Zdravím
chystám sa vymeniť svoje terajšie HT za niečo pohodlnejšie, rád by som full kvôli chrbtici, vybral som si zatiaľ týchto kandidátov:
http://jumpsport.sk/produkt/224513/giant-trance-2-m18-neon-red
https://www.yt-industries.com/en/detail/index/sArticle/1922/sCategory/509
https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/lapierre-zesty-am-427-model-2017.html
https://www.cykloabc.sk/p/11569/bicykel-cube-stereo-140-hpc-race-2018

podmienky sú len veľkosť M (výška 178 cm) a osadenia preferujem Shimano. SRAM nechcem. Cena do 2400, samozrejme čím menej tým lepšie.
Využitie bude hlavne na výlety a pohodovú jazdu po lese vo Vysokých a v Nízkych Tatrách plus samozrejme singletracky k tomu, raz za rok nejaká dovolenka v Rakúsku alebo v Taliansku.
Vedeli by ste mi poradiť ktorý z týchto vybrať? Giant a Cube si mám možnosť vyskúšať v obchodoch, čo pri YT asi nebude možné aj keď sa mi veľmi páči. Prípadne by som možno siahol aj po 29" ale tam mi ako jediný vhodný kandidát vychádza tento:
https://www.canyon.com/sk/mtb/neuron/2018/neuron-al-7-0.html
Príjmem každú radu, skúsenosť a názor na vyššie uvedené biky, ktorý z nich a prečo? Vo vidliciach a v odpružení sa vôbec nevyznám, doteraz som jazdil len na HT. Mám uvažovať o 29" pri takomto využití? Vopred ďakujem za rady :)

    19.03.2018 - 17:03:48
    00
    Ja tiež zvažujem presne tieto biky. Cube iba preto že ho má lokálny predajca. Naj-ospevovanejšie geo majú Trance a Jeffsy, takže by som zúžil výber na tie. Myslím že jeffsy je na tom o chlp lepšie ale zas sa nedá vyskúšať, každopádne chybu nespravíš ani s jedním. Ak potrebuješ stlačiť cenu skus sa popytat na trance 2 2017.


    Naposledy upravil trionq dňa 19.03.2018 - 18:54:26, celkovo upravené 1 krát.

    19.03.2018 - 17:33:10
    00
    Tak ako spokojný majiteľ YT sa prikláňam k nemu :) má ho tu viacero bikerov a myslím že prevažná väčšina je asi spokojná, ak nie, tak nech niekto napíše :) . Canyon si tiež nevyskúšaš, teda ak ho nemá niekto v okolí tiež ako pri YT a viac by sa tam potom hodil model Spectral. Ten nový model je dosť podobný Jeffsymu. Ale myslím, že aj tie ostatné bajky z výberu máš celkom slušné a asi ani jedným nešlapneš vedľa. Ide tu potom o priority, čo sa ti páči viac, komponenty, gemetria a spomínaná dostupnosť. YT som kupoval naslepo a sadol mi :)
    19.03.2018 - 17:36:11
    01
    Yt ma krasne biky o tom ziadna ale ak je to prvy full tak by som si na neho chcel sadnut. Som rovnako vysoky ako ty a mam trance 4 2017 v M size. Ak by som ho nemal tak bez vahania beriem trance 2 v tejto cervenej farbe, nemam trancu co vytknut, maestro funguje vyborne, jazdime s nimi celodenky a Xc stylom proste na pohodu. Co sa tyka velkosti tak sme na totalnom strope M mna presvedcil predajca aby som nebral L ko a som rad ze som pocuvol. Sice mam sedlovku s offsetom a sedlo max vzadu no vyhovuje mi vyborne.
    19.03.2018 - 17:36:51
    01
    michal9 každopádne myslím, že niektorí bikeri v tvojom okolí budú mať spomínané bajky a ak aj nepoznáš, tak skús poprosiť tu. Myslím, že vždy sa nájde veľa ochotných ľudí, ktorí ti dajú aspoň sa na bike posadiť, alebo na pár minút previesť. Potom by si mal lepšiu predstavu :)
    19.03.2018 - 17:40:17
    00
    trošku ti zamiešam hlavu
    https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/orbea-occam-am-h30-horsky-bicykel-modry-model-2018.html
    maju ho v hradku na predajni M ko. to by ti sadlo :)

      Prílohy:

      occ_5a58d92590a2b.jpg
      occ_5a58d92590a2b.jpg 174.25 KiB thumb_up0thumb_down

      19.03.2018 - 18:00:46
      00
      Michal9 ta orbea je fajn za tú cenu ale myslim že z vyššie spomenutých by som volil ten Cube..je to veľmi solídny bike ten rám majú nový v podstate a vyzerá že sa ozaj vydaril, podľa toho čo píšeš mám dojem že by bol vhodný pre teba a myslím že v ničom nezaostáva za tebou spomenutými yt atď, skôr naopak..
      19.03.2018 - 20:02:31
      00
      Je to o inom keď si na neho sadneš, na Bikefeste som skúšal biky veselo a nakoniec padlo na Lapierre, síce nie presne na Spicy ale na Zesty, keďže Spicy nemali v L. Na Zesty som sa vozil na Rychlebách, jeden pán mi požičal ten najnižší model. A po úvahe že 150/150mm na naše hory bohato stačí som sa rozhodol. A vymenil by som ho tak za max 2-3 biky, ale tie idú od 7000 vyžšie, a ešte nekradnem. Lapierrom som nemal najmenší problém za 2,5 roka. A aj ma presvedčila záruka a veci okolo toho. Keby je problém len ho hodím tam kde som ho kúpil. A dosť ma aj dostalo že v tej predajni majú cenník na 3 druhy bikov.
      1.kupené u nich
      2.kúpené inde
      3.internetové biky.

