Ahojte,zakladám túto tému,aby sme v nej písali o reálnych skúsenostiach z touto sadou pohonu,ktorá zaujala široký okruh bikerov,o tom,že sada radí presne a rýchlo už sa vie,napr: v tomto článku je to popísané aj z komentármi:
https://www.mtbiker.sk/clanky/9746/skusenosti-s-12-rychlostnou-sadou-sram-eagle-na-co-je-to-vlastne-dobre.html#komentare-116200
Ale vyzerá to tak,že po nájazde niekolko sto km začínajú isté problémy-konkrétne to vyzerá na problém z najlacnejšou kazetou Eagle označenej ako GX , zdá sa,že to množstvo nitov po určitom počte km povolí,prejavuje sa to zo začiatku silným puknutím v zábere,je to ozaj silné puknutie,ktoré zazvoní celým rámom (toto robí mne,zatial len na 4 a 5 najväčšom pastorku,mám najazdené len cca 300 km) najprv som to pripisoval,že sa deje niečo v náboji,ale včera som sa previezol na inom biku,kde je táto kazeta a má už cca 1000 km,tam už puká stále,ako starý kočík :^) a na všetkých pastorkoch-ide o túto kazetu,tých nitov je tam ako maku:
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kazety-a-pastorky/mtb-10-11-12-prevodov/sram-eagle-gx-xg-1275-12sp-kazeta-10-50z.html
Viem ešte o ďalšom,ktorý má cca 400 km a tiež mu to pukne,to sú teda tri kazety z pukaním-napíšte kto má ešte túto kazetu,kolko km a či tiež v zábere puká.
Ak sa to ukáže ako sériová vada,budem reklamovať,neskladal som bike preto,aby som pukal celým lesom ako stará herka :(
23.04.2018 - 06:51:58
03
mne osobne jemne puká len najväčší pastorok pri extrémnom zábere v strmom kopci...inak nič...kazeta má 1400 km :) nejak extra to neriešim, chystám sa na poriadnu očistu prevodov, uvidíme potom :)
23.04.2018 - 07:35:03
00
Ahoj. Cez vikend na Rychlebskych stezkach sa podobne dost silne pukanie zacalo ozyvat aj mne (GX Eagle sada). Tiez som najprv myslel, ze ci to nevychadza z naboja, ale po tom co citam to bude podla tvojho popisu pravdepodobne tiez tou kazetou. Silne puknutie pocas zaberu do kopca, prechadzajuce celym ramom. Pri kazdom vyslape sa mi zacalo ozyvat cca v 2/3 7km vyslapu a postrehol som ho zo zaciatku iba pri silnejsim zabere, nasledne aj pri slabsich. Najazdenych mam na biku cca 300km
23.04.2018 - 07:38:12
01
Podľa mňa sú to dve rozdielne záležitosti. Puknutie a pukanie. To hlučné puknutie pri prehodení a zábere zväčša na najväčšie koliesko je vtedy, keď reťaz preskočí o nejaký zub, aby presne zapadla. Deje sa to občas aj mne s drahšou eagle kazetou a rozoberá sa to na viacerých miestach na nete. Na reklamáciu by som to asi nevidel. Už som aj pozeral, či zuby nelámem, ale držia. K neprestávajúcemu pukaniu sa zatiaľ neviem vyjadriť.
23.04.2018 - 07:48:55
00
V mojom pripade sa jednalo o kontinualne pukanie (dost silne) pocas zaberu na 3-4 najvacsom pastorku. Radenie prebieha hladko
23.04.2018 - 07:59:56
00
Dano5 tak pukanie resp hrkotanie pocujem resp citim na mensich prevodoch pri kazdom slapnuti ale skor to pripisujem tomu ze som do prehadzky chytil papek co ju asi aj mierne ohlo a odvtedy mi nejde dobre vystelovat - dal som novu patku a aj tak ma retaz stale na prevodoch 5-9 tendendciu ist akoby na druhy prevod, dakedy sa zastavim a mozeme to porovnat ,km tam uz asi tych 300-400 bude.
23.04.2018 - 08:12:52
00
na ceskom BF to pukanie niekto riesil ,vyzeralo to na nity,ale vyriesil to vymenou prevodnika za novy. Ak to ma pukat nech si to strcia do pecka... moj ma len 150 km ,zatial ok.
23.04.2018 - 08:36:43
00
large napísal:
Dano5 tak pukanie resp hrkotanie pocujem resp citim na mensich prevodoch pri kazdom slapnuti ale skor to pripisujem tomu ze som do prehadzky chytil papek co ju asi aj mierne ohlo a odvtedy mi nejde dobre vystelovat - dal som novu patku a aj tak ma retaz stale na prevodoch 5-9 tendendciu ist akoby na druhy prevod, dakedy sa zastavim a mozeme to porovnat ,km tam uz asi tych 300-400 bude.

