paradoxne, napriek roznym katastrofickym scenarom pribuda tak dravej zveri ako aj bylinozravcov. samozrejme su aj opacne pripady - tetrov, ale to konkretne nema priamo s polovnictvom nic spolocne.
co sa tyka lesov / tazby dreva: to drevo sa netazi pre zabavu, ale pre to, ze je po nom dopyt. no a ten tvorime MY VSETCI, a to nasim konzumnym sposobom zivota. ono to potom vyznieva dost pokrytecky "ochranovat" z pohodlia domova, z domova vybaveneho drevenym nabytkom, na hajzli mat hajzelpapier a kupovat tovar zabaleny (niekolkonasobne) v paperovom obale. o tom, ze vacsina si asi neuvedomuje kolko dreva spotrebuva nepriamo - pri vystavbe infrastruktury a pod. radsej pomlcim.
08.05.2018 - 20:19:30
04
Dovod je toto http://www.wolf.sk/sk/tlacove-spravy/vlk-ma-pravdu-ako-dotovana-biomasa-sa-spaluje-kvalitne-drevo-z-chranenych-uzemi
08.05.2018 - 20:26:32
03
fokel napísal:
a) presne to co som tam napisal, ak niekto predava vzduchovku a ako titulnu fotku inzeratu si da fotku zabiteho psa, je to v mojich ociach cocot.


keby si si dal vyhladat ten obrazok, zistil by si ze to je kojot zastreleny kdesi v USA...

Predavajuci chcel tou fotkou asi len ukazat ake zviera sa da takou puskou zastrelit...mozno aby si to nekupovali deti na strielanie vrabcov...
08.05.2018 - 20:43:02
01
Takže nie on je chchuj, že pri predaji vzduchovky dáva obrázok zastreleného zvieraťa, ale my, lebo si nevygooglime tú fotku a nevyšetrujeme jej pôvod.
Už chápem a ospravedlňujem sa za všetkých čo prezerajú inzerciu.
08.05.2018 - 20:56:06
02
Škoda reči v tejto téme
08.05.2018 - 21:15:34
00
PhilJ este raz, ja som ani slovo nenapisal o tom, ze on strielal to zviera, rozumies pisanemu slovu ? (v tom pripade by som o.i. argumentoval porusenim zakona, pretoze lov zveri so vzduchovkou je na nasom uzemi zakazany...)

corsair no, snazit sa v tejto teme niekoho presviedcat o tom, ze ten fesacik co mas v avatara je vlastne nas kamarat, je asi rovnake, ako v v napriklad Male Karpaty tvrdit, ze ist do lesa na e-bajku je rovnocenne s normalnym bajkovym vyletom... nauspejes, ale vzdy sa najde niekto, kto to musi skusit :-(

andrej25 ano, to ze mam nabytok a denne chodim srat 2x, to je skutocny dovod tak masivnej tazby a predaja dreva. Prosim este skus takto jednoducho vysvetlit priciny rakoviny, chudoby v tretom svete a popisat potrebne prerekvizity pre svetovy mier a mozeme ist spokojne spat.

P.S. Akokolvek sa snazim, na tulenik-a nemam, ani po formalnej ani po obsahovej stranke :-)
08.05.2018 - 23:16:19
00
Kice napísal:
Takže nie on je chchuj, že pri predaji vzduchovky dáva obrázok zastreleného zvieraťa

Ked som pozrel ten inzerat, zaskatulkoval som ho ako polovnika, ktory fotkou chce oslovit cielovu skupinu a kedze v tejto komunite su taketo fotky asi bezne, nemam potrebu do sveta vykrikovat, ze je to chchuj.
Ono vyraz polovnik uplne postacuje, lebo pre mna je to takmer synonymum :)
08.05.2018 - 23:18:43
02
Co to tu zase riesite, ja som myslel ze uz davno sme si na tomto fore vyjasnili, co za spolok su polovnici.
--domyslite si nadavky, ktore som vynechal
09.05.2018 - 00:39:58
00
fokel napísal:
PhilJ este raz, ja som ani slovo nenapisal o tom, ze on strielal to zviera, rozumies pisanemu slovu ? (v tom pripade by som o.i. argumentoval porusenim zakona, pretoze lov zveri so vzduchovkou je na nasom uzemi zakazany...)


no prepac ze z tohto som nepochopil o co ti presne ide...

