Mozeme pouzivat slovo priekazne -:)
10.05.2018 - 20:42:21
00
Ramon: vyprosím si osobné utoky. Ak nevies diskutovat slusne, tak radsej bud ticho. Asi som naiva, ale myslel som si, že lekári maju nejaku uroven slusnosti , ale evidentne formálne vzdelanie nezaručuje osobnostné kvality. Skoda :(
11.05.2018 - 08:47:28
04
petersa napísal:
... ale myslel som si, že lekári maju nejaku uroven slusnosti , ale evidentne formálne vzdelanie nezaručuje osobnostné kvality. ..


Tento bol dobry. Zasmial som sa, az som spalil zopar kalorii :D.
11.05.2018 - 08:53:44
01
petersa napísal:
Ramon: vyprosím si osobné utoky. Ak nevies diskutovat slusne, tak radsej bud ticho. Asi som naiva, ale myslel som si, že lekári maju nejaku uroven slusnosti , ale evidentne formálne vzdelanie nezaručuje osobnostné kvality. Skoda :(
.

A čo urazilo tvoju utlocitnu osôbku ? Pomenovanie ako ektomorf , vychrtlik či niečo ine ? Hĺbkovú psychoanalýzu mojej osoby prosim ponechaj k tomu patrične vzdelaným ... apropo psychotesty mám na pilota kozmickej lode :D . A ak neunesieš objektívny názor tak nediskutuj a nedávaj tu múdra , ktoré priam nabádajú k konfrontačnej diskusii .
11.05.2018 - 09:36:01
02
Ramon, faktom je, že si svoje tvrdenia nijako nepodložil, takže to o tých múdrach platí aj o tebe.
11.05.2018 - 09:42:24
01
ad "psychotesty mám na pilota kozmickej lode" - podla tvojich prispevkov to obcas moc tak nevyzera. Ale chapem, asi sem chodis ventilovat, co je pri takej praci potrebne. Ja som to tak tiez robil, ale potom som sa tu akurat len hadal. V poslednom case idem preto radsej na bajk. Bez bajku by som uz davno niekoho od nervov zahlusil.
11.05.2018 - 09:42:38
011
:D , ak by si vedel čo viem a čítal to , čo tu čítam buď by ta ***** alebo by si sa hlasno rehlil ...

Jaroh neplatíš mi aby som ti tu niečo do hĺbky a obšírne vysvetľoval ... čas sú peniaze a svoj čas mám rozdelený pre pacientov a rodinu ... preto niektoré veci tu nevysvetľujem , buď to zoberieš alebo na to ser a chod svojou cestou . Všetky veci ak im rozumieš majú taku hĺbku , že by som Vám tu mohol vypisovať ako kkt cely deň ... ale radšej budem len za ***** čo Vám tu dá záver a je na vás ako s tým naložíte ... čus
11.05.2018 - 10:06:20
01
pripadá mi to tak, že keď neprijmeš iný názor, tak vlastne nečítaš s porozumením...myslím si, že Ramon tu tie tvrdenia priebežne podložil až až
11.05.2018 - 10:07:27
00
Dotm, nie, nepodložil nič, iba to povýšenecky vykrikuje na druhých.

Ramon, mne je dosť jedno, čo píšeš a či si niečo podložil alebo nie a ani žiadne tvoje vysvetľovania nepotrebujem, len som ťa upozornil, že to, čo vyčítaš Petersovi, robíš aj sám.

Inak, gratulujem Košičanom k takémuto doktorovi, je to vyslovene empatik :-D.
11.05.2018 - 10:14:40
00
aká pekná a sluše rozbehnutá to téma... ľudský organizmus je komplikovaný... každé telo je typologicky iné, v inom stave trávenia, štádiu života, v rôznom veku...

a síce by to malo fungovať, ako jednoduchá matematická rovnica, príjem výdaj a rozdiel, ale v reáli to tak celkom nie je... tu sa stále vychádza z teoretického stavu, že koľko by mal človek denne prijať, vydať, že trávenie a spracovanie látok funguje na 100%, že črevá sú v poriadku, že telo vie danú energiu spracovať, využiť, použiť, uložiť, vydať atď. ale nie je cukor ako cukor, nie je tuk ako tuk a ani proteín ako proteín a keď si k tomu namixujeme milion iných faktorov, a nejaký ten životný stres, tak tá rovnica zrazu stratí zmysel... lebo je tam viac premenných...

