Vy co dávate kvalitný dsp procesor a koncaky a mam také kino, že lusk
14.11.2017 - 12:19:35
01
:) ja ho mam s Hegel H160 :)
14.11.2017 - 12:27:45
00
Este vas poprosim o nazor na zostavu:
http://www.bisaudio.sk/vypredaj/Akciove_sety/Sonsu_Faber_Principia_5_Marantz_M_CR_611
Dik
14.11.2017 - 14:47:01
00
Ahoj....milerad by som pomohol ale nikto nevie ake "mas usi" a mozno ani nikto nema prave tuto kombinaciu doma...co som sa iba docital o Marantz, tak ten je muzikalny...uz spominany Hegel je dynamika sama o sebe, ten mam..tak viem....
...keby si si vedel tuto "tvoju" kombinaciu vypocut..to by bolo najlepsie...
..vela stastia
14.11.2017 - 21:51:20
00
A hlavné nikto nema tvoju obyvacku :-( vid ddemo-ov post kusok vyssie. Hi-fina je objektivna asi ako krasokorculovanie, pre kazdeho hra najlepsie ta jeho zostava a ta ktoru "nutne potrebuje" ale priestor v ktorom pocuvas dokaze spolahlivo zabit cokolvek... Detto v auto-hifi, aj ked tam je to relativne jednoduchsie - priestor sam o sebe je nahovno vzdy, takze tam tie markatne rozdiely robi kvalita montaze ;-)
14.11.2017 - 22:12:05
00
fokel... ano je to vec cisto subjektivna, ale neuveril by si, kolko zarucenych "spica top" reprosustav (a pomerne drahych) sme testovali a ktore proste nehrali (aj ked sa nas importer snazil presvedcit o opaku). Alebo napriklad v pripade testu stlpovych reproduktorov v triede cca 2,5 - 3K ojro (vtedy to este bolo v korunach), sa kazdy druhy dovozca hned pytal:" budu v teste aj Dynaudia"...? Ak bola kladna odpoved, nemal chut tam tie svoje zaradovat. Stacilo vyrobit peknu nalestenu debnicku, pochromovane okraje mriezok, do toho nejak fascinuuce logo a veselo sa predavalo, a najhorsie ze aj ludia, ktori si to kupili potom presviedcali ostatnych ze toto je to prave hi-fi. Slaba priestorovost, zastrete vysky. dunive basy...ako cez sablonu...
Takze prva vec pred kupou je, ze zostava musi mat referencie v casopisoch a na forach, druha vec doladit k tomu celemu aj posluchovu miestnost. Vela cleniteho nabytku, po stenach obrazy tapiserie a na oknach tazke zamatove zavesy...K tomu stacia stare second-hand Contour-y za par supov z nemeckehoi eBaya + plus nejaky lepsi a vykonnejsi zosik a mas hudbicku ako vino... :)
15.11.2017 - 07:32:32
00
Zas nie každému vyhovuje presný zvuk dynaudia
15.11.2017 - 09:54:07
00
Presne tak, ja som si bol tie Dynaudia vypocut a bolo to prilis sterilne. Na klasiku super, ale na rock nic moc.
15.11.2017 - 10:24:27
00
GZA napísal:
Zas nie každému vyhovuje presný zvuk dynaudia

Fedo... ved prave repraky by mali byt co najanalytickejsie (Dani neklamu) a co najpresnejsie Preto ich maju v studiach. Zbytkom zostavy sa da doladit aj urcita "emotivnost" prejavu.
Ale potvrdzujem ze ako predvadzacie bednicky som uz pocul aj Dynaudia hrat hrozne... a dost vysoku radu... uskriekane a drsne v prejave... ale predpokladam ze chyba bola niekde od nahravky az po zosiky ci v nie dobrej kombinacii...
Zemo...ak si z BA alebo sa tu niekedy vyskytujes a mas zaujem, kludne ti mozem predviest ze aj Dynaudia su velmi dobre aj na rock ci metal...
15.11.2017 - 15:52:34
00
Každý má iný zvukový ideál, počul som Dynaudio Evidence, Wilson Audio Maxx a Focal Utopia a Dynaudio malo pre mňa najslabší zvuk.... Ale uznávam, ze dynaudio je kvalita... Najlepšie čo som v živote počul bola zostáva Wilson + Krell ale to sme už v inej galaxii :)
15.11.2017 - 15:59:08
00
Hosť napísal:
co som sa iba docital o Marantz, tak ten je muzikalny...

"muzikálne" nebrať, radšej neutrálne ;)
15.11.2017 - 17:27:08
01
...presne... od Marantz ma odhovorili a som rad, ze som nakoniec skoncil pri Hegel....nie je to o maximalnom konforte ako pri "japonskych (?)" znackach (vypinanie mobilom...stereovaha..basy..vysky..famozny display)..ale je to o krasnom jednoduchom dizajne so super dynamikou...
16.11.2017 - 05:56:17
00
GZA napísal:
Každý má iný zvukový ideál, počul som Dynaudio Evidence, Wilson Audio Maxx a Focal Utopia a Dynaudio malo pre mňa najslabší zvuk.... Ale uznávam, ze dynaudio je kvalita... Najlepšie čo som v živote počul bola zostáva Wilson + Krell ale to sme už v inej galaxii :)

Ak je to uz v tejto cenovo prilis vysokej kategorii, tam neviem resp. ani nechcem porovnavat. Pre mna je Dynaudio najsilnejsia znacka v zaplatitelnej triede, a ako som uz pisal mam Contour 1.3 s vyskacmi Esotar T330 a dal som za jazdene debnicky z nemecka 500 ojro a za vyskace 300 ojro. Za tieto relativne male peniaze som sa zvukovo dostal tam, kde nie su ani niektore nove debnicky za 2-3k. Jasne ze Wilsony, Focal-y v najvyssich triedach hraju fantasticky, len mi to je prd platne ked ich nikdy nebudem mat doma.
Apropo, ked uz boli spomenute tie top reproduktory bez cenoveho limitu, tak pre mna to boli a su Acon ultima 4 mkII tu od bratislavskeho vyrobcu. Pocuvat ich je naozaj zazitok...

Prílohy:

Acon-ULTIMA-4-Mk.II_2-683x1024.jpg
Acon-ULTIMA-4-Mk.II_2-683x1024.jpg 104.07 KiB thumb_up3thumb_down

16.11.2017 - 07:46:44
00
Ja by som sa bal kupovať používané bende.... A ja už nič nemám doma, nie sú na to prasule... A shit počúvať nebudem :)
16.11.2017 - 08:26:02
00
ddemo - dik za ponuku, momentalne toho vela nepocuvam, nieje velmi cas, takze aj tie usi niesu teraz take vytrenovane. ale ja som bol vzdy v tom ze prave elektronika ma byt co najneutralnejsia a repraky maju svojim prejavom "sadnut" posluchacovi. Tie Dynaudia co som vtedy porovnaval musim priznat, ze to boli klasicke bedne oproti stlpovym Tannoy a Qacoustics, takze boli trochu v nevyhode. Cenovo boli ale vsetky zhruba v tej istej kategorii, tie Dynaudia dokonca asi este o nieco vyssie.
16.11.2017 - 08:46:31
00
keyboard_arrow_up