A hrabal by si sa v zdrojovom kóde, keď mu nerozumieš?
14.05.2018 - 14:32:46
00
:rofl: :y: Dobre teda
14.05.2018 - 14:33:47
00
Ani ty si mi ešte neodpovedal. Moja otázka znie: hrabal by si sa v motore, keď nerozumieš, ako funguje?
Prečo sa hrabeš v brzdách, keď nerozumieš, ako fungujú, ale v motore nie?
14.05.2018 - 14:36:28
00
Ak by mi niekto spoľahlivý povedal zmeň tento cyklus takto, uprav túto konštantu takto, tak po odzálohovaní kľudne.
14.05.2018 - 14:39:00
00
Takže anonym na nete, ktorý hovorí zo subjektívnej "vlastnej skúsenosti" je spoľahlivý?
14.05.2018 - 14:46:23
00
Kopa ludi z fora nesedi len za Pc a nevypisuje tu mudrosti,ale sa aj osobne stretavaju.
Takze ak mi pre Teba anonym volodaj,ale pre mna skvely inteligentny tipek poradi nieco,comu viem ze sa rozumie a ma prehlad,tak ano dam na jeho radu.
Kdezto na tvoju by som nedal ani keby sem 1000 rovnic napises.A ked sme pri tych motoroch,Ty si tolko motorov nevidel,co ja som drzal v rukach :finger:
14.05.2018 - 14:49:39
06
A práve preto si hlupík, že nevieš, že skutočne znalý inžinier si zakladá nie len na nejakom anekdotálnom dôkaze subjektívnou "skúsenosťou", ale hlavne na tých znalostiach rovníc a fyzikálnych vlastností materiálov. Práve preto si hlupík, že dáš na argument autoritou a ignoranciu namiesto toho, aby si si sám overil niekoho slová či už vyhľadávaním v odbornej literatúre alebo vlastným prepočtom. Práve preto si hlupík, pretože tí najlepší ľudia vo svojej brandži nedajú len na slovo niekoho, ale majú gule na to s nimi nesúhlasiť aj keď to sú trebárs držitelia nobelovej ceny v správnych chvíľach, aj keď sa možno ukáže, že nemajú pravdu. Tomu sa totiž hovorí kriticky myslieť. Práve preto sa nedivím vždy, keď navštívim toto fórum, prečo ľudia nemajú cyklistov radi, keď tu vždy nájdem hlupíkov.

Tieto tvoje názory sú prejavom a vychvaľovaním ignorancie. Ja nemám problém so žihadlom, vo väčšine som s ním súhlasil(preto má aj odo mňa páčik) a len doplnil jeho slová vysvetlením princípu. Nemám problém s väčšinou ľudí, čo tu komentovalo, mám problém s hlupíkmi, ktorí vychvaľujú ignoranciu. Naviac smrteľne nenávidím ľudí, ktorí nerozumejú základoškolskému učivu a ešte sa mu vysmievajú. To sú poriadni hlupíci, bubíci a diblíci(a práve preto mi je jedno, čo robíš, kto si, už si sa ukázal, že nerozumieš a vysmievaš sa základoškolskému učivu).
14.05.2018 - 15:05:07
00
miso2012 napísal:
Takže anonym na nete, ktorý hovorí zo subjektívnej "vlastnej skúsenosti" je spoľahlivý?


Anoným z fóra si pre mňa napr. ty a keby som tým rovniciam nerozumel (tak ako drvivá väčšina ľudí nerozumie), tak by mi moc nepomohli. Väčšina netuší čo je normálová sila, že existuje nejaký Pascalov zákon vďaka ktorému brzdy fungujú a podobne. K svojmu životu to nepotrebujú a nemajú najmenší záujem niečo také riešiť. Na to sú tí skúsenejší aby im poradili čo je OK.