keď som bol sopliak, som mohol žrať jak nevázaný a nič, som bol chudý jak lata, jasné bol aj nejaký ten pohyb, ale keby som tak jedol dnes, tak sa do roka kotúľam... teraz po 20 rokoch sedenia za počítačom, bez pravidelnejšieho pohybu sa proste tuk naukladal do zásoby... to je tak, keď človek rád papká dobroty, ja viem... ale napr. čo ak má človek "prepnutý" organizmus do šetriaceho režimu, či už vďaka zlým stravovacím návykom, skladbe stravy a čo ja viem čoho, tomu jednoduchá matematika nepomôže, dokonca nastane opačný efekt, čím viac priškrtí kohútiky, tým sa to ešte zhorší... hlavne u žien to často býva, a potom jak sa vraví priberie aj zo vzduchu čo dýcha...

a potom príde niekto, čo za 3 mesiace schudne 10 kíl a povie, že ja som večer žrával vela čokolády a keksíkov, tak som to vysadil a paráda, samé išlo dolu... alebo že už nejem na raňajky 6 rožkov ale len 2... a čo mám robiť ja, keď si dám iba 1-2 nebudem jesť žiadny... (a ovsené vločky si strčte voľakam... :D :D :D)

PS: sranda mosí byť... a sem tam aj irónia zaberá... radšej si poprajme pekný víkend a šup nejaké to švih-adlo
11.05.2018 - 10:29:31
05
Vsak ja tu prezentujem len svoje vlastné skusenosti a nemusia so mnou ludia suhlasit. Nemusím mat nutne pravdu. Ale prezentujem ich slusně, nikoho neuražam, neponižujem a pod. Hned v prvej vete ma Ramon insultoval, ale ok. Ked som prestudoval prispevky tohto pána, evidentne nema k hrubým, vulgárny či iným sprostým výrazom daleko, nemá problém ludí uražát a správat sa arogantne, čo je trocha zarážajuce vzhladom nato, že je doktor.
11.05.2018 - 10:43:04
04
madbugie napísal:
tu sa stále vychádza z teoretického stavu, že koľko by mal človek denne prijať, vydať, že trávenie a spracovanie látok funguje na 100%,

AMEN!!! akurát si teraz dodrbal velmi silné teórie matematiky :lol:

doporučujem povŕtať sa trocha napr tu https://zapiskynutriholicky.wordpress.com/ :y:
11.05.2018 - 10:48:36
02
kokoooooos človek otvorí tupky a kukaj ho...

http://www.topky.sk/cl/13/1708715/

takže je to jasné... namiesto 3 poharikov vína týždenne stačí 1 pohárik a zrazu zo 70 kilo idete na 50... ale že jaká plastiková kreatúra... jak to hovoria hokejisti: TAK URČITEEE...

a keď víno nepijem čo mám vyradiť... či mal by som začať piť... asi sa dám k "liehovistom" :D :D :D milujem takétok článočky...

tento deň začína byť čím ďalej, tým lepší... som tu na fore krátko ale každý deň je zábava... včera som narazil na MAMILa, dnes chudneme... až sa bojím čo bude zajtra... i like it... (alebo lick it... hmmmmm)

piatočeeeeek
11.05.2018 - 11:04:23
00
Fakt by mohli niektorí lepšie čítať s porozumením, lebo debata nie je o kvalite kalórií
Debata ***** prírastku alebo úbytku hmotnosti, teda kg ...
A to čo tu niektorí vypisujú, že nie je jedno čo človek je, ovplyvňuje hlavne to ako človek vyzerá ...
Tuším platí že jednotka tuku má o 20% väčší objem ako jednotka svalu, preto môžu dvaja úplne rovnako vysoký a rovnako vážiaci ľudia vyzerať inak, jeden chudý vyšportovaná a druhy rozkysnuty
Tak si ujasnie ešte o čom píšete, základná rovnica príjem mínus výdaj ovplyvňuje hmotnosť platí, nie ? Či hádam dochtor chce tvrdiť že môžem zvyšovať hmotnosť ak keď príjem je menší ako výdaj ?
11.05.2018 - 11:13:01
02
Je to inac dost fascinujuce ako niekto pouziva exaktnu matematiku na pocitanie s hodnotami, ktore su len velmi hrubym odhadom :lol:

Ale aby sme neboli uplne offtopic - ja mam 184cm a v zime som to dotiahol na vyse 90kg, aktualne 86 a este tak dve kila by mohli ist dole, nizsie by som uz asi nechcel ist, radsej to premenit na svaly.
11.05.2018 - 11:16:57
00
keyboard_arrow_up