Predpokladám, že pod synchronizačným káblom rozumieš ten kábel, ktorým PDAčko pripájaš do USB portu domáceho PCčka.

Ty však na svojom PDAčku potrebuješ tzv. USB-host rozhranie. To je také, do ktorého strčíš napr. USB kľúč, a tak ho využívaš ako klasický USB drive na PDAčku. Tvoje PDAčko však musí podporovať USB-host a ty si musíš kúpiť kábel s USB-host konektorom. (Ako si sa správne pýtal, existujú aj SDIO-USBhost adaptéry využívajúce slot SD karty.)

Ďalšia otázka je, či aj tvoj navigačný SW, ktorý v PDAčku používaš, vie uploadovať a downloadovať cez takéto rozhranie. Ja som mal napr. s OziexplorerCE problém. Download pozná, ale upload ešte nevie
Veľmi som nepomohol, ale som si aspoň takto v nedeľu večer zateoretizoval.

Možno sa niekto chytí a poradí ti (Musíš mu však asi poskytnúť nejaké konkrétnejšie takticko - technické dáta).





Presne ten kabel som myslel.

SDIO-USBhost adaptéry sa budu spravat ako sd karta, takze fachcit budu obidvoma smermi? 20GB flashdisk by sa mi pacil. :)


V PDA-cku mam Oziho a na dowload Ozi CE GPS betaverziu 1.10.2
Primarne mi ide o download, aby som si mohol mimo domu vyprazdnit GPS-ku. Mam prieskumnicke ambicie, upload ma zatial velmi netrapi 8)

Hardware:
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=144&pID=6446
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/images/e ... 00x400.jpg
21.01.2008 - 08:47:31
00

Predpokladám, že pod synchronizačným káblom rozumieš ten kábel, ktorým PDAčko pripájaš do USB portu domáceho PCčka.

Ty však na svojom PDAčku potrebuješ tzv. USB-host rozhranie. To je také, do ktorého strčíš napr. USB kľúč, a tak ho využívaš ako klasický USB drive na PDAčku. Tvoje PDAčko však musí podporovať USB-host a ty si musíš kúpiť kábel s USB-host konektorom. (Ako si sa správne pýtal, existujú aj SDIO-USBhost adaptéry využívajúce slot SD karty.)

Ďalšia otázka je, či aj tvoj navigačný SW, ktorý v PDAčku používaš, vie uploadovať a downloadovať cez takéto rozhranie. Ja som mal napr. s OziexplorerCE problém. Download pozná, ale upload ešte nevie
Veľmi som nepomohol, ale som si aspoň takto v nedeľu večer zateoretizoval.

Možno sa niekto chytí a poradí ti (Musíš mu však asi poskytnúť nejaké konkrétnejšie takticko - technické dáta).





Presne ten kabel som myslel.

SDIO-USBhost adaptéry sa budu spravat ako sd karta, takze fachcit budu obidvoma smermi? 20GB flashdisk by sa mi pacil. :)


V PDA-cku mam Oziho a na dowload Ozi CE GPS betaverziu 1.10.2
Primarne mi ide o download, aby som si mohol mimo domu vyprazdnit GPS-ku. Mam prieskumnicke ambicie, upload ma zatial velmi netrapi 8)

Hardware:
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=144&pID=6446
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/images/e ... 00x400.jpg
21.01.2008 - 08:48:18
00
Nazdar, potreboval by som poradiť v oblasti navigácie. Chcel by som si kupiť GPS-ko na bajk. Povodne som rozmýšlal nad Garminom ako špičke na trhu, avšak dozvedel som sa, že sa tam používať môžu len originálne mapy od výrobcu. Rád by som si tam dal aj iné mapy. Našiel som ešte niečo zaujímavé, mobil s GPS konkretne HTC 3300 alebo HTC touch cruise. Udajne je možné si do toho stiahnuť aj turistické mapy SK/CZ. Prosím ak ste už o týchto vecičkách počuli, prípadne skúšali poradte čo je lepšie čo horšie. Poprípade napíšte svoje skúsenosti s HTC alebo garminom a ich modelmi. Prípadne nejake iné možnosti. tisíceré díky


rozhodnout se jestli outdoor-přijímač nebo mobil s gps -modulem může bejt těžký. dneska už nerozhoduje citlivost přijímače protože nový modely garmina mají bud velmi citlivej přijímač ShirhIII (60CSx) nebo jiný, blíže nespecifikováný ale stejně citlivý (vista HCx). stejně tak tobou jmenovaný mobil má velmi citlivý přijímač, viděl sem na vlastní oči. ani velikost display nehovoří proti mobilu, má ho dokonce větší než výše jmenovaný garminy. co se týká spotřeby tak pda beští dost, mobily sou na tom mnohem lépe a dá se s nima odjet i něco přes 5 hodin s plnou navigací, nevyrovnají se ale outdoor-gps. rozhodující pro tebe jsou dvě věci.
1. mapy: do garminu můžeš použít bud oficiální mapu, která bývá dost drahá a různé kvality, kterou neovlivníš, nebo volně přístupnou na některym webu (např. http://mapcenter.cgpsmapper.com/ ) anebo si vyrobit vlastní ale to člověka dost brzo unaví :roll: naopak do mobilu si nahraješ jakoukoli zkalibrovanou mapu, klidně i víc přes sebe na stejnym území a prostě si vybereš tu, která ti v danou chvíli vyhovuje (třeba i velmi podrobný letecký snímky pro ověření existence cest a chodníků z "papírový" naskenovaný mapy)
2. odolnost přístroje: garmin můžeš s čistym svědomím zacvaknout do originál držáku, určenýho na řidítka, to bych si s mobilem nedovolil ani kdybych jezdil jen silnici. další věc je nepřízeň počasí. mobil bych tedy vozil (jak sem viděl u kamaráda) pověšenej na šňůrce na krku a sebou mít vpohotovosti nepromokavej obal.

a ještě jedna věc - zamysli se nad tím, jak dlouho ti vydrží mobil. rozhodně kratší dobu než outdoor-gps. osobně vlastním garmin60 ale musím přiznat, že výhoda dnešních mobilů (třeba těch, který si menoval) by mě asi trochu lákala... no, to všechno musíš ale zvážit sám :lol:
počkal bych ale ještě na další ohlasy.
24.01.2008 - 23:29:55
00
Dobry den,
potreboval by som poradit, mam mapy Geotiff, subory maju koncovku tif a tfw, ako ich dostat do Oziexploreru (v.3.95.4m) ? Neviem nastavit hodnoty v tabulke, ktora mi vyskoci, ked zadam cestu k suborom, kde sa mapy nachadzaju... Napise mi niekto po lopate, ako to spojazdnit ?
Vopred dik za vsetky podnetne info....
12.03.2008 - 18:09:42
00
keyboard_arrow_up