Zemo napísal:
inak ako to je s tou Apple koncovkou - ved kedysi sa to zjednotilo, ze maju mat vsetci povinne rovnake koncovky aby nemusel mat kazdy 10 nabijaciek roznych. Plati za to Apple nejake pokuty? Alebo to bolo len dobrovolne?

Povinné to bolo pre všetkých.
No jabĺčko si aj tak išlo vlastnou cestou. Veď stavajú na tom že sú iní.

fedor21 ja si WP 8,1 a už dokonca aj WP 10 obhajujem stále.
To že NOKIA mala zmluvu s Microsoftom "len" na dva 2r. som vedel no myslel som si, že Gates sa len potrebuje dostať do segmentu smartfónov a potom bude pokračovať ďalej pod vlastnou značkou - aj tak bolo.
No dlho nevydržal. Asi to nesypalo tak ako si predstavoval.
Naďalej si myslím, že je to naj (pre mňa určite) a frčím stále s NOKIA Lumia 925 s o.s. WP 8.1. Manželka už prešla na NOKIA Lumia 830 no ale iba kôli tomu že pri WP 8.1 prestal Microsoft podporovať Messenger a pri Lumii 925 nejde urobiť upgrade na W10.
PS: Nikomu nevnucujem či má fungovať na WP, Androide či iOS - každý tu má svoj rozum ako aj požiadavky na to, čo má jeho :mp: dokázať/podporovať.
:hai:
05.12.2017 - 14:25:44
00
Turbi napísal:
raz nabija a raz nie


Skúšal si vyčistiť konektor? Možno by to nabíjanie fungovalo spoľahlivejšie. Opatrne špáradlom vybrať bordel, niekedy sa tam toho nazbiera prekvapivo veľa :)
05.12.2017 - 14:25:48
00
clxno1 napísal:
Sice som necital jeho prispevky, ale mudro pisal :-) Ja som par mesiacov dozadu presiel z W10M na iPhone a so zhrozenim konstatujem, ze 99% ludi sa zblaznilo alebo ja som lietadlo. V porovnani s WP/W10M je iOS/AOS totalne neergonomicky OS, ktoreho UI navrhovali ludia uplne mimo realitu ovladania vreckovych zariadeni. Je skoda, ze po ergonomickej stranke tak skvely OS ako bol WP7/WP8 skoncil zapadnuty prachom.

PS Pre haterov: Moja kritika smeruje vyhradne k ergonomii iOS/AOS a nema nic spolocne s ekosystemom ani funkcionalitou samotneho OS.


Pointa prispevku unikla. Pisal som o človeku ktorý ironicky poznamenal, ze konečne ma android USB-C, lebo jeho Apple ktorý ma pol roka aj s podbradníkom, má dávno lightning. Pritom, ked uz bolo dávno USB-C, on mal ubohe micro-ubc a o lightningu nemal v tej dobe ani sajnu. To je gro. Ze je to clovek co do toho vidí ako koza do piva, ale ma nutkanie sa k tomu výjadrit, pricom nemá sajnu o čom rozpráva. O ergonomickej stranke tu ani slovko nepadlo. Naco je ergonomia na systeme kt. prakticky uz neexistuje


Naposledy upravil fedor21 dňa 05.12.2017 - 14:35:16, celkovo upravené 1 krát.

05.12.2017 - 14:31:53
00
Ad microUSB - tiez som samozrejme zazil problem s konektrorom aj ked si davam pozor, ale staci kupit novy kabel za 1-2 €. Nici sa samci konektor na kabli a samici konektor v zariadeni je OK aj po X rokoch.

A vobec nie som podrazdeny a uz vobec nie som extremista co sa tyka vojny Apple vs. zvysok sveta. :) Ja som Apple odmietol len z toho dovodu, ze si razia svoju cestu ryzovania na nekompatibilite a nechcu spolupracovat. Reagoval som na to preto, ze nemam rad taketo neobjektivne dotahovacky a porovnavanie. Najprv treba velmi dobre poznat konkurenciu aby bol na mieste utok na ich slabe miesta. A ono akosi to zalohovanie dat a konektory slabe miesta nejaky ten piatok nie su. Zato chybajuci 3.5 mm konektor alebo nekompatibilny ligthning konektor su naozaj relevantne a slabe miesta z mojho pohladu.
05.12.2017 - 14:34:31
00
Lubik ja Vám názor neberiem, v mojom prispevku som netvrdil ze je lepsie to, alebo to, alebo hento. Poukazoval som na konkretnu vec a to: Pisal som o človeku ktorý ironicky poznamenal, ze konečne ma android USB-C, lebo jeho Apple ktorý ma pol roka aj s podbradníkom, má dávno lightning. Pritom, ked uz bolo dávno USB-C, on mal ubohe micro-ubc a o lightningu nemal v tej dobe ani sajnu. Cize ak mate potrebu si obhajovat WP, nech sa pači, nemám nič proti. Ale ak za pol roka budete mat IOS alebo android a budete tu vypisovat podobne hluposti ako pán P., ze uz je lepsie to, budete presne ako on.
05.12.2017 - 14:35:01
00
Fedor touto cestou Ta ziadam aby si nam vsetkym tykal lebo mam pocit ze som na nejakom seniorskom fore :handshake:
05.12.2017 - 14:48:14
07
Jezus Ja mam problem vo vyheganosti samice, nie s kablom.
A preto som ako prevenciu na skusku kupil ten magneticky kabel aby som znizil manipulovanie s tym micro usb samicou kedze ta vecicka z magnetickeho kabla bude neustale bez vytahovania nastrcena v samici micro usb.
A ostatne veci ohladne jablka. Je to uhol pohladu. Ja som sluchatka na mobil nepouzil uz hodne dlho a v mojom okoli nie som jediny.


