Srdečne pozývame cyklistov, bikerov aj e-bikerov na individuálnu časovku do vrchu na Háji Nicovô v Liptovskom Mikuláši. Osobitne pozývame rodiny s deťmi, pre ktoré sú pripravené osobitné kategórie a trate.
štart pretekov je naplánovaný na 15:00, registrácia a prezentácia je otvorená od 14:00. Taktiež je možné sa registrovať aj online na: https://form.jotformeu.com/81353380701349.
Povolené sú všetky typy bicyklov okrem FAT bike. Pripravená aj kategória e-bike na hlavnej 2 200 m trati.

Prílohy:

bambifest plagát 2018.jpg
bambifest plagát 2018.jpg 1.26 MiB thumb_up1thumb_down

17.05.2018 - 19:34:01
00
Za prekonanie rekordu trate z pretekov je pripravená špeciálna cena.
17.05.2018 - 19:44:52
00
Celkom vtipne, ze zriadite kategoriu e-bajky a zakazete fat bajky. Snad rozlisujete co je co, lebo zakazovat cloveku zucastnit sa na bicykli s tucnejsimi gumami v standardnej kategorii je prinajmensom divne. Ked sa chce niekto vytrapit na fat bajku, preco mu to zakazovat? :D
17.05.2018 - 20:21:30
03
V prvom rade sa jedná o cestnú časovku do vrchu s hladkým, kvalitným asfaltovým povrchom. Na použití výlučne cestných bicyklov sme nebazírovali z dôvodu, že sa snažíme o rodinne orientované otvorené preteky. Keďže nie každý má možnosť zúčastniť sa pretekov na cestnom bicykli, ponechali sme možnosť zúčastniť sa pretekov aj na MTB, cross atď. Zo skúsenosti z minulého roka vieme, že účastníkov na MTB bolo dosť, nechceli sme im (ani sebe) zatvoriť dvere vyhradením pretekov iba pre cestné bicykle.

Nikomu nebránime, aby sa išiel na predmetný úsek vytrápiť kedykoľvek na Fatbiku. Predpokladám však, že kto má Fatbike má aj klasický MTB alebo iný bicykel. Nemyslím si, že by na Fatbiku mal niekto v tom stúpaní lepší čas ako na klasickom MTB alebo nebodaj na cestnom bicykli. Cieľom pretekárov v pretekoch je usilovať o víťazstvo (a teda dosiahnuť čo najlepší čas) a nie si dokazovať čo dokážem zajazdiť na Fatbiku na cestnej časovke.

Elektrobicykle sme povolili z dôvodu, aby sa pretekov mohli zúčastniť tí, ktorí by si na predmetnú trať na klasickom bicykli netrúfli, resp. už sú navyknutí jazdiť na elektrobicykli.

Na záver toľko, že pokiaľ na preteky na fatbiku niekto príde a bude sa chcieť registrovať, pri rozumnom jednaní mu v účasti (hoci aj na Fatbiku) nikto brániť nebude.


Naposledy upravil Tomasty dňa 26.05.2018 - 09:43:39, celkovo upravené 1 krát.

25.05.2018 - 18:37:56
00
No tazko tam niekto pride s FAT bajkom, ked ste ich v propoziciach zakazali. :) Sice ani po odpovedi stale nerozumiem preco su FAT bajky s o nieco sirsimi pneu zakazane a ostatne horske bicykle (cize aj PLUSkove) povolene, ale dakujem aspon za reakciu.

P.S. Toto mi hlava neberie:
Keďže nemá každý cestný bicykel a už vôbec nie viac v rodine, nechceli sme možnosti účastníkov ovplyvňovať striktnými pravidlami.
25.05.2018 - 19:21:54
00
Popravde, nemyslím, že veľa ľudí číta propozície. Tu na fóre v rámci príspevku asi áno, ale na plagátoch, ktoré majú preteky propagovať nie je zákaz fatbikov uvedený. A nemyslím, že by mal byť, pretože ako som už napísal, nevnímame ho tak strikne, aby sme niekoho z pretekov vykázali kvôli fatbiku (i keď rozhovor prečo práve Fatbike tam asi bude). Keďže to na plagáte nie je, myslím si, že sa pokojne môže stať, že nejaký jednotlivec na Fatbiku prípade (i keď napr. minulý rok na Fatbiku neprišiel nikto).

