Skúsenosti s CTM?
výborné, bez problémov 70% [ 35 ]
dobré, ale niekedy sú problémy 24% [ 12 ]
dá sa, ale často treba opravy 2% [ 1 ]
najhoršia značka, nedá sa na tom jazdiť 4% [ 2 ]
Celkový počet hlasov : 50
Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať na váš názor na značku CTM poprípade vaše skúsenosti s ňou.
23.04.2018 - 16:53:45
00
HT áno, Full by som už nebral..
23.04.2018 - 17:39:33
05
Ja by som nebral ani full ani HT.
23.04.2018 - 18:44:59
02
FullikumCTM je hlavne pre zacinajuceho bajkera ktory obraca kazde € jasna volba c1. Htcka maju dobre ramy a su o 20% lacnejsie ako "znackova" konkurencia . Tj. u CTM kupis slusne osadeny bajk so vzduchovou vidlou za cenu kde giant, spesl a iny maju len hrackarske komponenty stale. Ale maju dobre aj drahsie HT a Fully s ktorymi nieje ziadny problem. Tie ramy su katalogove ale dobre. Vsetko ostane okrem ramu co sa toci, brzdi , radi atd (tj nieco co sa moze pokazit) je presne to iste co bude na "znackovom" bajku len u CTM budes mat za rovnaku cenu o 1 az 2 triedy tieto komponenty lepsie. Tj cisto z pohladu kvality komponentov a servisu , prave naopak cisto teoreticky opravy bude skor treba robit na konkurencnych "znackovych" bajkoch ktore za rovnaku cenu ponukaju shitnejsie komponenty.
23.04.2018 - 23:24:13
011
Plne súhlasím s Marekom, čo sa týka komponentov. Mám crossový Tranz - cca 6000 km a absolútne bez problémov.
24.04.2018 - 12:52:34
00
Radšej si kúpim značkový kvalitný bicykel na horších komponentoch ako CTM na lebsich komponentoch, ale z čínskym rámom najhoršej kvaliti porovnateľnej z olpranom z tesca. Značkový bike ako trek, spešl, cannondale,atď. Vies starší ročník kúpiť na dvakrát lebsich komponentoch ako CTM za rovnakú cenu.
23.06.2019 - 22:27:01
00
Ťažko sa ti budem zdať objektívny, keďže mám CTMko, ale pre CTM tie rámy vyrába firma ASTRo, ktorá vyrába rámy aj pre ďalšie značky.
Mimochodom Trek, Specialized aj Cannondale majú väčšinu svojej produkcie tiež z Ázie.
Slabé komponenty ti zhnusia akýkoľvek super rám a CTMko ponúka slušný základ a umožňuje za rovnaké peniaze pridať trošku lepší prehadzovač alebo brzdy. Rozdiel nieje obrovský, a určite je to aj o aktuálnej ponuke, akciách, preferenciách atď. ale to tvrdenie, že sú to rámy najhoršej kvality, je dosť mimo.
23.06.2019 - 23:30:04
06
matoland86 napísal:
Radšej si kúpim značkový kvalitný bicykel na horších komponentoch ako CTM na lebsich komponentoch, ale z čínskym rámom najhoršej kvaliti porovnateľnej z olpranom z tesca. Značkový bike ako trek, spešl, cannondale,atď. Vies starší ročník kúpiť na dvakrát lebsich komponentoch ako CTM za rovnakú cenu.

Ale keď si kúpiš CTMko, tak ti ostane aj na učebnicu slovenského jazyka a gramatiky. Určite odporúčam :!:
24.06.2019 - 07:44:15
026
trionq napísal:
HT áno, Full by som už nebral..


Podobne to vidim aj ja. Ja som s Calibrom po 10000 km spokojny a nemenil by som. Znova by som kupil CTM, ale Rambler. Full som si od nich nevedel vybrat, lebo nemali nic dobre ohadzane medzi "trail" kuskami (Rocker slabe komponenty, Rambler na mna velke zdvihy). Momentalne sa mi nepaci to ich umiestnenie zadneho tlmica na ranu vsetkemu blatu :(.
24.06.2019 - 16:00:02
01
keyboard_arrow_up