Hosť napísal:
Nemam dojem, že telefonovanie je ten najväčší zločin, otázne však je, kto telefonuje. Cesty sú plné blbcov, ktorí zmätkuju, majú spomalené reflexy a motoriku, nemajú vnímanie premávky, nevedia jazdiť intuitívne a predvídať a značky sú pre nich španielska dedina. Taký človek by fakt telefonovať nemal. Je iné, keď telefonuje vodič, napr. ja 😎, ktorý má za sebou 1,4 milióna km bez nehody 😘


Ano, najvacsi prehresok nie je telefonovanie, ale presvedcenie o vlastnej neomylnosti a nesmrtelnosti po <dopln si sem lubolny pocet> najazdenych kilometroch. :D
25.06.2018 - 10:11:56
012
Je to rovnake ako s plnou ciarou, ked mate perfektny vyhlad nikto nieje na ceste okrem vas a kamiona ktory ide 65kmh pred vami a vy ho proste predbehnete cez plnu co bude este bezpecnejsie ako keby ste mali cakat na prerusovanu ktora ma 100m a konci sa pred zakrutou. Tak co, je to porusenie zakona ? oficialne ano, ale je to vas zivot a nebudete sa riadit podla toho co nejaky student nakreslil v pocitaci a nikdy ani len nebol na mieste aby si to overil.(rovnako ako nejake nove krizovatky a objazdy, hotove extremy, aby clovek vyfajcil tri brka ked to chce pochopit.

init, nebud zasa uplny hnidopich.
25.06.2018 - 10:17:51
00
Robio napísal:
Je to rovnake ako s plnou ciarou, ked mate perfektny vyhlad nikto nieje na ceste okrem vas a kamiona ktory ide 65kmh pred vami a vy ho proste predbehnete cez plnu co bude este bezpecnejsie ako keby ste mali cakat na prerusovanu ktora ma 100m a konci sa pred zakrutou.

Spravne riesenie je, ze ho vobec nepredbehnes... Ak ho nevies bezpecne obist na prerusovanej, tak ho vobec nepredbiehaj.
25.06.2018 - 10:31:58
017
Robio : priekopy su plne aut, ktorych vodici si mysleli, ze plna s perfektnym vyhladom je idealne na predbiehanie. Ono tie plne ciary maju svoj dovod. Netvrdim, ze su vzdy vsetky znacky a ciary namalovane ok, ale drviva vacsina pripadov ano.
25.06.2018 - 10:53:56
02
Ved ja s vami suhlasim, ale realita je ina. Ja sa riadim tym ci mam vyhlad a ci viem bezpecne predbehnut, nejaka ciara ma nezaujima, hovorim o okresnych cestach, nech ma nikto nechyta za slovicka ze vsade a vsetko predbieham, su vynimky ale ked mam perfektny vyhlad a nikde nic nejde(nikoho neohrozujem) nikde nieje krizovatka a prekazka predomnou ide pomali, tak predbieham. Rovnaka situacia aj ked je niekde znacka daj prednost ale nieje vidiet tak zastavim aj ked mi to zakon neprikazuje.
25.06.2018 - 11:11:08
00
user_id napísal:
Ano, najvacsi prehresok nie je telefonovanie, ale presvedcenie o vlastnej neomylnosti a nesmrtelnosti po <dopln si sem lubolny pocet> najazdenych kilometroch. :D


viem, mas pravdu,. To bol len priklad na margo toho, ze sa mi stalo, ze som parkrat zodvihol telefon. A nie je to len o mne, ale o vsetkych, ktori sleduju nielen dianie v aute, ale vsade navokol, tzn. nemaju problem s vaznymi priestupkami, lebo ich nerobia. Chcel som vyzdvihnut to, ze mladfe slacny, v drahych SUVeckach, ktore maju poblem s radenim, problem s priestorovou orientaciou, problem s odhadom, sledovanim semaforov a znaciek .....jazdia cely den s telefonom na uchu ....parkrat prehliadnu cervenu,STOP-ku, parkrat prehliadnu prechod pre chodcov a pod .....
moj nazor je ten, ze fakt je sakra rozdiel, kto ten telefon drzi. Ale este raz!!! Neobhajujem nikoho, pouzivam bluetooth ...no priaznal som sa par prispevkov dozadu, ze nie som bez viny ...i ked naozaj asi len 4x za rok
25.06.2018 - 11:17:32
00
Poviem k tomuto len tolko:
Na skole smyku sme robili krizove manevre a brzdenie a potom pre porovnanie s mobilom v ruke. Tie vysledky s mobilom boli znacne horsie, kuzele len tak lietali a platilo to pre kazdeho. Takze si tu o sebe hrdinovia mozu mysliet co len chcu, ked pride na lamanie chleba, budu mat prave vdaka mobilu ovela dlhsiu brzdnu drahu atd atd.
A este jedna skusenost z praxe: ked niekto jazdil ako kkt, po jeho zastaveni sa najcastejsie jednalo o pripad mobil, potom alkohol zopar pripadov "este teply vodicak".
25.06.2018 - 11:38:52
07
no tak vsetci, co sme v zivote telefonovali, sme kkti-i! No a si teraz spokojny?
Je rozdiel byt kktom, ktory si chybu prizna, lebo ju urobil kazdy z nas, ako byt oberkktom, ktory tvrdi, ze v zivote nepochybil. Dokonali trolovia!


