iron.hide napísal:
na zavode jazdia zavodnici, zavodia o zavodnu trofej.

preteka akurat brucho cez opasok :hai:

http://slovniky.juls.savba.sk/?w=preteky&s=exact&c=K8f6&d=kssj4&ie=utf-8&oe=utf-8#
http://slovniky.juls.savba.sk/?w=pretek%C3%A1r&s=exact&c=664f&d=kssj4&ie=utf-8&oe=utf-8#

závod v tomto význame fakt neexistuje
http://slovniky.juls.savba.sk/?w=z%C3%A1vod&s=exact&c=Lf4a&d=kssj4&ie=utf-8&oe=utf-8#
jedine, že by si išiel do Trnavy na fušku :P
24.04.2018 - 13:01:33
01
Robio napísal:
Presne, ja tiez, neznasam medzi autami jazdit.
Inak bajkalska v ba je teraz fakt fajnucka, hlavne v spicke poobede ked sa nacpu auta vratane autobusov do krizovatky a nevedia sa pohnut a zablokuju vsetky smery.

Na to by mala byt na mieste dopravna policia a usmernovat to. Ale nie, oni radsej budu cihat kdesi pri Jaskovom rade a odchytavat si tam vodicov, co nezastavia na stopke alebo nieco podobne.
24.04.2018 - 14:27:48
00
RomanOrigos napísal:
Ahojte, dam aj ja jednu skusenost s vodicmi...
Zistil som ze ked idem na bicykli rychlejsie, vodici ma nevidia. Vid foto.
Siel som po hlavnej ceste v BA a naraz vybehlo auto z vedlajsej cesty. Bolo to take rychle ze som nevedel kam uhnut az som sa naraz kotulal po zemi... (2 salta a 3 kotrmelce) narazil som prednym kolesom kolmo do boku auta, tretry sa odopli a letel som.
Pozbierala ma jedna pani ktora soferovala vozidlo za vozidlom vinnika. Zrazu 3ja ludia sa nadomnou zohynali, volali zachranku... po 10 minutach som zacal vnimat realitu. Prisli policajti, sanitka. osetrili mi zosuchane koleno a zadok. Nic zlomene ani pomliazdene takze som odmietol prevoz do nemocnice - Co ocenil aj vinnik a neprisiel o papiere kedze pracuje ako taxikar.
Nastastie som si v ten den nedal pivo iba iontovy napoj.
Vodic dostal pokutu kedze ho policia uznla vinnym, spisali sme spravu o nehode.
Vinnik ma odviezol aj s bicyklom domov.

Teraz cakam na obhliadku bicykla a postup akym mi nahradia skodu.
Poistovne na taketo pripady nemaju vytvorene tabulky ako pri nahradnych dieloch pre auta a motorky.

Vela stastnych km prajem.

Vedel by si popisat tu nehodovu situaciu? Kde sa to stalo a ako? Aby som vedel, co si treba ulozit do svojej databazy ako rizikove. Neviem si predstavit, ako rychlo si isiel, ze ti niekto len tak vbehol z vedlajsej cesty a neubrzil si to.
24.04.2018 - 14:33:30
00
uplne bezne, cyklista ide vacsinou po kraji cesty a vodici sa divaju do stredu pruhu a cakaju auto resp nieco sirsie a uzku siluetu cyklistu si nevsimaju. ten moj povedal ze ma vobec nevidel a ze mu aj svietilo slnko do oci co je pravda lebo akurat bolo okolo siestej po obede a slnko bolo nizko nad obzorom. On stal pustal vsetky auta a mna nevidel tak mi vosiel do cesty a bolo. Ale to nie je o mieste, bola to uplne normlana T krizovatka a moze sa to stat skoro vsade.
24.04.2018 - 14:45:32
00
Ja sa na ceste pozerám na vodiča nie na auto. Ak ma vodič zaregistruje (neviem to presne popísať, nestačí len že sa pozerá mojím smerom, musím na ňom vidieť, že ma vidí) tak viem že prejdem v pohode. Kým ma vodič nevidí, nedávam ruky z brzdových páčiek dole a prestávam šliapať dovtedy, kým ma nezaregistruje.
24.04.2018 - 20:37:05
08
No aj ja už mám skúsenosť s autom z blízka.
Vo štvrtok 12. apríla o pol siedmej ma zrazila vodička na kruháči v Záhorskej Bystrici. Tiež ma nevidela.
Skončil som v nemocnici s otrasom mozgu, so zopár odreninami a narazeninami a s veľmi fajnou amnéziu, že si nepamätám nič asi od hodiny pred nehodou po piatok rano. Nebyť helmy, neviem, či by som to rozchodil.
25.04.2018 - 00:02:44
00
hmm, dufam ze sa ti nic vaznejsie nestalo a budes sa v pohode liecit. Drzim palce a prajem vela stastia a zdravia.