pozriem na to niekedy,to rapkanie môže byť aj tým,že v zábere sa tá kazeta deformuje,reťaz potom chytá za okraje zubov nasledujúceho pastorka,no určite to budem riešiť,vyraklamoval som krivé plášte Schwalbe NobbyNic,toto tiež nenechám len tak
23.04.2018 - 08:40:34
00
Ano to mas pravdu moze to byt aj to ze tie nity nedrzia a kazeta sa deformuje ale ak by to.robilo len s mojou prehadzkou a inou nie tak je ohnuta a nenareklamujem nic. Bude treba stym nieco vymysliet. Ja som to kupoval na bike.componets na jesen
23.04.2018 - 09:09:33
00
zaujimave je ,ze technologia je ta ista ako na 1175 resp 1180 akurat je pridany jeden pastorok a 42 je ocelova,tak by to malo byt vychytane , kedze 11s bola co sa tyka pazvukov ok
23.04.2018 - 09:40:50
00
no kazetu som zhodil...vyzerala aj po 1400km v poho...akurat ma trapilo nejake drncanie v zjazdoch a dnes som zistil ze bol povoleny salter...tak hadam to bolo ono...ale zniesol dost aj tak :)
23.04.2018 - 18:24:43
00
Dano5 napísal:
Ahojte,zakladám túto tému,aby sme v nej písali o reálnych skúsenostiach z touto sadou pohonu,ktorá zaujala široký okruh bikerov,o tom,že sada radí presne a rýchlo už sa vie,napr: v tomto článku je to popísané aj z komentármi:
https://www.mtbiker.sk/clanky/9746/skusenosti-s-12-rychlostnou-sadou-sram-eagle-na-co-je-to-vlastne-dobre.html#komentare-116200
Ale vyzerá to tak,že po nájazde niekolko sto km začínajú isté problémy-konkrétne to vyzerá na problém z najlacnejšou kazetou Eagle označenej ako GX , zdá sa,že to množstvo nitov po určitom počte km povolí,prejavuje sa to zo začiatku silným puknutím v zábere,je to ozaj silné puknutie,ktoré zazvoní celým rámom (toto robí mne,zatial len na 4 a 5 najväčšom pastorku,mám najazdené len cca 300 km) najprv som to pripisoval,že sa deje niečo v náboji,ale včera som sa previezol na inom biku,kde je táto kazeta a má už cca 1000 km,tam už puká stále,ako starý kočík :^) a na všetkých pastorkoch-ide o túto kazetu,tých nitov je tam ako maku:
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kazety-a-pastorky/mtb-10-11-12-prevodov/sram-eagle-gx-xg-1275-12sp-kazeta-10-50z.html
Viem ešte o ďalšom,ktorý má cca 400 km a tiež mu to pukne,to sú teda tri kazety z pukaním-napíšte kto má ešte túto kazetu,kolko km a či tiež v zábere puká.
Ak sa to ukáže ako sériová vada,budem reklamovať,neskladal som bike preto,aby som pukal celým lesom ako stará herka :(


Dano ja som si prešiel niečim podobným no kazeta bola 11/42 sunrace presne to isté na vrchnych pastorkoch škripe a voľa v nitoch! Ale 1x11 bol som velmi sklamaný cca po 600km sa to začalo prejavovať?
23.04.2018 - 20:33:23
00
A mas aj nieco k teme?
23.04.2018 - 20:35:53
00
Jezus nie nemam, ale rád som ťa počul!
23.04.2018 - 21:17:40
00
dnes po výmene pôvodného prevodníka Eagle 32 z. za Eagle 30 z. kratší cca 2 hod. výjazd,zo začiatku ticho,ale neskôr silné puknutie na treťom najväčšom pastorku zvrchu,potom puknutie aj na štvrtom,robí to len vtedy,keď je treba silnejšie zašliapnuť-napr. do strmšieho stúpania,ale pukne len raz,potom všetko o.k. asi mám nejakú paranoju :lol: sa mi zazdalo,že po každom puknutí niečo odstrelilo do lístia,vždy na lavú stranu,hmmm zajtra poriadne prezriem kazetu,či sú tam všetky nity ...
foto po výmene

Prílohy:

P4250001.JPG
P4250001.JPG 860.36 KiB thumb_up0thumb_down

P4250002.JPG
P4250002.JPG 761.56 KiB thumb_up0thumb_down

25.04.2018 - 21:16:21
01
keyboard_arrow_up