sss5xxx napísal:
Tak som piatok trinasteho podstupil operáciu oči aj ja . Teraz je tomu 6 týždňov a som maximálne spokojný. Všetko sa dalo v pohode prežiť. Kontrola po mesiaci ukázala, že pravé oko mám už na 100% a ľavé na 90%. Ráno je zrak lepší ako večer, skôr mám unavené oči ako predtým, ale pracujem za PC celý deň, tak je to spôsobené aj tým. Dúfam, že sa to ešte upraví lebo aj tých 90% nie je úplne ono. Raz sa mi už stalo, že som práve na to ľavé videl lepšie ako na pravé. Ono sa to celkovo ešte mení, raz lepšie raz horšie. No bol som uistený, že je to takto krátko po zákroku úplne normálne.


A kde ti to robili? A kto?
29.11.2017 - 19:08:38
01
Henry33 vďaka ze povzbudivé slova ..... a verím že to bude ako píšeš

Rovano robili mi to na poliklinike 3f v Košiciach , operaciu robila doktorka (je tam len jedna čo operuje) a bola mi odporučená
operacia excimerom.
29.11.2017 - 19:47:32
00
Tak už to mám za sebou 🤗
Druhý krát a dúfam, že posledný.
04.05.2018 - 17:41:13
03
Kedze som to absolvoval aj ja, tak aky bol dovod pre reoperaciu? a po akom case?
04.05.2018 - 17:50:51
00
Po cca 20tich rokoch a neboj, rodiť určite nebudeš 😉
04.05.2018 - 17:55:14
02
No, neplanujem :) aj ked v dnesnej dobe je vsetko mozne :D ale tak dve deti uz aj tak stacia
04.05.2018 - 18:13:47
00
Ja som absolvoval laserovú operáciu očí pred 7dmimi rokmi, mal som -3 na obe oči, kombinoval som šošovky s okuliarmi. Velmi som do toho nechcel ísť, ale musel som kôli zamestnaniu.
Teraz z odstupom času konštatujem, že to bolo to najlepšie čo som mohol urobiť, kvalita života sa človeku nenormálne zlepší.
Tým, čo už absolvovali danú operáciu, odporúčam jedávať zeleninu s obsahom luteínu (ladový šalát, paradajky..) piť často mrkvovú šťavu, prípadne doplnovať vitamínmy (Ostrovidky, Ocutein forte), robiť si pauzu pri sledovaní televízie, čítaní, hraní pc hier :) a podobne...
04.05.2018 - 19:03:17
02
Ahoj, máte niekto operované oči femtosekundovým laserom Relex Smile 3D? Mám mínusky dioptrie a nosím šošovky a rozmýšlam o operácii. Prečítal som si už desiatky článkov ale zaujímali by ma aj reálne skúsenosti, nakoľko na internete som našiel mnoho fake recenzií (zjavne konkurenčný boj medzi klinikami) a fakt už neviem čomu mám veriť. Vyšetrenie u očnej dopadlo dobre a som vhodný kandidát na operáciu. Teraz si musím vybrať niektorú kliniku a podstúpiť predoperačné vyšetrenia. Len sa neviem rozhodnúť ktorú (Neovízia, IClinic, Uvea Martin..)?
21.01.2022 - 15:24:20
00
palo32 Ahoj, absolvoval som Relex Smile 3D pred vyse 2 rokmi. Mal som okolo -4 dioptrie na oboch ociach. Samotna operacia je bez bolesti, ako pisu. Co som sa uz nikde nedocital, ze bolest pride nejaku hodinu po zakroku. Lahol som si spat a po 2-3hod uz to bolo ok, cize nic strasne, len s tym treba ratat. Tvrdia, ze na druhy den mozes ist do prace. Ja robim za pc a realne by som toho na druhy den vela neurobil. Mal som rozmazane videnie, trvalo par dni, kym sa to stabilizovalo a realne vyse tyzdna, kym som nemusel ostrit zmurenim, alebo priblizovanim sa k monitoru. Zo zaciatku sa mi oci velmi rychlo unavili a musel som si davat prestavky. Potom uz som ale videl a stale vidim dobre. Velka nevyhoda pre mna je, ze mi zostal syndrom sucheho oka. Musim si neustale kvapkat zvlhcujuce kvapky a na noc davat gel. Toto je ale velmi individualne, poznam ludi, co to absolvovali a kvapky nepotrebuju. Len treba ratat, ze sa ti to moze stat. Ak to mam zhrnut, aj s tym vsetkym co viem, ako mi to dopadlo, by som znovu do tejto operacie isiel. Mat dobry zrak bez potreby okuliarov(sosovky som nikdy neskusal), je nad vsetkymi tymi pridruzenymi problemami. A na zakroku som bol v Iclinic v Auparku. Predpokladam ale, ze aj inde to vedia robit dobre.
21.01.2022 - 16:43:40
00
Ahoj, dík za info! A citis nejaky rozdiel pri pozerani na blizko? Niekomu sa vraj horsie cita. Dalej by ma zaujimalo ci mas zvysenu citlivost oci na jasne svetlo (vacsia potreba nosit slnecne okuliare) a ako je to naopak v noci napr. pri soferovani (ostre svetla, neonky, semafory atd.) Nejaka zmena k horsiemu? A napravili ti zrak naspat na dioptrie 0 a mas odvtedy videnie na 100%? Nezhorsuje sa to? Dakujem
21.01.2022 - 20:53:24
00
Ostre slnko som nemal rad nikdy. Nevnimam nejaku vyssiu citlivost, rovnako ani na semafory a podobne. Ked mi na krizovatke auto predo mnou silnymi ledkovymi brzdovymi svetlami vypaluje oci, vnimam to rovnako zle ako aj predtym. U ocneho som bol pred viac ako pol rokom, precital som aj to najmensie pismo na tabulke. Od vtedy sa asi nic nezmenilo. Dve veci su, co sa zhorsili. Neprecitam uz take male pismenka ako kedysi. Silne svetlo pomaha, ale tazsie sa zaostruje. Fakt tym myslim pismo o velkosti 1mm na nejakom obale. Ked si to dam pod neonku, precitam, pod beznym stropnym svetlom to musim lustit. Bezne knihy, casopisy atd za normalneho svetla citam uplne v pohode. Tiez horsie vidim v tme. Ci to ale suvisi priamo so zakrokom, alebo s vekom, to neviem. Pytal som sa na to ocneho a vravel, ze to kludne moze byt vek. Okolo 40ky je prave take obdobie, kedy sa zrak mnohym ludom zacne zhorsovat a tam vekovo spadam.
22.01.2022 - 00:00:14
00
Ja som bol na operáciu očí v 2008. Nosil som pred tým šošovky a okuliare do diaľky 4,25 a 4,50. Po operácii som prespal dva dni. Kúpil som si lieky na spanie v lekárni a nechal oči odpočívať ?. Potom som nosil slnečné okuliare vonku asi 2-3 týždne. Od operácie mám pokoj vidím rovnako dobre a nezhoršuje sa to (zatiaľ). Nevnímam žiadnu zvýšenú citlivosť na slnko, farby ani v noci. Jediné čo som zistil že oko je citlivejśie na dotyk.
22.01.2022 - 07:01:43
00
Ahojte, ja som bol na operácii 9.12. , tak ak ťa niečo zaujíma, mám vcelku novú skúsenosť :) Na operácii som bol v Excimeri (SmartSurface 7D). Je to iná technológia, ako spomínaš vyššie, tak neviem, či ťa zaujíma aj iná skúsenosť ako spomínaný Relex
22.01.2022 - 07:25:59
00
keyboard_arrow_up