bubbic napísal:
Funguju obe sucasne....
... Jedine, co sa mi zatial nepodarilo, je ze vyrazim, pustim zhravanie trasy a potom neskor pustit navigovanie bez prerusenia zhravania. Proste pocas zhravania sa mi nepodarilo dostat do menu. Jedine vypnut zhravanie a potom znovu spustit.

super :)
to prerusenie nahravania som tiez par krat skusal, ale neslo to - treba ukoncit nahravanie a potom nanovo spustit :(
22.06.2018 - 16:48:47
00
Ked uz spominate presnost teplomera v tachaci tak tu je pekny test http://www.zivotsgarminem.cz/test-senzoru-teploty-ani-hodinky-ani-cyklonavigace-neukazuji-presne a zaroven mozem podotknut ze aj v garmine by si mohli zobrat prikad zo sigmy a jej autokalibracie aktualnej nadmorskej vysky, kedze som majitelom rox11 tak sam vydim ze nic netreba robit (akurat po kupe mu treba dostatocne nastavit body pomocou ktorich sa riadi) a kazdy vyjazd mi tym ukaze presne.Sam vydim na strave ze garminy maju niekedy uletenu aktualnu vysku aj o 100m (nie nastupane metre)
23.06.2018 - 12:23:20
00
No ale este treba dodat, ze tento test nema ziadnu vypovednu hodnotu. Mal by ju, keby mal chalan aspon 5 kusov z kazdeho typu zariadenia a z roznych vyrobnych serii a aj potom by nameral take rozdiely. On ale zovseobecnuje a tvrdi, ze nejaka znacka je presnejsia, co ale nemoze / nema na zaklade coho. Moze len konstatovat, ze jeho konkretny kus ma odchylku od inych kusov s ktorymi porovnaval. Plus teda to co aj sam spomina - neporovnaval voci skalibrovanemu teplomeru, cize pokojne to moze byt tak, ze jeho najpresnejsie merajuce zariadenie je ine nez to, co si mysli.
23.06.2018 - 13:54:54
01
Ale mal moznost to porovnat presne v podmienkach akych spominal, ze na prelome nuly kedy zacinala zem mrznut a rozpustat sa a tym padom nepotreboval ziaden skalibrovany teplomer, kazdy preca vie ze mrznut nemoze preca pri +2°C. Ale tak ako spominas, odchylku mohol mal ten jeden kus, ale potom by nespominal garmin vo vseobecnom meradle. A tiez vidim na vyjazde ked idem s kamosmi, ze vecsinou ich garminy ukazuju viacej ako mne. Ale rozdiel 2° beriem za normal toleranciu ale 4 a viac je uz vela.
23.06.2018 - 14:34:35
00
lukas6s8p napísal:
no, ja som vtedy zabudol dodat, ze rata mensie prevysenie iba pri pouziti mimo bicykla. vtedy som ho pouzival ako zalozne logovacie zariadenie na skialpe, ale vsimol som si to aj na turistike. neviem ako je to mozne, ale deje sa to. na biku rata najmenej zo vsetkych zariadeni ktore pouzivaju partaci, ale to sa mi zda realne a vyhovuje mi to

Jezus napísal:
A neskusal si na tu turistiku / skialp pouzit "one sec recording" zaznam trasy? Mozno potom by tie nastupane metre zaznamenaval lepsie. Ak teda ten rezim nemas zapnuty trvalo.