      Je jasné že tá 3. je 2x drahšia ako 1. čo sa týka hodinovej ceny za servis.
      19.03.2018 - 20:19:52
      00
      Tym cenam sa necuduj bude horsie...Kamenne predajne maju vyssie naklady ako eshop a ked chcu prezit musia nejako zvyhodnit svojich zakaznikov.
      19.03.2018 - 21:03:19
      01
      mb270 napísal:
      Michal9 ta orbea je fajn za tú cenu ale myslim že z vyššie spomenutých by som volil ten Cube..je to veľmi solídny bike ten rám majú nový v podstate a vyzerá že sa ozaj vydaril, podľa toho čo píšeš mám dojem že by bol vhodný pre teba a myslím že v ničom nezaostáva za tebou spomenutými yt atď, skôr naopak..
      , Neviem presne čo si myslíš tým skôr naopak :) , v čom má byť ten Cube lepší napr. od toho YT? Nepýtam sa kvôli tomu že vlastním YT, ale zo zvedavosti, či to vieš zdôvodniť. Lebo podľa mňa bude mať YT od Cube pevnejšiu konštrukci :)
      19.03.2018 - 22:25:14
      00
      zihadlo 5 no tá orbea vyzerá skvele akurát že už je nad rozpočet a fakt by som ho nerád prekračoval
      imro1 vieš o niekom kto má tieto biky? lebo fórum moc nesledujem a nemám prehľad kto má aké biky :)

      zatiaľ sú favoriti YT a Giant, v tesnom závese Lapierre, potrebujem zohľadniť aj fakt prípadnej reklamácie, máte niekto skúsenosti so záručným servisom s týmito značkami? Napadol ma aj Trek ale tam sú tuším len 29" modely že? a viem že u nich by mala byť reklamácia bezproblémová tak niečo podobné by som tiež privítal v rámci "servisu" značky :)
      20.03.2018 - 08:40:05
      00
      Na trek v tejto cene zabudni, hlavne co sa tyka modelov 2018.
      Neviem odkial si ale tusim si spominal jazdenie v tatrach?? Tak do snv to mas na skok, je tam predajna giant, ktm pan Svabik a ten vie resp vedel dat aj nejaku zlavicku na bike. Celkom solidna spolupraca.
      20.03.2018 - 09:27:51
      00
      Imro1, neviem presne co myslis ze Yt bude mat pevnejsiu konstrukciu :) je to len moj subjektivny nazor co teraz pisem a nechcem Ťa presviedčat o opaku, kazdy mame svoj nazor to je v poriadku :) ale nemyslim si ze bude horsi ten karbonovy ram co je na tom Cube od toho Yt v hline, a nepovedal som ani ze ten Cube je lepsi , len si myslim ze horsi urcite nebude aj vzhladom k tomu ze je to uplne novy ram pre rok 2018 a karbon oproti ostatným spominanym bikom ktore su v hline, a to sa mi javi ako + nieco naviac oproti ostatnym co su tu spomenute, a vyzera podla mna aj z estetickej stranky harmonicky.. A ano zadna stavba je Al to viem.
      A podla toho co spominal Michal9 v prvom prispevku ze moc sa nevyzna v pruzeni tak som mal dojem ze pre neho je asi vhodnejsi nakup v kamennej predajni niekde v okoli kde mu budu bike aj servisovat. Ale opakujem to je len moj subjektivny nazor, a nemam Cube aby to nevyzeralo ze chvalim nieco co vlastnim, a v podstate je to jedno co pisem, zaujemca nad nim aj tak uz neuvazuje podla posledneho prispevku co pisal :)
      20.03.2018 - 10:17:38
      00
      Tak dá sa aj Trek, EX by bol super napr. tento https://trekbikes.sk/bicykle-horske29-celoodpruzene/1119-2524-trek-fuel-ex-7-2018.html#/44-velkost_ramu-155 je to cez rozpočet, no myslím, že 10 % by si si vedel vybaviť, prípadne majú aj lacnejší model, no ten sa mi už zdá osadením dosť slabý.
      michal9 no neviem kto by ich mal v tvojom okolí :) , ale skús si do kategórie bikeri dať svoj region a ukáže ti všetkých bikerov čo sú registrovaný v tvojej oblasti, mnohí majú v profiloch bajky, takže si to skús nájsť podľa toho
      20.03.2018 - 10:25:57
      00
      Slusny je ten trek skoda maleho zdvihu v predu ale inac :y:
      20.03.2018 - 10:31:11
      00
      keyboard_arrow_up