co vy na to? oplati sa kupit tato vidla??? za 2 litre...ma najazdene 50 km a je to vraj spolahliva vidla na rekreacne jazdenie...chcem normalne kupit novu vidlu, na nie drsnu jazdu, ale normalnu a obcas aj nico viac...


tu je link : http://www.srsuntour-cycling.com/SID=si ... l&tnid=775
22.03.2006 - 20:00:11
00
Sám mám teraz XCP-75 Lockout.Nie sú to úplne zlé vidli ale ja by som konkrétne došetril pár tisíc a kúpil aspoň Axela ak chceš trochu slušnejšiu vidlu.Je to fakt veľký rozdiel. :)
22.03.2006 - 22:27:39
00
tak urcite lepsie nez RST nie? :D

nechcem sa zahanbt ale...co je to ten lockout? neviem presne, tusim ze nieco na zablokovanie :DD (som ale bystry)
22.03.2006 - 22:33:07
00
no pri troske usilia by si to urcite vyguglil :wink: je to funkcia vydlice, ktora umoznuje zamknut vydlicu tak, aby nepruzila....je to uzitocne pri vyslapoch a pod....pokial viem, tak sa to tyka hlavne vydlic s olejovym tlmiacym systemom....o vzduchovych toho moc neviem, ale urcite sa tu najde niekto fundovany, kto ma opravi a doplni :)
22.03.2006 - 22:51:57
00
ak chceš vedieť viac tak si preštuduj www.tuning-test.cz, prípadne skús Milana, či nemá nejakú hotovú. bude to toršku drahšie ale za kvalitu toho chodu to má opodstatnenie.
23.03.2006 - 09:47:36
00
Poviem to jednoducho: Neoplati. Je jazdena a z pohladu , nevies, co pily pruzinu. Kup novu a mas minimalne dva roky zaruku. Ak nemas bubaciky, tak radsej pockaj... :D
23.03.2006 - 20:09:53
00
Vies co? ide o to co s nou budes robit... inac kolko stoji nova?
ak ti je len na obcasny vyjazd tak podla mna staci, je pravda ze ak chces vaznejsie jazdit tak treba vyssie rubat.
23.03.2006 - 20:42:15
00
Ber to tak...na biku som kazdy den.....;) skoro uplne kazdy, a chodim na rozne tury alebo len tak bikujem po meste a sidlisku...jazdim obcas aj drsnejsie ;)))
23.03.2006 - 21:27:17
00
Na tury staci, do mesta staci a ked ju aj prevetras tak urcite vydzri.... Neviem kolko stala / stoji nova, takze ti neviem povedat ci je to dobra kupa... 50 km to je ako nova vidla... je to na tebe
23.03.2006 - 22:04:30
00
viem že nová stojí okolo 3500sk tak za 2000sk a 50km nabehaních sa oplatí.
Kamarát ju má je v celhu v pohode a pruží ako pružina- olej
23.03.2006 - 22:46:34
00
dakujem vam pekne ;)...cital som niekde ale, ze vsetky suntoury maju problem na zaciatku a to taky, ze maju blby TLMIČ...no skopirujem to: Naprosto všechny typy je třeba opravdu razantně upravit. Bez úprav tlumiče nemá smysl se o jakékoliv ladění pokoušet. Výměna stíracích kroužků i změna mazání bude vždy zbržděna právě tím tlumičem. Úpravy Suntourů jsou proveditelné pouze komplexně za použití všech bodů popsaných v postupech ladění.


hmm nejak extra sa do tych stieracich kruzkov nevyznam....mali s te uz nejake take problemy? je to dost blbe?
24.03.2006 - 12:03:01
00
to bol urcite nejaky komentar od milana, nie? :) bolo to myslene skor tak, ze v pripade ak by si chcel, aby tvoja suntourka jazdila ako trikrat drahsia vydla (co milan vraj dokaze, ja tomu inak celkom verim), tak by si musel na nej nieco pomenit....ona funguje samozrejme aj tak ako ju kupis, ale s efektom primeranym cene :)
24.03.2006 - 12:06:15
00
Poviem to takto. Ak na tu vidlu z druhej ruky uz nie je zaruk, co asi ani nie je, kludne ju dj upravit tomu chlapcovi, ak je teda macher.
24.03.2006 - 12:14:21
00
no na margo Milana

momentálne som dokončil úpravu Manitou Splice Comp s výdatnou podporou Milana. ten človek naozaj vie čo hovorý a bez niektorých rád by som sa k tomuto výsledku nemal ako dopracovať. Kedže som človek, ktorý sa v tom rád rýpe ... trvalo to dva mesiace, stálo ma to na pokusoch 3x viac ako pýta Milan za tunning, ale výsledok stojí za to.

Je prerobená na olejové mazanie, upravený chod (nesmie dávať ani najmenší odpor), upravený (úpne prerobený) expanzný útlm....
len pre porovnanie si vyberte pružinu, bike musí padnúť dole bez najmenšieho odporu. Toto som skúsil v obchode a vidla (Splice) potrebovala dosť veľký impulz, aby sa vôbec pohla. Tomu hovoríte chod?

PS: kto dá ruku do ohňa že ta jeho vidla nemá problém s chodom? a nedá so podstatne vylepšiť (minimálne chod) nehovoriac o charakteristike tlmenia? predpokladám, že ma teraz rozožeriete za živa :oops:

Momentálne je na ceste Sunto po úprave, pre známeho, ktorému vôbec nevaadilo, že po zatlačení sa mu nevrátila do východzej polohy.
24.03.2006 - 13:25:40
00
A to je kto ten milan? kde ho najdem???
24.03.2006 - 16:56:40
00
keyboard_arrow_up