebo keď ja budem napr. dávať 350W a bude fučať proti mne víchor a ty budeš dávať 350W v iný deň a bude bezvetrie, tak je veľmi pravdepodobné, kto bude mať lepší čas a rýchlosť a dalo by sa takto pokračovať v príkladoch. Takže čas v segmente a rýchlosť bez podmienok, za ktorých vznikol = voda v koši. Merať sa samozrejme všetko nedá, ale tie medaile a poháre = porovnávanie pipíkov pre súťaživých.
20.10.2017 - 14:59:18
01
110mat110 registraciu mam a urobenie videa z trasy nahratej Stravou otestovane... ide mi o ten MarosHeov sposob "automatickeho ulozenia trasy z Locusu (po ulozeni trasy) do Stravy...a hladam odpoved, ci po takomto presune trasy (aky format?) Relive vyrobi video.. dik
20.10.2017 - 15:00:23
00
Čo by som strave navrhol vývojárom.Tak azda najdôležitejšia vec dneska.A to všetky segmenty konkrétne dosiahnuté KOMI v danom dni na danom segmente.A možno aj prvé tri pozície miesta časi na segmentoch.Aby boli jasne preukázané aspoň foto s dňa či profilu.Že sa nejedná o e-bajk ale o klasiku či už horskú,cestnú bicykel.Pokial ma ísť o serióznosť,motivovanosť,súťaženie.Možno to je smiešne sa vždy odfotiť s bicyklom na traťi že sa nejedná o podvrch na e-bajku.


Naposledy upravil mafo dňa 20.10.2017 - 15:19:52, celkovo upravené 1 krát.

20.10.2017 - 15:04:29
00
Skoro mi hlava vybuchla z tvojho pisomneho prejavu.
20.10.2017 - 15:07:50
07
transporti686 napísal:
Práveže čas je úplne irelevantný, relevantný je napr. výkon vo watoch. Lebo keď ja budem napr. dávať 350W a bude fučať proti mne víchor a ty budeš dávať 350W v iný deň a bude bezvetrie, tak je veľmi pravdepodobné, kto bude mať lepší čas a rýchlosť a dalo by sa takto pokračovať v príkladoch. Takže čas v segmente a rýchlosť bez podmienok, za ktorých vznikol = voda v koši. Merať sa samozrejme všetko nedá, ale tie medaile a poháre = porovnávanie pipíkov pre súťaživých.


To čo píšeš je síce pravda, ale to nič nemení na tom že čas je jediná objektívna a zároveň presne merateľna veličina na porovnavanie ... ako by si kontroloval vstupy do stravy ktoré by si tam nahadzovali alebo ako by si prepočítavať vplyv hmotnosti bajku na čas ? Ani v atletike ti nikto neprepocitava časy v behoch podľa rýchlosti vetra či množstva zrážok alebo teploty ...
A už vôbec nechápem prečo dehonestujes porovnavanie ... Je predsa úplne normálne že niekoho zaujíma ako a či sa zlepšuje alebo ako na tom je v porovnaní s kamošom či kolegom či vseobecne oproti najlepšiemu ...
20.10.2017 - 15:16:54
00
transporti686 napísal:
Práveže čas je úplne irelevantný, relevantný je napr. výkon vo watoch. Lebo keď ja budem napr. dávať 350W a bude fučať proti mne víchor a ty budeš dávať 350W v iný deň a bude bezvetrie, tak je veľmi pravdepodobné, kto bude mať lepší čas a rýchlosť a dalo by sa takto pokračovať v príkladoch. Takže čas v segmente a rýchlosť bez podmienok, za ktorých vznikol = voda v koši. Merať sa samozrejme všetko nedá, ale tie medaile a poháre = porovnávanie pipíkov pre súťaživých.

Podla mna to zbytocne silis. Myslim si, ze kazdemu je jasne, ze rebricek na Strave moze a nemusi byt skutocnym ukazovatelom vykonnosti. Rovnako ako aj watty mozu a nemusia byt, nakolko v cyklistike sa nesutazi vo wattoch, ale v tom, kto bude prvy v cieli, a to okrem wattov je ovplyvnene aj dalsimi parametrami ako napr. aerodynamicky koeficient toho ktoreho pretekara, ci jeho hmotnost. Inak by sme sa mohli jednoducho porovnavat vysledkami zatazovych testov a bolo by vymalovane.
Ak poznas niekoho, kto si honi ego na tom, ze ma vela KOMov, proste ho ignoruj. V konecnom dosledku, ak sa niekto chce porovnat s niekym inym, kto je lepsi cyklista, mozu sa postavit na start preteku a je vyriesene:)

Co je ale v skutocnosti dolezite je to, ze segmenty na Strave motivuju mnohych cyklistov k jazdeniu, taky maly prvok "gamifikacie" ich prinuti stravit viac casu na bicykli a trochu obcas zamakat. Ak vdaka tomu bude viac ludi jazdit, tak je to dobre, nie?
20.10.2017 - 15:18:50
04
Rachela: s tvojím tvrdím môžem len súhlasiť. To čo poviem teraz je len môj osobný názor a pohľad alebo postoj k tomu: Pokiaľ to v strave funguje ako som písal, má pre mňa porovnávanie v segmentoch v strave veľmi nízku hodnotu, max. sa môžem porovnať sám so sebou a to úprimne viem urobiť aj bez stravy. Nepopieram prínos stravy ako takej, len ma vôbec neoslovuje filozofia tých pohárov a metálov, pokiaľ je to založená na takýchto základoch. Jediné objektívne porovnanie je v závode za rovnakých podmienok.
20.10.2017 - 15:28:35
00
kopecakov napísal:
110mat110 registraciu mam a urobenie videa z trasy nahratej Stravou otestovane... ide mi o ten MarosHeov sposob "automatickeho ulozenia trasy z Locusu (po ulozeni trasy) do Stravy...a hladam odpoved, ci po takomto presune trasy (aky format?) Relive vyrobi video.. dik


Akonahle ulozis trasu, sa ti syncne so stravou. Je to to iste, ako keby si trasu manualne ulozil, dal do PC a nahral na stravu. Takto sa to len spravi samo automaticky. Ale ako treba nastavit locus neviem
20.10.2017 - 17:06:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up