Napr. aj značka Ergon ma dobré riešené batohy, z tých cca 15 l Osprey Raven, Zealot, ale napr. aj Shimano Unzen 15 vyzerá dosť dobre, no sú to batohy bez chrániča chrbta, ak to niekomu nevadí :)
07.12.2017 - 11:39:39
00
Imro1 teraz mas jeden jazdeny deuter attack v ponuke: https://www.mtbiker.sk/bazar/prislusenstvo-oblecenie-a-batohy/321265/deuter-attack-20l-s-chranicom.html
18.12.2017 - 22:49:20
00
Tak mne zatiaľ stačí to čo mám, aj vlastnosťami aj veľkosťou 😀 ale ak by som potreboval väčší, tak by to bol kandidát c. 1. Prípadne nejaký Ergon bez chrániaca, tie sú tiež perfektné 😀
20.12.2017 - 07:45:57
00
funtomi napísal:
Mam Arcore zo sportisima vtedy ked som kupoval stal asi 10eur

https://www.sportisimo.sk/arcore/cruiser/125827/

Do neho som dokupil z Decathlonu 2litrovy vak na vodu. Vozim ho v jeseni a v zime a uplna pohoda.


Zmestili by sa do neho dve 1,5 l flase?
07.01.2018 - 20:35:52
00
Ma niekto skusenosti z Pinguin Flux http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/flux-15/p-5668
pripadne Acepac Flux protector bud 15L alebo 20L http://www.acepac.bike/batohy-2/flux-protector/
je to vpodstate to iste len s mensimi odlisnostami, no este pozeram aj na Osprey Zealot
Stary 9L batoh nieco ako camelbak Chaos uz dosluhuje a rad by som nieco trosku vecsie nech na celodeny trip nemusim z vecami hrat tetris :D
22.01.2018 - 12:42:17
00
ja som kupoval na odporucanie kolegu, ktory je aktivny turisto/cyklisto/jaskyniar batoh aj s camelom od ceskeho vyrobcu CORAZON, model BLUEBERRY 18L . Aj s camelom vysiel na nejakych 65€... maximalna maximalna spokojnost, pevny CORDURA® material, rozmerovo maly/velky, lebo na biku nezavadzia a sedi skvelo na chrbte ale na turistiku sa tam zmesti aj bunda aj termoska aj jedlo a nahradne oblecenie. Zipsy behaju uplne lahulinko. Takisto tam ma kopec uchytov a da sa nan pripevnit helma. Nerobim reklamu, ale povazujem ho za velmi dobry ekvivalent Deuteru. Jedine co musim dokupit, je nejaka karabinka, lebo som sa bal v meste o helmu, ze mi ju udrbu kym stojim na krizovatke :P

Prílohy:

Screenshot_1.jpg
Screenshot_1.jpg 63.15 KiB thumb_up1thumb_down

22.01.2018 - 12:58:54
00
pozrel som si ten corazon ale nejak ma nezaujal a ta helma tam musi docela slusne poletovat v terene len pri takomto uchyteni, ja uz sa rozhodujem iba medzi tymi co som vypisal a viac ma to taha k tym ceskym znackam ako k tomu Osprey
22.01.2018 - 13:22:35
00
kazdemu vyhovuje nieco ine, nikomu ho nenutim. Prilba tam nepoletovala, drzi to tam dost natesno - remienkami som si to upravil tak, aby to nelietalo, aj ked sa to na prvy pohlad nezda. Nieje to vsak cistokrvny cyklobatoh, co vidiet na jeho konstrukcii, avsak sedi skvelo. Chcel som nieco na turistiku aj na cyklo a to splna na 100%. Ja som tiez radsej volil Cesku znacku ako hypovany Deuter alebo Alpine Lowe.
22.01.2018 - 13:43:12
00
V terene ma byt prilba na hlave.
22.01.2018 - 14:26:22
06
sak dole kopcom bola.Nekupoval som kvalitnu prilbu pre srandu kralikov. Po meste a hore kopcom som ju mal pripnutu na batohu - a tam nelietala :)

k tym batohom pinguin a acepac, asi ani jeden nebude zla kupa. Robia batohy uz nejaky ten piatok, takze vedia co a ako. Pohodlnejsie na nosenie vyzera ten Acepac Flux protector. Ja som vyberal medzi Mammut Neon Light 12 a tym Corazon a vyhral Corazon. Mammut mi bol uz prilis malicky.

