Ahojte vospolok,
rad by som si kupil stojan na bike (na zadnu cast biku: https://images.mtbiker.sk/eshop/big/23730-bbb-bks-04-multikic-stojan-cierny-0.jpg) ale co som pozeral v obchodoch tak vacsinou tie stojany nemaju plastovu podlozku.
Ide to priamo kov na kov. Neviete o nejakom dobrom stojane, s ktorym mate dobre skusenosti ?
Nerad by som si totiz hned doskriabal ram. Taktiez ma zaujima ci sa tie stojany vyrabaju viacmenej pre vsetky druhy bikov alebo treba ist osobne do predajne s bicyklom a skusit tam ?

Dakujem za odpovede.
05.08.2017 - 09:13:59
00
Ja pozivam tento https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/stojany-na-bicykel/force-stojan-al-24-28-nastavitelny.html a som spokojny. Vyhoda ze otacanim nohy vies nastavit vysku, takze je to univerzalne. Mam to na trekovom biku a nedoskriabalo mi to kostru, ked to poriadne dotiahnes nema sa to kde hybat. Ten tvoj typ stojanu by som si siel odskusat niekde do predajne, lebo nemusi sediet na vsetky kostry.
09.08.2017 - 08:27:52
00
Ahoj danix alebo aj ostatní,
mal som podobný typ stojanu aký si uviedol - na zadnú stavbu len s tlačnou pružinou, ale vydržal mi neuveriteľné 2 týždne. Postupne mi začal bike cúvať a nakláňať sa stále viac, až začal padať - a mám ho na úplne rovnej ploche. Gumičky sa vyjazdili a stojan skrivil pod váhou. Aká je kvalita tohto tu? Neviem, čo kúpiť a už chcem kupovať na ostro, hlavne nech to proste drží a nekriví sa. Poprípade môže byť aj do stredu, mám tam úchyt. Ak máte nejaké dobré tipy, tak budem rád. Stojan je u mňa nutnosť.
23.02.2018 - 16:30:30
00
Daragon13 napísal:
Ahoj danix alebo aj ostatní,
mal som podobný typ stojanu aký si uviedol - na zadnú stavbu len s tlačnou pružinou, ale vydržal mi neuveriteľné 2 týždne. Postupne mi začal bike cúvať a nakláňať sa stále viac, až začal padať - a mám ho na úplne rovnej ploche. Gumičky sa vyjazdili a stojan skrivil pod váhou. Aká je kvalita tohto tu? Neviem, čo kúpiť a už chcem kupovať na ostro, hlavne nech to proste drží a nekriví sa. Poprípade môže byť aj do stredu, mám tam úchyt. Ak máte nejaké dobré tipy, tak budem rád. Stojan je u mňa nutnosť.


Mam tento force stojan na biku - trekovy uz 2 roky a funguje stale ok, len som ho premazal vazelinou. Predtym som tam mal podobny author a aj ten vydrzal par rokov, ale asi som ho pretazil a zlomil sa. Tento force stal podstatne menej a kvalita subjektivne lepsia. Velmi zalezi, od toho, ci bike opieras plne zatazeny, napr. postrannymi zadnymi kapsami, tak by som tieto hlinikove asi neodporucal. Ja ho bezne pouzivam na biku kde mam v kosiku asi 30l batoh to je ok. Neoporucam ten co predavali v lidli, ten vobec nic neudrzi a drzi to cele len na jednom srobe.
26.02.2018 - 13:48:37
01
mate nejaky tip na stojan na bike? taky ten kickstand, ked treba bike odstavit. mal som na roznych bikoch rozne ale nikdy to nejako nebolo ono, raz sa stojan zohol a zavadzal pri sliapani, inokedy zase nefungovala aretacia vysky a bike padal. zrovna dnes som po par rokoch zlozil stojan od kls, ze musim najst nejaky iny, tak sa pytam. a este specificka otazka, taky ten dvojnohy stojan nikto neskusil? taketo nieco myslim https://www.aliexpress.com/item/Center-Mount-Double-Leg-Parking-Rack-Bike-Kickstand-Adjust-Height-fits-most-24-26-28-Bicycle/32908360078.html?algo_pvid=d5396a3f-7c0b-444d-89e1-5cfedbb65474&algo_expid=d5396a3f-7c0b-444d-89e1-5cfedbb65474-5&btsid=8268fc74-8e27-4800-a9ea-071858c270da&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1,searchweb201603_52
01.09.2019 - 22:33:06
00
pozri produkty od Pletscher alebo Hebie
01.09.2019 - 23:47:03
00
Ahojte. Aký stojan by ste odporučili na karbónový bicykel? Máte nejaké skúsenosti?
10.10.2020 - 07:34:19
00
tak stojan mozes pouzit hocjaky, ci uz lidl za 30 alebo parktool za 300. Comu by som sa akorat vyhol je taky, kde je celust robena pomocou "rychloupinaku", lebo tam zle odhadnes silu zovretia pri zatvarani rychloupinaku. A potom, pravdaze v zavislosti od:
* ide o extremne lahky ram nejakeho cestaku/TT a pod., kde aj silnejsie zovretie v ruke, sadnutie si na hornu ramovu trubku a pod moze viest k poskodeniu alebo je to masivnejsi ram
* chces uchytavat za (nie karbonovu) sedlovku, alebo za hornu ramovu, alebo inak
* aky mas rozpocet a ocakavania (kvalitny stojan na vsetko, alebo nejaky zakladny/lacny na domaci nenarocny servis, si "puntickar" co to chce mat tip-top)