Naposledy upravil Hosť dňa 25.06.2018 - 11:47:59, celkovo upravené 1 krát.

25.06.2018 - 11:46:15
01
Robio napísal:
Ved ja s vami suhlasim, ale realita je ina. Ja sa riadim tym ci mam vyhlad a ci viem bezpecne predbehnut, nejaka ciara ma nezaujima, hovorim o okresnych cestach, nech ma nikto nechyta za slovicka ze vsade a vsetko predbieham, su vynimky ale ked mam perfektny vyhlad a nikde nic nejde(nikoho neohrozujem) nikde nieje krizovatka a prekazka predomnou ide pomali, tak predbieham. Rovnaka situacia aj ked je niekde znacka daj prednost ale nieje vidiet tak zastavim aj ked mi to zakon neprikazuje.


Toto je presne ten pocit vlastnej neomylnosti. Aj na červenú prejdeš, keď nikde nič nejde, nikde žiaden chodec, perfektný výhľad?
25.06.2018 - 11:47:37
02
To je presne to chytanie za slovicka ktore som pisal :)
Tu sa neda asi nic ludske napisat lebo kazdy je tu dokonaly a nikdy nic nepravil, svetoziare nad hlavami nosite.
Clovek napise ze bezpecne predbehne cez plnu a hned je z neho pirat ktory chodi na cervenu. ludia pls.
25.06.2018 - 11:51:06
05
Robio napísal:
To je presne to chytanie za slovicka ktore som pisal :)
Tu sa neda asi nic ludske napisat lebo kazdy je tu dokonaly a nikdy nic nepravil, svetoziare nad hlavami nosite.
Clovek napise ze bezpecne predbehne cez plnu a hned je z neho pirat ktory chodi na cervenu. ludia pls.


To si vystihol. By som chcel vidiet kazdeho jedneho takehoto mudrlanta, ako jazdi :D To musi byt vykvet ludstva. Hlavne Pezinek ...to su proste "super nadludia" ...vidat to v rannej a poobednej spicke z/do BA :)
25.06.2018 - 12:04:36
00
keď telefonovanie cez bt, nie s aparátom pri uchu, je čin hodný trestu smrti ... ako vnímate rozprávanie sa so spolujazdcom?


Naposledy upravil lapaloma dňa 25.06.2018 - 12:29:36, celkovo upravené 1 krát.

25.06.2018 - 12:21:22
00
zasadne ho posadim dozadu a otacam sa ku nemu na 10-20 sek najma pri zakladnych skolach rano. Zatial nic sa nestalo :-D
25.06.2018 - 12:26:41
07
lapaloma napísal:
keď telefonovanie cez bt, nie s aparátom pri uchu, je čin hodný trestu smrti ... ako vnímate rozprávanie sa so spolujazdcom?


Tusim aj tu to nikde bolo, ked sa bavis so spolujazdcom, obaja vacsinou sledujete premavku, cize ked ti nieco ako soferovi ujde, tak ta vie este ako tak zachranit pozornost spolujazdca. Pri telefonovani ta druha strana nic nevidi, cize ked ty stratis popzornost, si bez "pomoci"...kazdopadne pri soferovnai sa treba venovat plne premavke, ci mas najazdene 1 alebo milion km.
25.06.2018 - 13:19:45
01
Ramon1 napísal:
No ešte že ti nevolala milenka ... do toho “ auta “ .

Ja milenky nemam. Nepotrebujem si komplikovat zivot dalsimi babami, ktore aj tak nemaju nic, co by nemala aj moja zena. :-)
25.06.2018 - 14:46:42
06

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up