fokel napísal:
Toto co uz musi byt za cocota ;(

https://sport.bazos.sk/inzerat/85597000/Vzduchovka-Hatsan-Striker-1000S-kal-55mm.php

Nemate niekto potuchy, na ake internety to poslat, nech mu dobri ludia trosku urobia zo zivota radost ?
09.05.2018 - 00:41:38
00
Fokel - daj jeho cislo na gay zoznamku
09.05.2018 - 00:57:16
01
fokel napísal:
andrej25 ano, to ze mam nabytok a denne chodim srat 2x, to je skutocny dovod tak masivnej tazby a predaja dreva. Prosim este skus takto jednoducho vysvetlit priciny rakoviny, chudoby v tretom svete a popisat potrebne prerekvizity pre svetovy mier a mozeme ist spokojne spat.

ako pisem hore pokrytectvo. ved vyhovorit sa na niekoho da vzdy, ale pokial sa to tyka mna osobne, tak je to OK.
len taky priklad: SCP Ruzomberok:
S navýšením výroby buničín primerane stúpne v ružomberskej fabrike aj spotreba dreva. Ročne ho bude fabrika potrebovať až okolo 2,7 milióna kubíkov. To je až vyše tretina všetkého dreva vyťaženého v krajine.

no a teraz si sam skus najst nieco o Bucine Zvolen - vyroba drevotriesky pre nabytkarsky priamysel, alebo napr DOKA drevo BB - vyroba salovacich dosiek, ktore priamo ty pravdepodobne nepouzivas, ale pouzivaju sa takmer na kazdej vacsej stavbe.
tie blbosti o chudobe si nechaj pre blbeckov so vzduchovkami
09.05.2018 - 07:36:28
01
co ma spolocna domaca chabnuca drevovyroba a drevospracovanie s neudrzatelym drancovanim domacich lesov?
09.05.2018 - 07:55:50
00
Jaroh napísal:
Žiješ o niekoľko dekád späť. Dnešní poľovníci nie sú odborníci, dnešní poľovníci vidia iba trofeje a peniaze a guláše. V revíroch sa už dávno nerieši dobrý stav zveri, ale sa pestuje trofejná hodnota - a to je setsakra iná paradigma "regulácie" zveri. Miestni poľovníci, ktorí už dávno nemajú poľovné práva v revíroch okolo seba, iba plačú, ako im zbohatlíci likvidujú zver ... :-(

No podla mna kalamitu stale sposobuje priroda a niektore skody su do istej miery vinou cloveka. Alebo vies o niekom co vie spustit vychricu? Neviem kto pred cca 150 rokmi sadil v tatrach len ihlicnate stromy co sa na velkom uzemi vyvratili, ale ich plan bol po cca 80 rokoch stromy zrubat a posadit nove lebo rychlo rastu. To sa ale vznikom chranenych uzemi zatrhlo, preto to nieje zmiesany les. A ked zatrhli aj vycistit polom, nabehol hmyz a dopadlo to tak ako to je. Terajsie vysadby sa miesaju lebo sa predpoklada, ze sa uz rubat nebudu a mozno o cca 200 rokoch sa mozme bavit o lese co bude schopny sa o seba postarat sam.
Nikdy som netvrdil, ze odbornici co sa maju starat o lesne hospodarstvo su polovnici. Tak isto ako vodicak daju kazdemu blbcovi co urobi skusky, aj polovnik je len ten kto urobil skusky a nie odbornik na lesne hospodarstvo.

Tiez si nemyslim, ze tato tema je o zlich polovnikoch, len je takych skusenosti menej a niesu tak zaujimave.
Ta fotka na bazosi sa nepaci ani mne a mala byt zablokovana adminom, na bazar take nepatri.


Naposledy upravil lubor1 dňa 09.05.2018 - 08:34:18, celkovo upravené 1 krát.

09.05.2018 - 08:24:11
00
MageZ napísal:
co ma spolocna domaca chabnuca drevovyroba a drevospracovanie s neudrzatelym drancovanim domacich lesov?

Ze by spotrebu materialu?
09.05.2018 - 08:29:59
00
aha a preto zatvaraju domace pily, lebo nemaju drevo ale zato cele vlaky nespracovaneho dreva idu za hranice a veselo oligarchom dotujeme spalovanie "drevostiepky"?
09.05.2018 - 08:33:47
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up