Zdá sa mi dosť neštandardné pretekať na cestnej časovke do vrchu na Fatbiku. To, že sa niekto chce vytrápiť na Fatbiku nevidím ako dôvod prečo má práve takto pretekať. Ako som už napísal, že pokiaľ má niekto Fatbiku, predpokladám, že má aj iný bicykel, vhodnejší na cestnú časovku do vrchu. Áno, uznávam, že pravdepodobne aj majiteľ MTB so širokými plášťami má doma na prezutie aj menej široké. Do budúcna pouvažujeme aj o obmedzení max. šírky plášťov na MTB. Otázne je ako prísne to budeme vyžadovať vzhľadom na charakter pretekov.

Nezrozumiteľnú vetu som opravil, dúfam, že to bude teraz už lepšie. Ďakujem.
26.05.2018 - 10:01:05
00
Kto nechce porozumiet neporozumie a pojde si svoje...

Takze to zhrniem - podla Tvojho subjektivneho pocitu je nanajvys nevhodne / nestandardne, aby niekto isiel casovku po asfalte na fatbajku a preto mu to radsej rovno zakazete, nakolko nechcete ludi zbytocne obmedzovat limitmi. Okrem toho aj ocakacas, ze ma mat aj dalsi bicykel a ma ist na nom. Ale samozrejme na MTB s plastami 2,8" uz je ucast v poriadku. Gratulujem k tejto "logike". A tie "argumenty", ze na plagate nie su uvedene pravidla a oficialne propozicie nikto necita a preto je vlastne v poriadku aj ak niekto pride na fatbajku, su usmevne. Proste preco jednat na rovinu, ked sa da vykrucat a obhajovat nezmysly. Stacilo ako zdovodnenie napisat "lebo tam nechceme fat bajky" alebo "trefny postreh, upravime pravidla a povolime aj fatbajky". Ale to nie, lepsie je pisat slohy o vyhovorkach...
26.05.2018 - 10:31:42
02
Išiel som z BA, tešil som sa, len žiaľ pretek bol zrušený (asi kvôli počasiu) ;( Namiesto registrácie som si mohol s priateľkou akurát pozrieť pamätník v daždi, čo bolo celkom fajn :) Tak snáď sa to podarí v náhradnom termíne zorganizovať (povolil by som aj Fat biky a možno sa počasie podarí ;) ), ale už sa mi tam znovu nebude chcieť asi ísť.
09.06.2018 - 20:35:35
00
Preteky sa žiaľ kvôli nepriazni počasia nemohli v pôvodnom termíne uskutočniť. Táto skutočnosť aj nás organizátorov veľmi mrzí. Avšak usporiadanie pretekov v tom počasí sme vyhodnotili ako nesprávny krok aj vzhľadom cieľovú skupinu detí a mládeže (vychádza z podstaty podujatia Bambifest).

Náhradný termín pretekov sme po dlhom zvažovaní kolidujúcich akcií a podujatí (preto reagujem a píšem až teraz) stanovili na 01.07.2018 (nedeľa) s registráciou a prezentáciou pretekárov od 13:30 do 14:30 a následným štartom podľa kategórií od najmenších detí až po dospelých.

Čo sa týka FAT bikov, na tento ročník zatiaľ neuvažujeme povoliť ich využitie alebo zriadiť pre ne kategóriu. Pokiaľ by sa však preukázal zjavný a reálny záujem väčšieho počtu účastníkov absolvovať preteky na FAT bikoch, určite preto priestor vytvoríme.
17.06.2018 - 22:01:57
00
Pripomínam záujemcom o preteky, že možnosť predregistrácie online za zvíhodnené štartovné 1 € je do tohto štvrtka 28.06.2018 do 23:59. Formulár je dostupný na: https://form.jotformeu.com/81353380701349
Pokiaľ sa nestihnete predregistrovať, ale na preteky prídete, máte možnosť využiť možnosť registrácie priamo na mieste na parkovisku na Háji Nicovô od 13:30 do 14:30.
27.06.2018 - 09:53:28
00
Dnes sa teda podarilo preteky usporiadať a podľa mňa celkom úspešne. Vzhľadom na výšku štartovného možno až prekvapivo dobre :)

Neostáva mi nič iné, len poďakovať organizátorom a sponzorom za peknú akciu a snáď sa v budúcnosti ešte podobného preteku budem môcť zúčastniť.
01.07.2018 - 22:04:05
00
Ďakujeme veľmi pekne. Úprimne ma teší, že z pretekov ste si odniesli pozitívne pocity. Preteky mali aj viaceré nedostatky, z ktorých mnohé si aj uvedomujeme.

Ambíciu organizovať tieto preteky máme aj do budúcnosti a verím, že sa nám bude dariť postupne zlepšovať a dvíhať úroveň pretekov. Budeme sa tešiť na Vašu ďalšiu návštevu.
01.07.2018 - 22:37:33
00
keyboard_arrow_up