Naposledy upravil Turbi dňa 05.12.2017 - 15:01:51, celkovo upravené 1 krát.

05.12.2017 - 14:49:01
00
To vážne registrácia na bike fóre kvôli možnosti hádať sa s Mišom o telefónoch?


Naposledy upravil volodaj dňa 05.12.2017 - 18:59:00, celkovo upravené 1 krát.

05.12.2017 - 14:50:26
01
Turbi: Uz asi nie je v zaruke, co? Keby hej, tak to mozno stoji za reklamaciu. Ale mozes to dat opravit aj po zaruke za poplatok - autorizovany servis by mal zvladnut vymenu konektora na zakladnej doske.
05.12.2017 - 14:55:54
00
Hosť napísal:
Pozri kolko launcherov, pomocou ktorych si vies upravit UI, mas k dispozicii pre Android.

A tu je zoznam vsetkych launcherov ktorymi si mozes prisposobit iOS.

A ktory launcher mi prehodi notifikacne centrum na tah zospodu? Ktory launcher mi prehodi zauzivany nezmysel vo forme ovladacich prvkov v hornej casti obrazovky do spodnej casti obrazovky pre vsetky apps (vstavane aj 3rd party)?

WP/W10M neboli len o LiveTiles, aj ked to bola (aspon pre mna) killer feature. Jednoducho, min. od WP7.X po WP8.0, to bol OS, ktory sa dal krasne obsluhovat palcom ruky, v ktorej sa telefon drzal a to bez ohladu na velkost uhlopriecky. iOS aj AOS su jednoducho zle navrhnute od zaciatku (notifikacne centrum zhora, koncentracia ovladacich prvkov do hornej casti 5+" obrazoviek). Od WP8.1 to slo do kopru aj pri windowsoch.
05.12.2017 - 14:56:22
00
Jezus Zvycajne je problem s kablom, ale nie vzdy. Dve Xiaomi s rovnakym problemom a rozdrbana je samicka v telefone.

clxno1 Od WP10 zaviedli uzasnu ficurku, ktora ti po dvojitom stlaceni home buttonu zmensi obrazovku cca o polovicu. Cize dosiahnes jednym prstom vsade. Ja si na svoju Nokiu nedam dopustit
05.12.2017 - 14:59:27
00
Jezus napísal:
Turbi: Uz asi nie je v zaruke, co? Keby hej, tak to mozno stoji za reklamaciu. Ale mozes to dat opravit aj po zaruke za poplatok - autorizovany servis by mal zvladnut vymenu konektora na zakladnej doske.

Uz nie je v zaruke a neinvestujem do neho ani 1€ lebo ho teraz pouzivam len ako hajzelsurfovač.
05.12.2017 - 15:04:11
01
fedor21 napísal:
Pointa prispevku unikla. Pisal som o človeku ktorý ironicky poznamenal, ze konečne ma android USB-C, lebo jeho Apple ktorý ma pol roka aj s podbradníkom, má dávno lightning. Pritom, ked uz bolo dávno USB-C, on mal ubohe micro-ubc a o lightningu nemal v tej dobe ani sajnu. To je gro. Ze je to clovek co do toho vidí ako koza do piva, ale ma nutkanie sa k tomu výjadrit, pricom nemá sajnu o čom rozpráva. O ergonomickej stranke tu ani slovko nepadlo. Naco je ergonomia na systeme kt. prakticky uz neexistuje


Vsak v pohode, ja som to pochopil. Len mi tvoj prispevok prisiel trochu "hatovo" naladeny voci WP/WM, na ktory ja nedam dopustit, aj ked uz par mesiacov pouzivam iPhone (resp. to striedam, lebo ma ten iKram a jeho OS vie tak vytocit, ze sa aspon na par dni vzdy musim vratim k L950).

Este k tvojej poslednej vete: Ako moze drviva vacsina stada pouzivat tak neohrabane a neergonomicke OS?
05.12.2017 - 15:07:45
00
110mat110 napísal:
clxno1 Od WP10 zaviedli uzasnu ficurku, ktora ti po dvojitom stlaceni home buttonu zmensi obrazovku cca o polovicu. Cize dosiahnes jednym prstom vsade. Ja si na svoju Nokiu nedam dopustit

Super, takze kvoli zavedeniu prasackych features z iOS/AOS zavedieme dalsiu "zbytocnu" funkciu, o ktorej samozrejme viem a prisla mi vzdy maximalne neprakticka.
05.12.2017 - 15:11:54
00
Lubik napísal:
...To že NOKIA mala zmluvu s Microsoftom "len" na dva 2r. som vedel no myslel som si, že Gates sa len potrebuje dostať do segmentu smartfónov a potom bude pokračovať ďalej pod vlastnou značkou - aj tak bolo.
No dlho nevydržal. Asi to nesypalo tak ako si predstavoval....

Sypat to sice nesypalo, ale malo to slusne nasliapnute. Zial, prislo k vymene vedenia a Nutella to pochoval hned ako mohol. Uz len cakam kedy Nutella pochova Surface a XBox.
05.12.2017 - 15:15:48
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up