Ten integrovany chranic chrbtice som tiez zvazoval, otazne je, nakolko je to ucinne a nakolko je to len marketingovy tah predat nieco drahsie.
22.01.2018 - 14:56:54
00
Aj hore kopcom sa dá spadnúť, videla som to - meter vedľa mňa, v strmom stupáku chalanovi vytrhlo nohu z spd pedála a prevrátilo hoaj s bikom dozadu rovno na hlavu - on helmu mal ... v "2 km" rýchlosti sa padá tak, že sa ti stávajú hnusné úrazy ... mne praskla v hlave pyramídová kosť - išla som ani 5 km, debilne mi zvrtlo koleso, nečakala som to - náhoda a v sekunde zle - mala som šťastie, že počujem na pravé ucho, lebo v tej kosti je centrum sluchu. To bolo jediný krát kedy som nemala na have helmu, neviem ani prečo, no našťastie som mala pletenú čiapku, bola to jeseň a šla som Len tuto kúsok". Nech si každý nosí helmu alebo nenosí, len opisujem dve hnusné skúsenosti čo odkazujú na to, že helma podľa mňa nie je určená len na zjazd lebo pád sa nemusí rovnať len vyššej rýchlosti.
Ja mávam helmu na batohu na skialpe a často rozmýšľam nad tým, že by som si ju dala na hlavu najmä, keď idem hore popri zjazdovke, atak, no blbé náhody.
22.01.2018 - 15:26:58
05
na batohu je im dobre, sa nezapotia :) tiež mam na skialpe prilbu na batohu, ale ako prídeme do terénu ide na melona :D a to len ked sa ide mimo domáce ihrisko...
22.01.2018 - 16:06:32
00
tak zatial vozim vecsinou 2 helmy jednu klasicku AM a druhu Full-face, teda potom vzdy je ta druha pripnuta na batoh a potrebujem aby sa ani nepohla a pri zjazde som o nej nevedel.
aj ja mam skusenost ze v mensej rychlosti su pady horsie ako vo vecsej, kedze vo vecsej rychlosti sa da este nejak odrazit z biku a dopadnut mimo neho ako narozdiel v nizsej rychlosti kde clovek pada pomotany aj s bikom.
ten chranic je aj pre mna velkou otakou kedze ak je batoh nalozeny vecmi a aj vakom s vodou tak to tiez dokaze krasne stlmit pad a nemusi tam byt ani ten Sas-Tec panel i ked s nim to mozno bude este trochu lepsie ale klasickym chranicom sa to urcite nevyrovna
skoda mozno trochu je ze ten pinguin je len vo verzii 15L a nie aj 20L kedze velky batoh sa da popruhmy vzdy stiahnut narozdiel od mensieho ktory sa uz zase zvescit nedokaze
22.01.2018 - 16:12:52
00
tu helmu uz neukecam, v lete jazdim aj po meste s prilbou. Teraz bolo -5 a uprednostnil som ciapku pred prilbou (nemam capicu pod prilbu). Dole kopcom som vymrzol a potom znova sup capicu na hlavu :D

Ak by mi slo o cielenu ochranu pri zjazde, tak urcite telovy chranic na to urceny. Ak o pocit bezpecia pri nahodnom pade, tak tam by to mohlo stacit. Urcite lepsie ako nijako nechraneny chrbat. Uz aj camelbag a nepremokava bunda v ruksaku nieco zatlmi.

Neviem co jazdis a ako dlho, ale 20L uz je slusne velky batoh. Tam sa da zbalit dost vela veci.
22.01.2018 - 16:23:15
00
Prilba môže niekedy v meste pomôcť viac ako v teréne...a tie čiapky pod prilbu sú teraz v zime, ale aj na jar a jeseň najmä v ziazdoch super. Nestoja až tak moc a za ten tepelný komfort to určite stojí. Samozrejme aj kvôli bezpečnosti, nemusíš sa rozhodovať medzi prilbou a čiapkou-môžeš mať oboje, cez zimu ťa šmykne ani nevieš ako, takže bezpečnosť by mala byť na 1. mieste :)
22.01.2018 - 17:05:56
02
keyboard_arrow_up