V sobotu som testoval Bryton so zapnutym "one sec recording" a zapnutou autopauzou. Porovnaval som s Garminom. Pokial som siel na bajku, tak nastupane metre mali minimalnu odchylku na oboch zariadeniach. Ked som bajk v jednom useku zacal tlacit / niest, tak Bryton zacal v merani nastupanych metrov zaostavat. Tzn. problem robi ta autopauza pri velmi nizkej rychlosti resp. presnejsie Brytonacky algoritmus zapocitavania nastupanych / sklesanych metrov v kombinacii s autopauzou. V celkovom vysledku Bryton vdaka tomu zaznamenal o cca 90 vyskovych menej (Garmin 1510, Bryton 1420). Takze na cyklo-turistiku, turistiku, skialp a pod., teda aktivity kde klesa rychlost pod cca 3 km/h, je kvoli presnosti dobre vypnut autopauzu a problem by sa tym mal vyriesit. Otestujem nabuduce. Mozno casom algoritmus upravia a vydaju firmware update.
02.07.2018 - 10:31:58
00
ja ani netuším či mám autopauzu, predpokladám že skôr nie, ale včera ukazoval riadne bludy (lebo som vela tlačil/nosil :D), kupodivu naklesané metre sedeli, aj som pofotil displej, ale spracujem neskôr
02.07.2018 - 11:46:14
00
Predpokladam, ze si klesal rychlejsie a teda pri klesani sa autopauza nezapinala a preto sklesane metre sedia. Ale skontroluj ci ju mas zapnutu. Bola by sranda, keby nie. Potom by som musel vymysliet inu teoriu. :D
02.07.2018 - 11:51:02
00
Jezus vraj stahujes data z Brytonu cez Bluetooth - no mne sa 310 nepodarilo sparovat s NTB. win10 - nemas velmi strucny navod ako na to?
a je velky rozdiel medzi smart a 1sec recording? lebo pri celodenkach mam moc velke fit subory a po prevode na GPX su priam obrovske.
03.07.2018 - 14:36:08
00
Synchronizácia cez BT funguje iba cez mobil s príslušnou appkou. A smart recording by mal zaznamenávať každé 4 sekundy.
03.07.2018 - 14:41:36
00
Ja to synchronizujem cez mobil s appkou + autosynch so Stravou. Cez ntbk som neskusal a realne ani neviem ako by som prinutil ten tachac aby zapol synchronizaciu kedze mu nemas ako cez ntbk poslat ten prikaz na spustenie synchronizacie (web Bryton Active neponuka tu moznost). Cize jedine asi napichnut na kabel. A neviem ako kvalitny je smart zaznam, lebo prve co som spravil je, ze som zapol one sec recording a ani neplanujem skusat zaznam v horsej presnosti / kvalite. :) Preco to konvertujes na gpx? Kvoli vkladaniu do nejakeho softu?
03.07.2018 - 15:33:35
00
no napr. na mapy.cz fit subor neotvorim - tak hlavne koli tomu - vacsinou to ide na stravu a tam si dam vytvorit GPX, aj sem chom chcel k vikendovke pridat aj GPX ale ma cez 11MB a to mi uz mtbiker nedovoli
03.07.2018 - 21:56:59
00
A co s tym robis na mapy.cz? Tam si to archivujes alebo iba prezeras? Ak iba prezeras, tak staci do Chromu nainstalovat plugin pre Stravu co tu chalani radili a rovno v Strave si potom mozes pozerat trasu na mapovom podklade mapy.cz, mtbmap.eu atd.
03.07.2018 - 22:05:38
00
prezeram, pripadne robim printscreen, chrome nepouzivam. kazdopadne GPX je tusim najrozsirenejsi format - tak aj do buducna je vacsia sanca ze ho v niecom otvorim skor ako fit.
04.07.2018 - 09:25:58
00
Tak na prezeranie som Ti dal riesenie. Je na Tebe, ci ho vyuzijes. A btw. ked zariadenie uklada zaznam vo fit formate, tak si logicky archivujem fit subory a nie skonvertovane gpx. Konvertovat mozem hocikedy z originalu.
04.07.2018 - 09:51:39
00
Gusto0 napísal:
... vacsinou to ide na stravu a tam si dam vytvorit GPX, aj sem chom chcel k vikendovke pridat aj GPX ale ma cez 11MB a to mi uz mtbiker nedovoli

tiez sa mi to stava, a vtedy odstranujem z gpx-ka informacie, ktore mtbiker nezobrazuje (teplota, tep, kadencia ...)
potom uz ma gpx normalnu velkost :)
04.07.2018 - 11:58:56
00
keyboard_arrow_up