Vsetkym odporucam precitat poslednu vetu od Sasulnika:

Sasulnik napísal:
Nebyť helmy, neviem, či by som to rozchodil.
25.04.2018 - 09:07:21
00
Tiez nemam rad chodit po cestach na biku radsej les kde je klud. Ale tiez niektori ziletkari dobre riskuju. Minule sme isli dole kopcom cez mesto a islo sa 40 a zrazu len po pravej strane cesty ma obehol ziletkar. Vobec som netusil ze tam je keby sa chcem vyhnut jame tak ho tam stlacim niekde o plot. Tiez mohol trochu rozmyslat a obiehat zlava kde to cakam. Do praveho spätaku sa pozeram len pri cuvani alebo na dvojprudovke.
25.04.2018 - 09:17:26
00
...Alebo ked robim manever do pravej strany, nie?
25.04.2018 - 09:19:51
04
ehm a co toto? je to vo zakone (diky astro, to vies stara skola :) )
8/2009
§ 55 Osobitné ustanovenia o cyklistoch
Bod 5

"Pomaly idúce alebo stojace vozidlo môže cyklista idúci rovnakým smerom predchádzať aj po pravej strane vozovky alebo krajnici, pritom je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť; to neplatí, ak vodič takého vozidla dáva znamenie o zmene smeru jazdy doprava."


Naposledy upravil scarinko dňa 25.04.2018 - 10:14:37, celkovo upravené 1 krát.

25.04.2018 - 09:33:01
03
scarinko napísal:
ehm a co toto? je to vo vyhlaske
8/2009
§ 55 Osobitné ustanovenia o cyklistoch
Bod 5"

To nie je Vyhláška, to je Zákon! :!:
25.04.2018 - 09:34:31
00
Niektori ziletkari v kondomoch su tiez dobry ked idu dole z koliby od kamzika, vychadzam z vedlajsej, nikde nikoho, vyjdem rozbieham sa a zrazu fffffrm obleti ma jak zmyslov zbaveny, isiel urcite >60-70kmh. Je tam kopec zatacok a mozete davat prednost kolko chcete, ked proste nic nevidite idete a prave v tom okamihu moze vyletiet niekto z hora, ale to pravidelne ci auta alebo bikeri.

astro pre nas beznych smrtelnikov ma vyhlaska aj zakon rovnaku vahu.
25.04.2018 - 09:41:28
00
scarinko napísal:
ehm a co toto? je to vo vyhlaske

8/2009
§ 55 Osobitné ustanovenia o cyklistoch
Bod 5

"Pomaly idúce alebo stojace vozidlo môže cyklista idúci rovnakým smerom predchádzať aj po pravej strane vozovky alebo krajnici, pritom je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť; to neplatí, ak vodič takého vozidla dáva znamenie o zmene smeru jazdy doprava."


ze si nezvyraznil aj toto:

pritom je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť

A auta iduce, hoc aj v kolone, 40km/h su pomaly iduce auta? V meste?
25.04.2018 - 09:43:38
00
Robio to je dobre, že má rovnakú váhu ale zákon a vyhláška sú dva rôzne právne dokumenty. K tomuto konkrétnemu zákonu existuje napr. Vyhláška č.9/2009 Z.z., ktorou sa vykonáva zákon o cestnej premávke.....
25.04.2018 - 09:48:48
00
Áno, za to by som vraždil. Si jeden z tých idiotov, ktorí blokujú premávku u nás v meste, že po úplne prázdnej ceste, nikde nič, len za nimi kolóna, idú 40(čiže reálne 35)?
25.04.2018 - 09:58:39
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up