spravne zvolit sposob pouzivania a aj model.

taktiez, vela servisu sa da spravit bez zatvarania celusti - hornou ramovou polozis bike na otvorene celuste a spravis co potrebujes (umyvanie, namazanie, odvzdusnenie...)
Dalsi trik je dat handru, alebo penovu izolaciu na vodovodne trubky na celuste, tak aby si rozlozil silu celusti na vacsiu plochu.
10.10.2020 - 12:53:56
01
:)

Prílohy:

Easydo-MTB-Bicycle-Bike-Kickstand-Parking-Rack-MTB-Mountain-Bike-Support-Side-Kick-Stand-Foot-Brace_large.jpg
Easydo-MTB-Bicycle-Bike-Kickstand-Parking-Rack-MTB-Mountain-Bike-Support-Side-Kick-Stand-Foot-Brace_large.jpg 37.6 KiB thumb_up0thumb_down

10.10.2020 - 15:48:07
01
Ide mi o to aby som nemusel opierať bike. Proste zastavím a dam na stojan. Nie som náročný, karbon mám prvý krát tak sa radím. Zisťoval som u predajcu uchopenie na neviem či sa dobre vyjadrím tyč ktorá vedie od stredoveho oblozenia k zadnemu - neodporučil-rám by sa mohol poškodiť
10.10.2020 - 19:37:47
00
ah, no, jaze hovoris o montaznom stojane :)

v takom pripade, pokial ten bike nema na to uchyty (ci uz pri stredovom zlozeni alebo pri oske zadneho kolesa), coz najskorej nema, tak dost pochybujem ze nieco rozumne existuje, ja osobne by som iste nic take na karbonovy ram niekam na chainstays nedaval.
10.10.2020 - 21:10:53
02
Čiže všetky karbonove bajky opierať o čokoľvek (ak je) po ruke a poriadne aby nespadli☺?
11.10.2020 - 14:11:50
00
Mám karbónový bájk aj ebájk. Používam montážny stojan bez strachu. Však je to uchytené v gume. Nie sú tam žiadne ostré hrany.

EDIT: Teraz vidím, že sa jedná o iný "stojan". Dávať na zadnú vidlu luxusného karbónového bájku niečo také prízemné je zvrhlosť. 😄
11.10.2020 - 21:54:49
00
Ale on sa nepyta na montazny stojan, ale na stojan, alias podperu, aby neopieral bicykel alebo ho nepokladal na zem, ked sa niekde pristavi.
11.10.2020 - 21:59:37
00
Stefan12 napísal:
Čiže všetky karbonove bajky opierať o čokoľvek (ak je) po ruke a poriadne aby nespadli☺?


Bájk sa opiera o múr (strom, kandeláber, ...) plášťom zadného kolesa. Je to jediný bod, ktorým sa bájk o niečo opiera. Volant sa sám "zamkne" smerom k opore. Stabilita zaručená. Stačí odkukať od skúsenejších cyklokamarátov.
11.10.2020 - 22:29:43
01
keyboard_arrow_up