Naopak keď mi napíše zihadlo_5, kaprak, katko a iní ľudia, ktorí viem, že majú toho kopec najazdené a poskúšané, osobne ich poznám, tak sa nebudem vôbec zaťažovať s nejakými rovnicami a rovno si kúpim čo mi odporučia.
14.05.2018 - 15:17:26
07
Krasne ukazujes aku uroven ma akoze "elita naroda" podobne ako nemenovany anesteziolog z Ke.Ak niekto neni jadrovy fizyk,inzinier alebo mudr. je hlupik.
No ok teda.Radsej budem hlupik,ale budem sa chovat slusne a uctivo.
Ty aj napriek tvojmu titulu,ktory mozno ani nemas a len sa nim chvalis svojim vystupovanim nesiahas ani po clenky niektorym kopacom kanalov.
A tymto koncim tuto debatu :hai:
14.05.2018 - 15:18:05
07
Neviem, ale teda či nie je takéto urážanie v rozpore s pravidlami fóra a neviem či ešte niekoho baví čítať takéto dristy, sám proti celému svetu, ale hlavné, že máš pravdu, gratuľujem si borec.
14.05.2018 - 15:18:12
00
Neni,neboj nic.Takyto clovek mna urazit nedokaze ;)
14.05.2018 - 15:23:30
02
Kaper napísal:
Krasne ukazujes aku uroven ma akoze "elita naroda" podobne ako nemenovany anesteziolog z Ke.Ak niekto neni jadrovy fizyk,inzinier alebo mudr. je hlupik.

Nie ak niekto nie je jadrový inžinier, ale ak niekto nedokáže pochopiť iného slová, vysmieva sa im, pritom tie slová sú základoškolské učivo, ktoré by sám mal poznať. Je hlupík vtedy, ak nedokáže myslieť sám za seba, neunúva aspoň snažiť sa porozumieť, čo sa mu ten druhý snaží povedať a hneď odmieta jeho slová, lebo im nie že nerozumie, ale ani sa nesnaží porozumieť. Vieš, aj keby si išiel k lekárovi, tak dobrý lekár sa ti bude snažiť vysvetliť, ako funguje ľudský organizmus, ako funguje tá choroba, ktorú máš, čo by mali robiť lieky, ktoré ti predpisuje. Niekedy sa to dokonca zákonne vyžaduje a podpisuje sa informovaný súhlas. Ak by si k tomu lekárovi bol tak arogantný, ako si tu, tak nie, že by ťa označil za hlupíka, ale za arogantného orgána a vyšmaril ťa von z ordinácie...
14.05.2018 - 15:26:46
00
uz drz ***** :D
14.05.2018 - 15:28:24
020
Hosť napísal:
Anoným z fóra si pre mňa napr. ty a keby som tým rovniciam nerozumel (tak ako drvivá väčšina ľudí nerozumie), tak by mi moc nepomohli. Väčšina netuší čo je normálová sila, že existuje nejaký Pascalov zákon vďaka ktorému brzdy fungujú a podobne. K svojmu životu to nepotrebujú a nemajú najmenší záujem niečo také riešiť. Na to sú tí skúsenejší aby im poradili čo je OK.

Naopak keď mi napíše zihadlo_5, kaprak, katko a iní ľudia, ktorí viem, že majú toho kopec najazdené a poskúšané, osobne ich poznám, tak sa nebudem vôbec zaťažovať s nejakými rovnicami a rovno si kúpim čo mi odporučia.

Takže toto fórum je eném pro nás a naše dzeci a iní tu nie su vítaní a nie je tu záujem o to, aby niekto vysvetľoval princípy, lebo náhodou by sa nezhodovali s dôkazmi pocitom ľudí, ktorí tu už sú a vzájomne sa poznajú a všetci jeden druhému bezmezne veria, ľúbia sa a každý štvrtok si to rozdávajú v kruhu hromadného horobesa v lesoch malých karpát a je nám jedno, budeme aj ľuďom, čo tu čítajú, ale neprispievajú, vymývať mozgy, lebo naša kolektívna láska je nám prednejšia, hej? No hovor mi niečo o kognitívnej disonancii a uzavretí sa do vlasntého sveta/bubliny. Nie je treba vedieť, čo je normálová sila, čo je pascalov zákon, to sú len mená. Stačí sa snažiť sa pochopiť popisu, ktorý človek napíše. Ak sa niekto snaží pochopiť, pochopí.


Naposledy upravil miso2012 dňa 14.05.2018 - 15:40:10, celkovo upravené 1 krát.

14.05.2018 - 15:38:37
00
miso2012: sranda, ze ty, co vyzadujes teoreticke rovnice, si si ako priklad zobral prave lekarov :lol: .. no nic, volodaj je napr. prave lekar, ktory nebrzdiacim pacientom vie predpisat liecive brzdove oblozenie, eventualne doporucit vymenu niektorych suciastok. A arogantnych pacientov , ktori si nevazia skusenosti a dlhorocnu prax rad vyhodi z ordinacie :lol:
14.05.2018 - 15:39:05
08
keyboard_arrow_up